Ухвала від 24.09.2012 по справі 2а-10342/12/0170/31

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24 вересня 2012 р.Справа №2а-10342/12/0170/31

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Дудін С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим

про визнання акта недійсним, скасування незаконного й необґрунтованого рішення та спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим, в якому просить суд:

- визнати недійсним акт Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим №404 від 28.04.2012 р., який є необґрунтованим, простроченим, надісланим з порушенням закону, що вплинуло на можливість оскаржити його і досудовому порядку і послужило складенню безпідставного рішення УПФ в м. Євпаторія;

- скасувати незаконне і необґрунтоване рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим №2038 від 13.08.2012 р. у сумі 170,00 грн. про застосування штрафних санкцій за ненадання звітності, передбаченої Законом України від 08.07.2010 р. №2464-УІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (а саме звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску за 2011 рік);

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим закінчити процедуру ліквідації відповідно до діючого законодавства, яку розпочато з 30.08.2010 р. відповідно до внесення Держреєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців рішення фізичної особи-підприємця про припинення підприємницької діяльності.

Позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Саме така правова позиція викладена, зокрема, в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. N 165/11/13-12.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлена ставка судового збору на рівні 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 статті 4 Закону).

Згідно зі статтею 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" з 1 січня 2012 року мінімальна заробітна плата встановлена на рівні 1073,00 гривня.

Отже, при зверненні до суду з позовною вимогою майнового характеру про скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим №2038 від 13.08.2012 р. про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн. Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 слід було сплатити судовий збір в розмірі 107,30 грн. (0,1 розміру мінімальної заробітної плати).

Крім того, суд звертає увагу на те, що одночасно з майновою вимогою про скасування рішення суб'єкта владних повноважень позивачем заявлені дві немайнові вимоги: про визнання недійсним акта та спонукання відповідача до закінчення ліквідаційної процедури.

Частина 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачає, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Таким чином, окрім оплати майнових позовних вимог позивач при зверненні до суду також мав сплатити судовий збір за заявлені немайнові вимоги.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору на рівні 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. Отже, розмір ставки судового збору за подання до суду немайнових позовних вимог складає 32,19 грн.

За таких обставин, при зверненні до суду Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 було необхідно сплатити судовий збір в загальному розмірі 139,49 грн. (107,30 грн. +32,19 грн.), у той час як фактично було сплачено 33,06 грн., що підтверджується доданою до позову банківською квитанцією №5800 від 14.09.2012 р., тобто недоплаченим залишився судовий збір в розмірі 106,43 грн.

Таким чином, до позовної заяви надані докази зі сплати судового збору в розмірі меншому, ніж передбачено чинним законодавством.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 08.10.2012 р.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 08.10.12 усунути вказані недоліки , а саме: надати докази зі сплати недоплаченого судового збору в розмірі 106,43 грн.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-10342/12/0170/31 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Дудін С.О.