Постанова від 27.11.2012 по справі 2а-9390/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2012 р. 10 год. 35 хв. № 2а-9390/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді - Сакалоша В.М.

за участю секретаря судового засідання -Семеряк М.І.,

представника позивача - Цицик О.І.,

розглянувши у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Нікея», про арешт коштів на рахунках платника податків, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби звернулась до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою про накладення арешту на кошти Приватного підприємства «Нікея», які розміщені на рахунках: № 2600701059169 (долар США), відкритий в ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, № 2600701059169 (євро), відкритий в ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, №2600701059169 (українська гривня), відкритий в ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, №2600701059169 (польський злотий), відкритий в ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, №26008020000152 (долар США), відкритий в АТ «Родовід Банк», МФО 321712, №26008020000152 (євро), відкритий в АТ «Родовід Банк», МФО 321712, № 26008020000152 (українська гривня), відкритий в АТ «Родовід Банк», МФО 321712.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ПП «Єврокомфорт +» має податковий борг в сумі 704 118,25 грн. Позивачем вживались заходи щодо добровільного погашення відповідачем податкової заборгованості та розшуку майна, на яке можна звернути стягнення, однак вони не мали позитивного характеру. У зв'язку з чим, позивач для забезпечення погашення відповідачем податкового боргу, керуючись п. 20.1.17 ст. 20 Податкового Кодексу України звернувся до суду із позовною заявою про накладення арешту на кошти відповідача.

Ухвалою суду від 02.11.2012 року відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 27.11.2012 року відповідно до вимог ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, пояснень по суті позовних вимог не надав. Суд вважає, що відповідач належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 КАС України, повідомлений про час та місце розгляду справи і справу можливо розглядати у відсутності його представника на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст.71 КАС України.

Перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Приватне підприємство «Нікея» (далі - ПП «Нікея») зареєстроване як юридична особа 10.04.2000 року та взяте на облік як платник податків у ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС 21.04.2000 року за № 30918390.

ПП «Нікея»є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і на даний час має заборгованість перед бюджетом в розмірі 704 118,25 грн.

Заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань з податку на прибуток в сумі 636 511,55 грн., податку на додану вартість в сумі 56 942,97 грн. та по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника у вигляді заробітної плати в сумі 3 645,30 грн. та пені за несвоєчасну сплату в сумі 7 018,43 грн.

На даний час суми податків та фінансових санкцій ПП «Нікея»є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.

ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС було надіслано відповідачу податкову вимогу № 83від 03.02.2011 року.

ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС, з метою виявлення майна боржника надсилались запити у Львівський ВРЕР УДАІ при ГУ МВСУ у Львівській області від 06.12.2011 року № 40754/10/24-030 про наявність зареєстрованих транспортних засобів, у Обласне комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»від 06.12.2011 року № 40752/10/24-030 про наявність нерухомого майна, у Головне управління Держкомзему у Львівській області від 06.12.2011 року № 40748/10/24-030 про наявність земельних ділянок та в ТУ «Держгірпромнагляду»щодо наявності у власності технологічних транспортних засобів від 06.12.2011 року №40747/10/24-030.

Згідно відповіді Львівського ВРЕР УДАІ при ГУМВСУ у Львівській області від 22.12.2011 року за ПП «Нікея» транспортні засоби не зареєстровані.

Згідно відповіді Обласного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» від 28.12.2011 року № 12456 ПП «Нікея»не володіє правами власності на нерухоме майно.

Згідно відповіді Головного управління Держкомзему у Львівській області від 05.01.2012 року №01-16/3-101 земельних ділянок у власності чи користуванні ПП «Нікея»на території області не зареєстровано.

Згідно відповіді ТУ Держгірпромнагляду у Львівській області від 29.12.2011 року №2-02-02/3388, ПП «Нікея» технологічні транспортні засоби не зареєстровані.

З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі -ПК України).

Відповідно до п.14.1.156 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно пункту 14.1.175. ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Строки сплати податкового зобов'язання визначені ст. 57 ПК України, відповідно до пункту 57.3. цієї статті у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 ст. 54 ПК України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження контролюючого органу.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 ст. 129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженої суми грошових зобов'язань нараховується пеня.

За несвоєчасне погашення відповідачем самостійно задекларованих у попередніх звітних періодах та визначених податковим органом податкових зобов'язань здійснено нарахування пені у визначеному пунктом 129.4 ст. 129 ПК України, відповідно до якого пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікованої ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби у відповідності до вимог пункту 59.1 ст. 59 ПК України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податковим кодексом визначено особливий порядок накладення адміністративного арешту на кошти на рахунку платника податків.

Поняття, підстави та порядок застосування адміністративного арешту майна платника податків визначені статтею 94 Податкового кодексу.

Відповідно до пункту 94.1. ПК України адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.

Застосування адміністративного арешту коштів на рахунках платника податків згідно підпункту 94.6.2. пункту 94.6 цієї статті здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.

Права органів державної податкової служби закріплені статтею 20 Податкового кодексу України, згідно підпункту 20.1.17 пункту 20.1 якої вони мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до переконання про обґрунтованість позовних вимог.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Накласти арешт на кошти Приватного підприємства «Нікея»(ЄДРПОУ 30918390, 79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, 118А/1), які знаходяться на рахунках: № 2600701059169 (долар США), відкритий в ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, № 2600701059169 (євро), відкритий в ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, №2600701059169 (українська гривня), відкритий в ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, №2600701059169 (польський злотий), відкритий в ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, №26008020000152 (долар США), відкритий в АТ «Родовід Банк», МФО 321712, №26008020000152 (євро), відкритий в АТ «Родовід Банк», МФО 321712, № 26008020000152 (українська гривня), відкритий в АТ «Родовід Банк», МФО 321712.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 30 листопада 2012 року.

Суддя (підпис) В.М. Сакалош

З оригіналом згідно

Суддя В.М. Сакалош