Справа №120/2435/12 року
28 листопада 2012 року Судацький міський суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого - судді - Іоненко Т.І.,
прокурора - Харути В.В.,
секретаря - Меркулової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Судака кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Надеждіно Дубінського району Тульської області РФ, громадянина України, з неповною середньою освітою, неодруженого, працюючого по найму, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимий: 1) 13.06.2003 року Феодосійським міським судом АР Крим за ч.3 ст.185 з застосуванням ст. 69 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі, 2) 23.02.2010 року Феодосійським міським судом АР Крим за ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки, постановою Феодосійського міського суду АР Крим від 29.02.2012 року звільнений від призначеного покарання,
в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.263 КК України, -
ОСОБА_1 25 вересня 2012 року, близько 10-00 годин, проходячи біля сміттєвих баків, розташованих по вул. Маяковського смт. Щебетовка м. Феодосія, виявив кастет, який поклав у кишеню своїх джинсових штанів та носив при собі без передбаченого законом дозволу.
29 вересня 2012 о 15 годині 25 хвилин на вул. Гвардійській м. Судака АР Крим, поблизу Територіального медичного об'єднання Судацької міської ради АР Крим, при особистому огляді ОСОБА_1 працівниками міліції Судацького МВ ГУ МВС України в лівій кишені джинсових штанів останнього було виявлено та вилучено предмет, який відповідно до висновку експерта №307 від 03.10.2012 року є контактною неклинковою холодною зброєю, ударно-роздрібної дії - кастетом, виготовленим саморобним способом, який він носив при собі без передбаченого законом дозволу.
Підсудний ОСОБА_1 вину свою визнав повністю, пояснивши в судовому засіданні, що 25 вересня 2012 року, приблизно о 10-00 годині, проходячи по вул. Маяковського смт. Щебетовка м. Феодосія, біля сміттєвих баків, знайшов залізний предмет, схожий на кастет, який поклав у кишеню своїх джинсових штанів та носив при собі, до того часу, як 29 вересня 2012 року, близько 16 години, у нього при особистому огляді працівниками міліції був виявлений та вилучений вказаний предмет, у скоєному щиро кається.
В судовому засіданні підсудний не заперечував щодо визнання недоцільним дослідження доказів стосовно всіх фактичних обставин справи, не оспорюючи доведеності вини у скоєному, кваліфікації дій. Враховуючи думку підсудного, учасників судового розгляду, суд вважає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, вважає можливим провести судове слідство в порядку ч.3 ст.299 КПК України.
Крім показів, якими підсудний визнає свою вину, які суд оцінює як правдиві, його вина у скоєнні злочину при вказаних в обвинуваченні обставинах, підтверджується зібраними по справі доказами, добутими в ході досудового слідства, а саме:
- рапортом від 29.09.2012 року оперуповноваженого СКР Судацького МВ ГУ МВС України в АР Крим лейтенанта міліції Еміралієва С.Ш. про проведення особистого огляду гр. ОСОБА_1 в районі лікарні Судацького ТМО по вул. Гвардійській м. Судака АР Крим та виявлення і вилучення у нього з лівої кишені джинсових штанів предмету схожого на кастет (а.с.3);
- протоколом огляду місця події від 29.09.2012 року (а.с. 4-6);
- протоколом огляду предметів від 02.11.2012 року (а.с. 27);
- висновком експерта №307 від 03.10.2012 року (а.с. 44-47).
Сукупність викладених доказів, їх аналіз, дають підстави суду прийти до висновку про доведеність вини підсудного в скоєнні вказаного злочину, його дії необхідно кваліфікувати за ч.2 ст.263 КК України, як носіння кастета без передбаченого законом дозволу.
При призначенні міри покарання суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину, яке в силу ст.12 КК України відносяться до злочинів середнього ступеню тяжкості, дані про особу підсудного: раніше судимий (а.с.55-56), на шлях виправлення не встав, відповідних висновків для себе не зробив та знову вчинив умисний злочин в період непогашеної судимості, по місцю проживання характеризується позитивно (а.с.49), на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває (а.с.52), працює по найму.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного, суд у відповідності до ст.66 КК України враховує визнання вини, щире каяття у скоєному.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд у відповідності до ст.67 КК України не вбачає.
З урахуванням всього вказаного, у сукупності з даними про особу підсудного, який визнав свою вину, по місцю проживання характеризується позитивно, але раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, вчинив умисний злочин у період непогашеної судимості, суд приходить до висновку про призначення покарання у вигляді арешту, яке відповідає вимогам кримінального закону та в силу ст.65 КК України являється необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчиненню нових злочинів.
Арешт на майно підсудного ОСОБА_1 органами досудового слідства не накладався.
Цивільний позов по справі відсутній.
На підставі ст.ст.91, 93 КПК України, ст.15 Закону України «Про судову експертизу» судові витрати по справі - витрати на проведення судових експертиз у сумі 352 грн. 80 коп. підлягають стягненню з підсудного в дохід держави (а.с.13, 43).
Питання про речові докази по справі вирішити у відповідності до ст.81 КПК України (а.с.29).
Керуючись ст.ст. 323-324 КПК України, суд ,-
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.263 КК України та призначити йому покарання - 5 (п'ять) місяців арешту.
Строк відбуття покарання рахувати з 28 листопада 2012 року.
Запобіжний захід - підписку про невиїзд змінити на взяття під варту до набрання вироком законної сили, взяти під варту в залі суду.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави - Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при ГУ МВС України в АР Крим - 352 /триста п'ятдесят дві/ грн. 80 коп. - судові витрати по справі.
Речові докази по справі: кастет, що знаходиться на зберіганні в камері схову речових доказів ГУ МВС України в АР Крим, згідно з квитанцією №001188 від 09.11.2012 року - знищити.
Вирок може бути оскаржений в порядку апеляції в Апеляційний суд АР Крим протягом п'ятнадцяти днів з моменту його проголошення, а засудженим до арешту, в той же строк з моменту вручення копії вироку суду через Судацький міський суд АР Крим.
Головуючий - суддя -