Справа № 2а/2570/1616/2012
26 листопада 2012 р.
м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Тихоненко О.М.,
при секретарі Хрущ Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Чернігівській області до Державного підприємства «Прилуцьке лісове господарство» про зобов'язання вчинити певні дії,-
Державна фінансова інспекція в Чернігівській області (далі - ДФІ в Чернігівській області) звернулась до суду з адміністративним позовом (зі змінами) до Державного підприємства «Прилуцьке лісове господарство» (далі - відповідач) про зобов'язання відповідача виконати пункт 4 вимоги ДФІ в Чернігівській області від 07.12.2011 № 15-03-17/1925. ДФІ в Чернігівській області мотивує свої позовні вимоги тим, що посадовими особами проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача за період 2009-2010 роки та завершений період 2011 року, в ході проведення якої виявлено ряд порушень чинного законодавства України. За результатами проведеної ревізії винесено вимогу щодо усунення виявлених ревізією порушень від 07.12.2011 № 15-03-17/1925, однак в порушення вимог чинного законодавства обов'язкові до виконання вимоги відповідачем не виконані.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву, в якій позовні вимоги з урахуванням їх зменшення підтримує та просить розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним, що підтверджується повторним зворотнім повідомленням, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч.4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Судове засідання здійснювалось в порядку передбаченому ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 2.13 плану контрольно-ревізійної роботи Головного Контрольно-ревізійного управління України на ІІІ квартал 2011 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 06.09.2011 № 94, від 07.09.2011 № 95, від 09.09.2011 № 96 посадовими особами контрольно-ревізійного відділу в Прилуцькому районі і м. Прилуки (далі - КРВ в Прилуцькому районі і м. Прилуки) проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача за 2009-2010 роки та завершений період 2011 року.
Ревізія проводилась у відповідності до питань програми та робочого плану з відома директора відповідача Болоховця Ю.В. та головного бухгалтера Носенко Т.М.
За результатами ревізії складено Акт від 07.11.2011 № 15-21/23.
При проведенні ревізії встановлено ряд порушень чинного законодавства України.
Так, ревізією встановлено перерахування відповідачем Державному підприємству «Український інформаційно-координаційний центр аналізу ринку лісопродукції» та Державному підприємству «Український лісогосподарський центр консалтингу та логістики Укрлісконсалтинг» коштів за ненадані послуги по укладених з ними договорах за підготовку матеріалів для оформлення сертифікатів походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів на загальну суму 16 084,40 грн.
За результатами ревізії відповідачу ДФІ у Чернігівській області направлено обов'язкову до виконання вимогу від 07.12.2011 № 15-03-17/1925 про усунення виявлених ревізією порушень.
Пунктом 4 зазначеної вимоги зобов'язано відповідача відшкодувати кошти в сумі 16 084,40 грн. за невиконані роботи шляхом повернення коштів.
З матеріалів справи вбачається, що станом на момент звернення до суду відповідачем повідомлення про виконання пункту 4 вимоги не надходило, кошти не відшкодовано.
Також, необхідно врахувати, що ДП «Прилуцьке лісове господарство» подано адміністративний позов до ДФІ в Чернігівській області про визнання нечинним та скасування п. 4 вимог про усунення виявлених ревізією порушень, винесених начальником КРВ в Прилуцькому районі і м. Прилуки.
Однак, постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.05.2012 в задоволенні позову ДП «Прилуцьке лісове господарство» відмовлено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.10.2012 постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.05.2012 залишено без змін.
Відповідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлення судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно вимог ч.2 ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу», законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Відповідно до пункту 10 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Також, пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, заходи щодо посилення боротьби з корупцією та використанням державного майна і фінансових ресурсів» від 29.11.2006 № 1673 встановлено, що підставою для розгляду питання про відповідність займаній посаді керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, бюджетних установ або розірвання контракту з керівниками суб'єктів господарювання державного сектору економіки є недотримання ними фінансового та бюджетного законодавства, а також незабезпечення виконання в установлені строки законних вимог органів державної контрольно-ревізійної служби.
Відповідно до Указу Президента України від 09.12.2010 № 1085/2010, Постанови Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 № 765, Постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, Контрольно-ревізійне управління реорганізоване шляхом перетворення в Державну фінансову інспекцію в Чернігівській області.
Відповідно до вищезазначених нормативних актів Державна фінансова інспекція в Чернігівській області є правонаступником Контрольно- ревізійного управління в Чернігівській області.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України.
Докази надані ДФІ в Чернігівській області підтверджують обставини, на які позивач посилається в адміністративному позові.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 41, 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Державне підприємство «Прилуцьке лісове господарство» виконати пункт 4 вимоги Державної фінансової інспекції в Чернігівській області від 07.12.2011 № 15-03-17/1925.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: підпис О.М. Тихоненко
З оригіналом згідно
Постанова суду від 26.11.2012 не набрала законної сили.
Суддя: О.М. Тихоненко