Постанова від 16.11.2012 по справі 2а-9033/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2012 р. № 2а-9033/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді - Гулкевич І.З.,

за участю секретаря судового засідання - Билень Н.С.

за участю:

позивача ОСОБА_1

представника відповідача Іванківа О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Жидачівського РВ ГУ МВС України у Львівській області про визнання нечинним та скасування висновку,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Жидачівського РВ ГУ МВС України у Львівській області про визнання висновку відповідача від 15.05.2012 року про анулювання дозволу № К -79 на зберігання зброї -гладкоствольної рушниці марки ІЖ -17 шістнадцятого калібру нечинним і скасування його як незаконного та такого, що порушує законні права та інтереси позивача.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем безпідставно, незаконно, необгрунтовано з порушенням норм Конституції України та норм чинного законодавства анульовано дозвіл позивача на зберігання зброї. Додатково позивач зазначив, що згідно Медичної довідки про проходження обов'язкового попереднього та періодичного психіатричних оглядів серія 10 ААВ № 495647 від 16.03.2012 року виданою Жидачівською центральною районною поліклінікою психіатричних протипоказань для виконання ним носіння, зберігання, використання зброї не виявлено.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив задоволити адміністративний позов повністю.

Представник відповідача проти позову заперечив та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Заслухавши думку сторін в судовому засіданні, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов на підлягає до задоволення з наступних підстав.

Позивач ОСОБА_1, згідно дозволу наданого 25.03.2006 року Жидачівським РВ ГУ МВС України у Львівській області № К-79 володів гладкоствольною мисливською рушницею марки ІЖ -17, 16 калібру.

ОСОБА_1, згідно виписки з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних -осіб підприємців НОМЕР_1, займається підприємницькою діяльністю.

Позивач ОСОБА_1 з 04.03.2008 року є позаштатним помічником лісника ЛГП «Галсільліс», що підтверджується службовим посвідченням № 0284.

Позивач також є мисливцем, згідно посвідчення НОМЕР_2 виданого Державним лісогосподарським об'єднанням «Львівліс»від 22.07.1998 року.

22.03.2012 року позивач звернувся до ГУ МВС України у Львівській області з письмовою заявою про перереєстрацію власної мисливської рушниці марки ІЖ -17, 16 калібру в зв'язку із закінченням терміну дії дозволу № К -79 від 25.03.2006 року. Дана заява була направлена для розгляду та виконання в Жидачівський РВ ГУ МВС України у Львівській області.

15.05.2012 року в.о.старшого інспектора дозвільної системи СОГП Жидачівського РВ ГУ МВС України у Львівській області майор міліції Іванків О.О. виніс висновок про анулювання дозволу ОСОБА_1 на зберігання вогнепальної зброї рушниці марки ІЖ -17, 16 калібру та зобов'язано ОСОБА_1 в 15-денний термін здати цю зброю на зберігання або здати в мисливський магазин для її подальшої реалізації. В.о.старшого інспектора дозвільної системи СОГП Жидачівського РВ ГУ МВС України у Львівській області майор міліції Іванків О.О. виніс вищевказаний висновок на підставі неодноразового притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протягом 2011 року.

Постановою Жидачівського районного суду Львівської області у справі № 3-729/11 (суддя Цюмрак М.Д.) від 24.11.2011 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення і призначено стягнення у вигляді адміністративного штрафу на суму 51,00 грн. за порушення правил зберігання мисливської зброї. 08.11.2012 року Постанова Жидачівського районного суду Львівської області у справі № 3-729/11 від 24.11.2011 року оскаржена позивачем в Апеляційному суді Львівської області. Рішення про поновлення строку на апеляційне оскарження станом на час розгляду справи Апеляційним судом Львівської області не прийнято.

08.12.2011 року Постановою Жидачівського районного суду Львівської області у справі № 3-739/11 (суддя Цюмрак М.Д.) ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 24, п.1 та п.2 ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення і призначено стягнення у вигляді адміністративного штрафу на суму 51,00 грн. за порушення громадського порядку за місцем проживання колишньої дружини ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 Дана постанова в апеляційному порядку станом на час розгляду справи в суді не оскаржувалася.

Постановою начальника Жидачівського РВ ГУ МВС України у Львівській області полковника Грицика Я.В. від 12.05.2012 року відмовлено в порушенні кримінальної справи за ст. 296 КК України та винесено позивачу ОСОБА_1 та його дружині ОСОБА_6 офіційне попередження про недопустимість насильства в сім'ї. Жодних доказів її оскарження в органи прокуратури чи до суду не представлено, як і доказів її скасування.

Пунктом 22 статті 11 Закону України «Про міліцію»міліції для виконання покладених на неї обов'язків надано право анульовувати дозволи на придбання, зберігання і носіння зброї і боєприпасів, видані громадянам, які зловживають спиртними напоями, вживають наркотичні засоби без призначення лікаря, інші одурманюючі засоби, хворіють на психічні захворювання, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Підпунктом 5.1 пункту 5 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядженими гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів встановлено, що органи внутрішніх справ не мають права давати згоду на придбання, зберігання та носіння вогнепальної, пневматичної чи холодної зброї, бойових припасів, пристроїв та зазначених патронів громадянами у разі наявності даних про систематичне (два чи більше разів) порушення такою особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря, інших одурманюючих засобів, скоєння насильства в сім'ї, що підтверджується документально.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Судом встановлено, що усі рішення судів про притягнення позивача ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення правил зберігання мисливської зброї та за порушення громадського порядку за місцем проживання колишньої дружини ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 вступили в законну силу, та на момент розгляду справи в суді відсутні також ухвали про відкриття апеляційного провадження чи поновлення позивачу строку на їх апеляційне оскарження. Не оскаржена також Постанова начальника Жидачівського РВ ГУ МВС України у Львівській області полковника Грицика Я.В. від 12.05.2012 року про відмову в порушенні кримінальної справи за ст. 296 КК України та винесення позивачу ОСОБА_1 та його дружині ОСОБА_6 офіційного попередження про недопустимість насильства в сім'ї. Відтак, відповідачем правомірно застосовано до позивача підпункт 5.1 пункт 5 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядженими гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів щодо анулювання дозволу на зберігання вогнепальної зброї, оскільки станом на 15.05.2012 року були наявні докази систематичного порушення позивачем громадського порядку та вчинення насильства в сім'ї, що підтверджувалися документально (постанови суду про притягнення до адміністративної відповіждальності, постанова про відмову в порушенні кримінальної справи та офіційне попередження про недопустимість насильства в сім'ї).

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1.на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України;

2.з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано;

3.обгрунтовано, тобто з врахуванням усіх обставин, що мають значення до прийняття рішення (вчинення дії);

4.безсторонньо (неупереджено);

5.добросовісно;

6.розсудливо;

7.з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8.пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь -якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9.з врахуванням права особи, на участь в процесі прийняття рішення;

10.своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржуваний позивачем висновок відповідача від 15.05.2012 року про анулювання дозволу № К -79 на зберігання зброї -гладкоствольної рушниці марки ІЖ -17 шістнадцятого калібру, суд вважає, що такий прийнятий з дотриманням вимог Закону України «Про міліцію»та передбачених статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України підстав.

Враховуючи наведене, суд прийшов до переконання, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, а відтак, позов не підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23 листопада 2012 року.

Суддя Гулкевич І.З.