Ухвала від 14.06.2012 по справі 2а-6342/12/0170/29

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 червня 2012 р.Справа №2а-6342/12/0170/29

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Пакет Т.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим

про скасування фінансових санкцій за рішенням,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про скасування фінансових санкцій за рішенням №1710 від 01 листопада 2011 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України з наступних підстав.

Відповідно до п.п. 2 і 3 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

У поданій позовній заяві позивачем не зазначено його повне ім'я та по батькові, а вказано лише ініціали, а також у позові не вказано номер засобу зв'язку та адресу електроної пошти відповідача, якщо такі відомі.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивачем оскаржується рішення Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим від 01 листопада 2011 року за №1710 "Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне подання відомостей до системи персоніфікованого обліку". Разом з тим позивач у своєму позові не просить суд скасувати або визнати нечинним вказане рішення, а просить зняти фінансові санкції за даним рішенням у розмірі 908 грн. 52 коп.

Таким чином, позивачем зазначено зміст позовних вимог з порушенням вимог ч. 4 ст. 105 КАС України.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .

Крім цього, суд вважає за необхідне вказати наступне, як зазначалося вище, позивач оскаржує рішення Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим від 01 листопада 2011 року за №1710 "Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне подання відомостей до системи персоніфікованого обліку".

Однак, відповідо до ч. 1 та 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 4 ст. 99 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Оскаржуване позивачем рішення було залишено без змін рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим №8753/06-16 від 11 листопада 2011 року та рішенням Пенсійного Фонду України №28415/09-10 від 14 грудня 2011 року, тобто позивач скористався досудовим порядком вирішення спору, у зв'язку з чим місячний строк звернення до суду з даним позовом має визначатися з дня коли позивач дізнався про рішення Пенсійного Фонду України №28415/09-10 від 14 грудня 2011 року.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалі не вбачається коли саме позивач дізнався про вказане рішення, у зв'язку з чим позивач має надати суду відомості про час отримання ним рішення Пенсійного Фонду України №28415/09-10 від 14 грудня 2011 року та у разі пропущення ним процесуального строку з поважних причин надати клопотання про його поновлення.

Керуючись ст.ст.105,106,108,160,165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 02.07.12 усунути вказані недоліки , а саме надати до суду позовну заяву із зазначенням повного ім'я позивача, номеру засобу зв'язку та адреси електроної пошти відповідача, якщо такі відомі, змісту позовних вимог згідно положень ч. 4 ст. 105 КАС України, а також відомості про час отримання позивачем рішення Пенсійного Фонду України №28415/09-10 від 14.12.2011 року та у разі пропущення процесуального строку з поважних причин надати клопотання про його поновлення.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-6342/12/0170/29 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Пакет Т.В.