"13" листопада 2012 р. м. Київ К/9991/84950/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Маринчак Н.Є.
Суддів: Вербицької О.В., Муравйова О.В.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси
на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 08 листопада 2011року
у справі №2а-1178/10/1570
за позовом фізичної особи підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси
про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
встановив:
Позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому поставлено питання про визнання нечинним рішення ДПІ у Київському районі м.Одеси №0003872360 від 21.09.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 66329,00грн..
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04 травня 2011 року, у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08 листопада 2011 року постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 травня 2011 року скасовано, прийнята нова постанова, якою позов задоволено частково. Визнано нечинним та скасовано рішення ДПІ у Київському районі м.Одеси №0003872360 від 21.09.2009р. в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 64969,00грн. У задоволенні іншої частини позову відмовлено.
Не погодившись з висновками судів першої та апеляційної інстанції, відповідач звернувся із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, ставить питання про скасування постанов судів першої та апеляційної інстанції, прийняття нової постанови про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 27 серпня 2009 року ДПІ у у Київському районі м.Одеси здійснила перевірку за дотриманням суб'єктом господарювання Фізичною особою -підприємцем ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт №4503/15/32/23/НОМЕР_1 від 31.08.2009р..
Згідно з висновками акту Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 не забезпечив щоденного друкування фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій за 10.05.2009р. та за 21.07.2009р., не забезпечив зберігання фіскальних звітних чеків №0995 від 25.08.2009р. та №0996 від 26.08.2009р. в книзі обліку розрахункових операцій, порушив порядок обліку товарних запасів за місцем реалізації згідно з відомістю.
На підставі акту перевірки №4503/15/32/23/НОМЕР_1 від 31.08.2009р. відповідачем прийнято рішення №0003872360 від 21.09.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 66329,00грн..
Відповідно до пункту 9, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року №265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Так як в книзі обліку розрахункових операцій №1551003233 від 01.08.2009р. відображено, що 2-звіт №0888 за 10.05.2009р. позивачем роздрукований 11.05.2009р. о 10-33, а 2-звіт №0960 за 21.07.2009р. роздрукований 22.07.2009р. о 00-17, на момент перевірки в книзі обліку розрахункових операцій відсутні фіскальні звітні чеки 2-звіти №0995 за 25.08.2009р. та №0996 за 26.08.2009р., судами попередніх інстанцій обгрунтовано зроблені висновки про порушення позивачем вимог пунктів 9, 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року №265/95-ВР та правомірне застосування податковим органом до позивача штрафних санкцій за ці порушення.
У зв'язку з тим, що ст.6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено, що облік товарних запасів фізичною особою -суб'єктом підприємницької діяльності ведеться в установленому законом порядку з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва, Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03 липня 1998 року №727/98 фізична особа -суб'єкт підприємницької діяльності повинна вести Книгу обліку доходів та витрат, в якій відображається перелік проданого товару, позивач веде саме такий облік, відповідач цього не урахував при перевірці та застосуванні штрафних (фінансових) санкцій, висновки податкового органу в акті перевірки та суду першої інстанції у цій частині обгрунтовано визнані судом апеляційної інстанції неправомірними.
Судом апеляційної інстанцій в повній мірі виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтоване рішення, в якому повно відображено обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси -залишити без задоволення.
Постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 08 листопада 2011 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута з підстав, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: ___________________ Н.Є. Маринчак
Судді: ___________________ О.В. Вербицька
___________________ О.В. Муравйов