Постанова від 25.10.2012 по справі 1609/2925/12

Справа № < 1609/2925/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.10.2012

року Київський районний суд м. Полтави в складі:

Головуючого судді -Турченко Т.В.

при секретарі - Саєнко М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про скасування постанов державного виконавця, -

ВСТАНОВИВ:

20 березня 2012 року Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області звернулося в суд з позовом до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про скасування постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій.

В поданій до суду позовній заяві позивач посилався на те, що на виконанні у державного виконавця знаходиться виконавче провадження за виконавчим листом №2а-5935/11 від 01.09.2011 року, виданого за постановою Київського районного суду м.Полтави про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне страхування»та провести відповідні виплати з 01 березня 2011 року по 30 червня 2011 року включно з урахуванням проведених виплат. 24.11.2011 року в межах даного виконавчого провадження відповідачем винесено постанови про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виконавчого збору у розмірі 1360 грн. та витрат на проведення виконавчих дій у розмірі 57 грн. 41 коп. Вказані постанови державного виконавця заявник вважає незаконними та такими, що порушують його право. У зв'язку з цим просив суд скасувати постанову від 24.11.2011 року про стягнення виконавчого збору в розмірі 1360 грн. та постанову від 24.11.2011 року про стягнення витрат на проведення виконавчих дій в сумі 57 грн. 41 коп. Поновити Головному управлінню строк звернення до суду.

В судове засідання представник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Солодкий О.В. не з»явився, але надав суду заяву, в якій просив слухати справу у його відсутності. Позов підтримує.

Представник Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час, день та місце слухання справи. Про що в матеріалах справи є рекомендоване повідомлення про вручення судової повістки.

Враховуючи наявність достатніх матеріалів про права та правовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності осіб, що в засідання не з'явились, на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши зібрані по справі докази, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області від 21.09.2011 року ВП №28792585 за заявою стягувача ОСОБА_1 згідно виконавчого листа №2а-5935/11 від 01.09.2011 року відкрито виконавче провадження з примусового виконання постанови Київського районного суду м.Полтави про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1.

Статтею 25 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено, що державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

В постанові про відкриття виконавчого провадження від 21.09.2011 року державним виконавцем запропоновано боржнику виконати самостійно в семиденний строк дане судове рішення.

На виконання вказаного судового рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області видано розпорядження про перерахунок пенсії ОСОБА_1.

Відповідно до ч.1 ст.27 Закону України «Про виконавче провадження»у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.

24.11.2011 року державним виконавцем винесено постанову про стягнення з боржника -Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області - виконавчого збору в розмірі 1360 грн. та постанову про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій в розмірі 57 грн. 41 коп.

Враховуючи, що боржником вже було здійснено заходи на виконання судового рішення, відповідно, примусове виконання рішення державний виконавець не розпочинав, тому суд вважає безпідставним винесення державним виконавцем оскаржуваних постанов про стягнення з боржника виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій.

Крім того, відповідно до п.1 ч.1 ст.256 КАС України постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів виконуються негайно у межах суми стягнення за один місяць.

Також відповідно до ст.41 Закону України „Про виконавче провадження" про стягнення з боржника витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, державний виконавець виносить постанову, яка затверджується начальником відповідного відділу державної виконавчої служби.

Відповідно до п. 4.15.2. Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 року, з наступними змінами, про суми витрат на проведення виконавчих дій державний виконавець складає акт про витрати на проведення виконавчих дій, в якому зазначаються перелік та суми витрат, пов'язаних з проведенням виконавчих дій, а також документи, якими вони підтверджуються, з доданням копій таких документів.

Постановою державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Полтавської області від 24.11.2011 року з Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області стягнуто витрати на проведення виконавчих дій в сумі 57 грн.41 коп.

Будь-які підстави вважати, що акт державного виконавця про витрати на проведення виконавчих дій складений із зазначенням переліку та сум витрат, пов'язаних з проведенням виконавчих дій, відсутні, відсутні документи, якими вони підтверджуються, такі документи додані не були.

Встановивши дані обставини, суд приходить до висновку, що постанова державного виконавця від 24.11.2011 року про стягнення з позивача витрат на проведення виконавчих дій в розмірі 57 грн. 41 коп. прийнята необґрунтовано та підлягає скасуванню.

Можлива наявність затвердженої примірної калькуляції вартості витрат на проведення виконавчих дій не позбавляє державного виконавця покладеного на нього нормами чинного законодавства обов'язку додавати до акту документи про проведені витрати для з'ясування правомірності їх стягнення із сторін виконавчого провадження.

На підставі викладеного суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову в повному обсязі. Суд вважає за можливе поновити Головному управлінню строк на звернення до суду.

Судові витрати в даній справі суд вважає за можливе віднести за рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 2, 158-163, 181 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Скасувати постанову державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області від 24.11.2011 року у виконавчому провадженні №28792585 про стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 1360 грн.

Скасувати постанову державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області від 24.11.2011 року у виконавчому провадженні №28792585 про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій у сумі 57 грн. 41 коп.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Київський районний суд м. Полтави апеляційної скарги протягом 10 днів.

Головуючий Т.В.Турченко

Попередній документ
27685132
Наступний документ
27685134
Інформація про рішення:
№ рішення: 27685133
№ справи: 1609/2925/12
Дата рішення: 25.10.2012
Дата публікації: 03.12.2012
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський районний суд м. Полтави
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення юстиції, зокрема спори у сфері:; виконавчої служби та виконавчого провадження