Справа № 1570/9373/2011
19 листопада 2012 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Корой С.М.
секретар судового засідання Чебан О.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом державної фінансової інспекції в Одеській області до Василівської сільської ради Біляївського району Одеської області про зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної фінансової інспекції в Одеській області до Василівської сільської ради Біляївського району Одеської області в якому позивач просить зобов'язати Василівську сільську раду Біляївського району Одеської області вчинити дії - виконати п.2 вимоги КРУ в Одеській області від 05.04.2011 року №3 50-31/474, а саме: відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість різниці вартості виконаних робіт у сумі 193 093 гривень; провести претензійно-позовну роботу з СПД «Погосян Давид Оганесович»щодо відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення коштів у сумі 193 093 гривень або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг на суму 193 093 гривень; в іншому випадку стягнути з відповідальних осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 КЗпП України.
31.10.2012 року позивач звернувся до суду із заявою про зменшення позовних вимог згідно із якою позивач просив зобов'язати Василівську сільську раду Біляївського району Одеської області вчинити дії по виконанню законних вимог (п.2) КРУ в Оденській області від 05.04.2011 року №350-31/474 в частині проведення претензійно-позовної роботи з СПД «Погосян Давид Оганесович»щодо відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення коштів у сумі 193 093 гривень або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг на суму 193 093 гривень.
В своєму позові позивач зазначив, що за результатами позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Василівської сільської ради, а саме використання бюджетних коштів, виділених на проведення ремонтних робіт вуличного покриття по вулиці Кірова в с.Василівка, Біляївського району в 2009р. було встановлено, що в порушення вимог «Правил визначення вартості будівництва»(ДБН Д. 1.1-1-2000), затверджених Наказом Держбуду України від 27.08.2000р. №174 (із змінами та доповненнями), п.1 ст.9, Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні»від 16.07.1999р. №996-XIV підрядником безпідставно завищено вартість ремонтних робіт на загальну суму 193 093 гривень. На адресу відповідача було направлено лист з вимогою усунути виявлені порушення, однак, на даний час відповідачем не вжито відповідних заходів.
У судовому засіданні представник позивача підтримала вимоги та обґрунтування адміністративного позову у повному обсязі.
Представник відповідача (суб'єкта владних повноважень) в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується наявною в матеріалах справи факсограмою, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши доводи адміністративного позову, матеріали справи та обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, встановив наступне.
З 03.03.2011 року по 16.03.2011 року відповідно до постанови Біляївського районного суду Одеської області від 21 лютого 2011 року та на підставі направлення від 03.03.2011р. № 24, виданого начальником КРВ в Біляївському районі Бондаренко С.О., направлення 02.03.2011р. № 331, виданого начальником КРУ в Одеській області Карабановим О.В., начальником КРВ в Біляївському районі Бондаренко С.О. та головним контролером-ревізором відділу інспектування у сфері послуг КРУ в Одеській області Гук В.О. контрольно-ревізійного відділу Біляївському районі контрольно-ревізійного управління в Одеській області було проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Василівської сільської ради, а саме використання бюджетних коштів, виділених на проведення ремонтних робіт вуличного покриття по вулиці Кірова с. Василівка, Біляївського району в 2009 рік.
За результатами ревізії складено акт від 23.03.2011 № 350-39/18 (копія а.с.15-26), в якому, зокрема, встановлено, що в порушення «Правил визначення вартості будівництва»(ДБН Д. 1.1-1-2000), затверджених Наказом Держбуду України від 27.08.2000р. №174 (із змінами та доповненнями), п.1 ст.9, Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні»від 16.07.1999р. №996-XIV безпідставно завищено вартість робіт на загальну суму 193093 гривень.
Контрольно-ревізійним відділом в Біляївському районі контрольно-ревізійного управління в Одеській області на адресу Василівської сільської ради Біляївського району Одеської області було направлено вимогу від 05.04.2011 №350-31/474 «Про усунення виявлених ревізією порушень фінансової дисципліни», пунктом 2 якої Василівській сільській раді Біляївського району Одеської області визначалось: відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість різниці вартості виконаних робіт у сумі 193 093 гривень; провести претензійно-позовну роботу з СПД «Погосян Давид Оганесович»щодо відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення коштів у сумі 193 093 гривень або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг на суму 193 093 гривень; в іншому випадку стягнути з відповідальних осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 КЗпП України, та в термін до 05.05.2011р. відповідача було зобов'язано надати інформацію про виконання цих вимог разом з підтверджуючими документами (копія а.с. 14).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Згідно з ст. 10 цього Закону головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах, зокрема, надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Частиною 2 ст. 15 зазначеного Закону визначено, що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Як вже встановлено судом, Контрольно-ревізійним управлінням в Одеській області, на підставі встановлених порушень, було зобов'язано відповідача вчинити дії з метою виконання приписів п.2 вимоги від 05.04.2011 року №3 50-31/474 (копія а.с. 14).
Порушення виявлені ревізією, відповідачем не заперечувались та були ним частково виконані, окрім проведення претензійно-позовної роботи з СПД «Погосян Давид Оганесович»щодо відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення коштів у сумі 193 093 гривень або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг на суму 193 093 гривень.
Жодних підтверджень щодо проведення Васильківською сільською радою Біляївського району Одеської області претензійно-позовної роботи у відношенні СПД «Погосян Давид Оганесович»чи виконання інших невиконаних приписів вимоги КРУ від 05.04.2011 року №3 50-31/474 сторонами до суду надано не було, пояснень щодо причин невиконання вказаних дій відповідачем не надано.
Відповідно до пункту 50 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006р. №550 за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав органи служби вживають заходів для забезпечення: притягнення до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності винних у допущенні порушень працівників об'єктів контролю; звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства; застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства.
Із врахуванням встановленого суд вважає обґрунтованими та законними приписи п.2 вимоги КРУ в Одеській області від 05.04.2011 року №3 50-31/474 щодо виконання яких заявлено даний адміністративний позов та відповідач у відповідності із діючими положеннями законодавства зобов'язаний їх виконати у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
На підставі встановленого та у відповідності зі зазначеними вище положеннями законодавства, суд вважає, що вимоги державної фінансової інспекції в Одеській області до Васильківської сільської ради Біляївського району Одеської області про зобов'язання вчинити певні дії є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 6, 9, 11, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 186, 254 КАС України суд, -
Адміністративний позов державної фінансової інспекції в Одеській області до Васильківської сільської ради Біляївського району Одеської області про зобов'язання вчинити певні дії -задовольнити.
Зобов'язати Василівську сільську раду Біляївського району Одеської області вчинити дії по виконанню законних вимог (п.2) КРУ в Оденській області від 05.04.2011 року №350-31/474 в частині проведення претензійно-позовної роботи з СПД «Погосян Давид Оганесович» щодо відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення коштів у сумі 193 093 (сто дев'яносто трьох тисяч дев'яносто трьох) гривень або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг на суму 193 093 (сто дев'яносто три тисячі дев'яносто три) гривні.
Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 23.11.2012 року.
Суддя С.М.Корой
23 листопада 2012 року
.