вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про повернення позовної заяви
27 серпня 2012 р. Справа № 2а-9323/12/0170/31
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Дудін С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Обслуговуючого кооперативу "ЖБК "ФУНДАМЕНТ"
до Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради АР Крим
про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій,
Обслуговуючий кооператив "ЖБК "Фунтадемент" звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою до Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради та просить:
- визнати протиправними дії Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради щодо відмови у підписанні та погодженні проекту землеустрою з відводу земельної ділянки орієнтованою площею 0,4500 га в районі вулиць Л. Чайкіної, 1 та Смольної 13-25 в м. Сімферополі у власність позивача для будівництва багатоквартирного житлового будинку з подальшою експлуатацією та обслуговуванням;
- визнати протиправними дії Управління земельних ділянок ресурсів Сімферопольської міської ради щодо вимоги, вказаної в листі від 21.08.2012р. за №36-01-19/416 надати в Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради додаткові документи до проекту землеустрою для можливості подальшого розгляду питання надання земельної ділянки орієнтованою площею 0,4500 га в районі вулиць Л. Чайкіної1 та Смольної 13-25 в м. Сімферополі у власність позивача для будівництва багатоквартирного житлового будинку з подальшою експлуатацією та обслуговуванням, а саме: протокол загальних зборів громадян, які вступають до кооперативу; затверджений виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради список членів кооперативу, відповідно до обліку виконавчого комітету міської ради, що постійно мешкають в м. Сімферополі та перебувають на квартирному обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, перебувають на квартирному обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов; затверджені загальними зборами членів кооперативу проект та звідний кошторис на будівництво житлового будинку, в якому кількість громадян, які вступили до кооперативу повинна відповідати кількості квартир у житловому будинку кооперативу, запланованого до будівництва;
- визнати протиправними дії Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради щодо відмови у погодженні проекту землеустрою з відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,4500 га в районі вулиць Л. Чайкіної,1 та Смольної 13-25 в м. Сімферополі у власність позивача для будівництва багатоквартирного житлового будинку з подальшою експлуатацією та обслуговуванням такими, що порушують права та охоронювані законом інтереси позивача;
- зобов'язати Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради утриматися від вчинення дій, спрямованих на порушення прав та охоронювані законом інтересів позивача, пов'язаних з погодженням проекту землеустрою відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,4500 га в районі вулиць Л. Чайкіної,1 та Смольної 13-25 в м. Сімферополі у власність позивача для будівництва багатоквартирного житлового будинку з подальшою експлуатацією та обслуговуванням;
- зобов'язати Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради утриматися від вчинення дій, спрямованих на порушення вимог ст. ст. 13, 19, 41 Конституції України, ст. 37 Закону України "Про кооперацію", ст. ст. 41, 118, 123, 186-1 Земельного кодексу України, Положення Порядку здійснення діяльності місцевої ради та її органів в сфері земельних відносин, затвердженого рішенням Сімферопольської міської ради від 27.12.2011р. №303 під час вчинення дій з погодження та підписання проекту землеустрою з відводу земельної ділянки орієнтованою площею 0,4500 га в районі вулиць Л. Чайкіної,1 та Смольної 13-25 в м. Сімферополі у власність позивача для будівництва багатоквартирного житлового будинку з подальшою експлуатацією та обслуговуванням;
- зобов'язати Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради погодити проект землеустрою з відводу земельної ділянки орієнтованою площею 0,4500 га в районі вулиць Л. Чайкіної,1 та Смольної 13-25 в м. Сімферополі у власність позивача для будівництва багатоквартирного житлового будинку з подальшою експлуатацією та обслуговуванням.
Відповідно до вимог ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує наявність підстав для повернення позовної заяви.
Згідно із п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Ст. 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачено в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Разом з тим, відповідач створений та діє на підставі Порядку здійснення діяльності міської ради та її органів в сфері земельних відносин, затвердженого рішенням Сімферопольської міської ради від 27.12.11р. №303.
Крім того, відповідно до ст. 54 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцева рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання відповідної ради.
Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.
Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.
Таким чином, відповідач - Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради, є виконавчим органом ради, який був створений на виконання функцій органом місцевого самоврядування, підзвітний та підконтрольний Сімферопольській міській раді.
Відповідно до ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
У той же час, позивачем заявлено позов до органу місцевого самоврядування - Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги до Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради не можуть бути предметом розгляду в окружному адміністративному суді, оскільки їх підсудність визначена пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України - такі спори підлягають розгляду у місцевому загальному суді як адміністративному.
На підставі викладеного позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108, 160,165 КАС України, суд
Позовну заяву повернути Обслуговуючому кооперативу "ЖБК "Фундамент".
Копію ухвали надіслати Обслуговуючому кооперативу "ЖБК "Фундамент".
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Дудін С.О.