Ухвала від 11.10.2012 по справі 2а-2293/10/2770

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2012 року м. Київ К/9991/20085/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Сіроша М.В.,

Суддів: Калашнікової О.В.,

Леонтович К.Г.

розглянувши у письмовому провадженні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий Символ" на постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 3 вересня 2010 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 1 березня 2011 року у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий Символ" до Кримської басейнової санітарно-епідеміологічної станції, Управління служби безпеки України в м. Севастополі

про визнання дій незаконними, -

ВСТАНОВИВ :

У липні 2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Золотий Символ" (далі - Товариство) звернулось із позовом до Окружного адміністративного суду м. Севастополя про визнання дій Кримської басейнової санітарно-епідеміологічної станції щодо проведення позапланової перевірки незаконними, визнання незаконною та скасування постанови № 44 від 21 липня 2010 року про застосування запобіжних заходів, визнання незаконним та скасування Санітарного припису № 1166/01.6.1. від 21 липня 2010 року.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 3 вересня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 1 березня 2011 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Товариство з обмеженою відповідальністю "Золотий Символ" звернулося із касаційною скаргою про скасування зазначених рішень, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши правильність застосування окружним та апеляційним адміністративними судами норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що 14 липня 2010 року головний державний санітарний лікар Балаклавського району Полякова Н.В. звернулася до головного лікаря Кримської басейнової санітарно-епідеміологічної станції Лепика С.Б. з проханням провести позапланову перевірку по факту захворювання гастроентеритом громадянки ОСОБА_4, яка харчувалася у ресторані "Золотий символ".

Управління СБ України у м. Севастополі 14 липня 2010 року також звернулося до Головного лікаря Кримської басейнової санітарно-епідеміологічної станції щодо проведення перевірки ТОВ "Золотий символ"° з приводу дотримання санітарно-епідеміологічних норм у діяльності зазначеного товариства.

21 липня 2010 року Кримською басейновою санітарно-епідеміологічною станцією була проведена позапланова перевірка Товариства на предмет виявлення порушень вимог санітарного законодавства, в ході якої були встановлені численні порушення санітарного законодавства: відсутні документи, які підтверджують безпечність продуктів харчування; недотримання температурного режиму зберігання швидкопсувної продукції; недотримання строків зберігання готової продукції; допущення до роботи з харчовими продуктами осіб без профілактичних щеплень.

За результатами перевірки було виявлено незадовільний санітарно-епідеміологічний стан Товариства, та винесено Санітарний припис № 1166/01.6.1. від 21 липня 2010 року про заборону експлуатації бару "Золотий символ" та постанову № 44 від 21 липня 2010 року про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства.

Товариство вважає, що вказана перевірка була проведена з порушенням вимог чинного законодавства, без обов'язкової згоди центрального (вищестоящого) органу виконавчої влади.

Відповідно до ст. 6. Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" підставою для проведення позапланової перевірки є звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства.

Згідно п. "а" ст. 42 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", головні державні санітарні лікарі (їх заступники) застосовують заходи припинення порушення санітарного законодавства шляхом обмеження, тимчасової заборони чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій в разі невідповідності їх діяльності вимогам санітарних норм.

З матеріалів справи вбачається, що Кримською басейновою санітарно-епідеміологічною станцією отримано згоду на проведення перевірки від Балаклавської районної державної адміністрації від 20 липня 2010 року № 2039/06, а Товариство допустило службових осіб контролюючого органу до проведення перевірки згідно з направленням, підписаним головним державним санітарним лікарем Кримського басейну, надав відповідні документи та дозволив здійснити перевірку.

Згідно Порядку проведення перевірок у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також дотримання правил торгівлі та надання послуг, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 25 жовтня 2006 року № 311 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 листопада 2006 року за № 1219/13093, подання суб'єктом господарювання зауважень з питань призначення позапланової перевірки не передбачено.

Таким чином, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли правильного висновку, що під час перевірки співробітниками Кримської басейнової санітарно-епідеміологічної станції були встановленні численні порушення норм санітарного законодавства України, а тому Санітарний припис № 1166/01.6.1. від 21 липня 2010 року та постанова № 44 від 21 липня 2010 року винесені з дотриманням норм чинного законодавства та скасуванню не підлягають.

Згідно з ч. 1 ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права під час ухвалення судових рішень чи вчинення процесуальних дій.

З огляду на викладене судова колегія Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що рішення суду першої та апеляційної інстанцій постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, правову оцінку обставинам у справі дано вірно, підстав для його скасування з мотивів, викладених в касаційній скарзі, немає.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 224, 230, 231, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий Символ" залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 3 вересня 2010 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 1 березня 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і оскарженню не підлягає, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, визначених ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді: