Ухвала від 13.11.2012 по справі 2а/1570/3629/2011

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2012 р.Справа № 2а/1570/3629/2011

Категорія: 8.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Левчук О. А.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючогосудді -Семенюк Г.В.

судді - Потапчук В.О.

судді - Коваль М.П.

при секретаріКапустинській А.М.

за участю сторін:

СДПІАзарніна А.С. (довіреність)

ТОВ „Інтернаціональні телекомунікації"Подокопний С.А. (довіреність)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Одесі Одеської області Державної податкової служби на Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 липня 2012 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Інтернаціональні телекомунікації" до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Одесі Одеської області Державної податкової служби, за участю прокуратури Київського району м. Одеси про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 22 квітня 2011 року № 0000411510, -

встановиЛА:

Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю „Інтернаціональні телекомунікації", звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Одесі Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 22 квітня 2011 року № 0000411510.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 18 липня 2012 року позов задоволено в повному обсязі. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Одесі Одеської області Державної податкової служби від 22 квітня 2011 року № 0000411510.

Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Одесі Одеської області Державної податкової служби не погодившись з постановою суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 липня 2012 року та винести нову постанову, якою в задоволені позовних вимог позивачу відмовити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на те, що рішення суду першої інстанції є необґрунтованим, незаконним та прийнятим з неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права. Крім того, відповідач посилається на те, що оскаржувана постанова ухвалена без повного і всебічного з'ясування обставин, що мали значення для даної справи.

Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає, з огляду на наступне:

Судом першої інстанції встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональні телекомунікації»(ідентифікаційний код 30109015) зареєстровано виконавчим комітетом Одеської міської ради 21.09.1998 р., номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 15561200000003195 (а.с.79 т.1).

ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»перебуває на обліку СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі з 24.01.2011 року, до 24.01.2011 року перебувало на податковому обліку в ДПІ у Приморському районі м. Одеси (а.с.8 т.1).

На підставі направлення від 23.02.2011 року № 44/15-1, виданого СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі згідно із п.20.1.4 п.20.1 ст. 20, п.75.1 ст. 75, п.78.1.4 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України та відповідно до наказу СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі від 23.02.2011 року № 112 проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації», код ЄДРПОУ 30109015, з питань достовірності нарахування залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредит) наступного податкового періоду в декларації за грудень 2010 року № 9006555993 від 26.01.2011 року, за результатами якої складено акт перевірки № 146/15-1/30109015/16 від 15.04.2011 року (а.с.7-27 т.1).

В акті перевірки зазначено, що перевіркою встановлені порушення п.1.3, п.1.8 ст. 1, п.п. 7.2.3, п.п.7.2.6 п.7.2, п.п. 7.3.1,п.7.3, п.п. 7.5.1, п.7.5, п.п.7.7.2, пп.7.7.3 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р., зі змінами та доповненнями, в результаті чого встановлено завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду по р. 26 за перевіряємий період.

СДПІ по роботі з великими платниками податків у місті Одесі на підставі акта перевірки № 146/15-1/30109015/16 від 15.04.2011 року винесено податкове повідомлення-рішення від 22 квітня 2011 року № 0000411510 (а.с.6, т.1).

Відповідно до п.п. 1.3. ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р., який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин, платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.

Згідно п.п. 1.8 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р., бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до п.п. 7.2.1. п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р. платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками: а) порядковий номер податкової накладної; б) дату виписування податкової накладної; в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача; ж) ціну поставки без врахування податку; з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні; и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.

Згідно п.п. 7.2.3. п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р. податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань. Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків.

Відповідно до п.п. 7.2.6. п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р. податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника. У разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг). Отримання такої скарги є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки такого постачальника для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з цього податку за такою цивільно-правовою операцією. Підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної також є: транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, в яких форма встановлена міжнародними стандартами; касові чеки, які містять суму поставлених товарів (послуг), загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера, але без визначення податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума поставлених товарів (послуг) не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку на додану вартість).

Згідно п.п. 7.3.1 п.7.3. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р. датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Відповідно до п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р. датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається: дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Згідно п.п.7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р., якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду; залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку на додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах; залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкового кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.

Відповідно до 7.7.3. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р. платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

В акті перевірки зазначено, що згідно з поданою ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі податковою декларацією за грудень 2010 року від 26.01.2011 року № 9006555993 сума податкового кредиту (рядок 17 податкової декларації з податку на додану вартість) звітного податкового періоду складає 6 383 334,00 грн.. Сума податкових зобов'язань (рядок 9 податкової декларації з податку на додану вартість) - 10 114 177,00 грн.. Позитивне значення різниці між сумою податкових зобов'язань та сумою податкового кредиту складає 3 730 843,00 грн.

Також в акті зазначено, що перевіркою показників, відображених ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»в рядках 1-9 Декларації за грудень 2010 року встановлено, що на формування цих показників вплинуло здійснення операції з продажу товарів (робіт, послуг) на загальну суму 34192861,00 грн. За даними бухгалтерського обліку ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації», реєстру виданих податкових накладних за грудень 2010 року, виписок банків за грудень 2010 року, обсяги поставки товарів та послуг на території України відповідно до п.п. 6.1.1 п.6.1 ст. 6 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість», що оподатковуються за ставкою 20% та операції, які звільнені від оподаткування(ст..5,11 Закону), склали за даними декларації - 34192861,00 грн., що визначило податкові зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 10114177,00 грн.

Крім цього, згідно акту перевіркою показників, відображених в рядках 10-17 Декларації за грудень 2010 року встановлено, що на формування цих показників вплинуло здійснення операцій з придбання товарів (робіт, послуг) на загальну суму 38300004,00 грн. Проведеною перевіркою відображеного показника в рядку 10.1 Декларації обсягів поставки в сумі 18167171,00 грн., що визначає суму податку на додану вартість в розмірі 3633434,00 грн. на підставі наступних документів: податкових накладних, видаткових накладних, актів виконаних робіт, угод на поставку, договорів про придбання товару та послуг оренди, банківських виписок.

Також в акті зазначено, що ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»надано до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за грудень 2010 року від 31.03.2011 року № 9001642796, де податковий кредит зменшено на 37989,0 грн.; від 01.02.2011 № 9000197910 де податковий кредит зменшено на 40597,00 грн.; від 09.03.2011 року № 9000799424 де податковий кредит зменшено на 8,00 грн., показник по рядку 8.2. «зменшення суми, яка підлягала сплаті до бюджету»уточнюючих розрахунків складає 78594,00 грн.

Крім цього зазначено, що СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі складено акт від 23.03.2011 року № 94/15-1/30109015/10 про результати позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»податкових декларацій з податку на додану вартість за січень-грудень 2010 року, відповідно якого завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового періоду р.26 Декларації ПДВ за перевіряємий період у сумі 251690,57 грн., у тому числі за грудень 2010 року - 44644,91 грн., а також складений акт від 31.03.2011 року № 110/15-1/30109015/12 про результати невиїзної позапланової перевірки ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»щодо наявних розбіжностей по податковим зобов'язанням та податковому кредиту з податку на додану вартість за період 01.03.2008 року - 31.12.2010 року, відповідно якого завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового періоду р.26 Декларації ПДВ за перевіряємий період у сумі 916966,0 грн., у тому числі за грудень 2010 року - 3819,53 грн. (а.с.20-22, т.1).

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 02.11.2011 року по справі № 2а/1570/3896/2011 задоволено адміністративний позов ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»до СДПІ по роботі ВПП у м. Одесі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.03.2011 року № 0000321510; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення № 0000321510 від 30.03.2011 року, прийняте СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі (а.с. 118-132 т.2).

Крім цього, в акті перевірки відповідач зазначає, що попередньою перевіркою (акт від 13.10.2010 року № 12638/23-512/30109015 за червень 2010 року) встановлено, що на порушення п.п.7.7.1,п.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року № 168/97-ВР ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»завищено суму податку на додану вартість заявлену до відшкодування у червні 2010 року на суму - 7586453,00 грн.. Також, зазначає, що відповідно до вказаного акту перевірки право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування у сумі 7586453,00 грн. виникло в лютому, березні, травні, червні 2010 року (а.с.24-25, т.1).

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 08.11.2011 року по справі № 2а/1570/3897/2011 задоволено адміністративний позов, ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі № 000381510 від 14.04.2011 року про зменшення сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 916966 грн. (а.с. 86-89, т. 2).

За таких підстав, суд вважає необґрунтованими посилання в акті перевірки на акт від 23.03.2011 року № 94/15-1/30109015/10 та акт від 31.03.2011 року № 110/15-1/30109015/12, оскільки податкові повідомлення-рішення від 30.03.2011 року № 0000321510 та від 14.04.2011 року № 000381510, які були винесені на підставі цих актів, були оскаржені позивачем до суду, а отже не були узгодженими на час проведення перевірки.

Крім цього, в акті перевірки зазначено, що позивачем до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі надано декларацію з податку на додану вартість від 26.01.2011 р. № 9006555993 за грудень 2010 року. Згідно з даними розрахунку суми бюджетного відшкодування (Додаток 3 до декларації з ПДВ), наданого підприємством до перевірки, залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 24 декларації), становить 8030469 грн.. Відповідно до уточнюючого розрахунку від 01.02.2011 року № 9000197910 залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 24 декларації), становить 7989872,00 грн.

Також при проведенні перевірки достовірності визначення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, перевіряючими зазначено в акті перевірки, що попередньою перевіркою (акт від 13.10.2010 року № 12638/23-512/30109015 за червень 2010 р.) встановлено, що на порушення л.и.7.7.1, 7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (із змінами та доповненнями) ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»завищено суму податку на додану вартість заявлену до відшкодування у червні 2010 року на суму - 7586453 грн.

Також відповідно до вищевказаного акту перевірки право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування у сумі 7586453,00 грн. виникло в лютому, березні, травні, червні 2010 року (а.с.25 т.1).

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 25.01.2012 року по справі № 2-а-11249/10/1570 задоволено адміністративний позов ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»до ДПІ в Приморському районі м. Одеси про скасування податкового повідомлення-рішення від 26.10.2010 року № 0001282350/0 щодо зменшення суми бюджетного відшкодування по податку на додану вартість у загальному розмірі 7586453,00 грн.; скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у Приморському районі міста Одеси від 26.10.2010 року № 0001282350/0 (а.с.222-229, т.1).

За таких підстав, суд вважає необґрунтованими посилання в акті перевірки на акт від 13.10.2010 року № 12638/23-512/30109015, оскільки податкове повідомлення-рішення ДПІ у Приморському районі міста Одеси від 26.10.2010 року № 0001282350/0, яке винесено на підставі цього акту було оскаржене позивачем до суду, а отже не було узгодженим на час проведення перевірки.

Згідно наданого відповідачем розрахунку штрафних санкцій за актом перевірки від 15.04.2011 р. № 146/15-1/30109015/16 зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість за грудень 2010 року складає 7989872 грн.(а.с.5,т. 2).

Суд вважає доводи СДПІ по роботі з ВПП в м. Одесі, що винесене за результатами акта перевірки податкове-повідомлення рішення № 0000401510 від 22.04.2011 року необґрунтованими, оскільки, як встановлено судом, зазначене податкове-рішення № 0000401510 від 22.04.2011 року оскаржено ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»до суду і на даний час є неузгодженим (а.с. 4. 115, т. 2).

Відповідно до п. 5.2. Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства", затвердженого наказом Державної податкової адміністрації від 22.12.2010 № 984, у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення необхідно: чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, що порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) фінансово-господарської діяльності платника податків та господарську операцію, в результаті якої здійснено це порушення, при цьому додати до акта письмові пояснення посадових осіб платника податків або його законних представників щодо встановлених порушень; зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, навести регістри бухгалтерського обліку, кореспонденцію рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення; у разі відсутності первинних документів або ненадання для перевірки первинних та інших документів, що підтверджують факт порушення, зазначити перелік цих документів; у разі відмови посадових осіб платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі органу державної податкової служби така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати, факт про складання такого акта відображається в акті документальної перевірки; у разі надання посадовими особами платника податків або його законними представниками посадовим (службовим) особам органу державної податкової служби письмових пояснень щодо встановлених порушень податкового законодавства та/або причин ненадання первинних та інших документів, що підтверджують встановлені порушення, або їх копій факти про надання таких пояснень необхідно відобразити в акті.

Відповідачем при складанні акту перевірки № 2565/23/33988654 від 30.11.2011 року не дотримано вимог Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 р. N 327, оскільки висновки про порушення п. 1.3, п.1.8 ст.1, п.п. 7.2.1., п.п.7.2.3, п.п. 7.2.6. п.7.2.,п.п.7.3.1,п.7.3,п.п.7.5.1,п.7.5. п.п.7.7.2,п.п.7.7.3. п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.97 р., відповідачем зроблено без посилання на первинні документи, на підставі яких позивачем вчинені записи у податковому та бухгалтерському обліку, та на інші докази, які б достовірно підтверджували наявність факту порушення.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Таким чином колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що СДПІ по роботі з ВПП в м. Одесі діяла з порушенням вимог чинного законодавства України, а тому позовні вимоги ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»підлягають задоволенню, а податкове повідомлення-рішення СДПІ по роботі з ВПП в м. Одесі від 22 квітня 2011 року № 0000411510 визнанню протиправним та скасуванню.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 200, 205, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Одесі Одеської області Державної податкової служби на Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 липня 2012 року по справі № 2а/1570/3629/2011, - залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 липня 2012 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Інтернаціональні телекомунікації" до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Одесі Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 22 квітня 2011 року № 0000411510, - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

Ухвалу складено у повному обсязі -14 листопада 2012 року.

Головуючийсуддя Г.В. Семенюк

суддя В.О. Потапчук

суддя М.П. Коваль