Головуючий у 1-й інстанції: Кондратюк В.І.
Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.
іменем України
"06" квітня 2012 р. Справа № 2а-337/11
Житомирський апеляційний адміністративний суду складі колегії:
головуючого судді Кузьменко Л.В.
суддів: Зарудяної Л.О.
Пасічник С.С.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "19" січня 2011 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області, Раківщинської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 19 січня 2011 року позовні вимоги задоволено частково: зобов'язано Раківщинську сільську раду провести ОСОБА_4 перерахунок доплати громадянам , які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.06. 2010 року по 30.11. 2010 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленому Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" щомісячно та надати розрахункові документи до УПСЗН Овруцької РДА, зобов'язано УПСЗН Овруцької РДА провести перерахунок та виплату позивачу щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, за період з 01.06. 2010 року по 30.11. 2010 року в розмірі, визначеному ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яку отримує на себе та дочку ОСОБА_5,що дорівнює 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", щомісячно.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з огляду на наступне.
Встановлено, що позивач працює санітаркою ФП с.В. Мошки, віднесена до 3 категорії осіб, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживає в населеному пункті, який віднесено до зон посиленого радіоекологічного контролю. Позивач отримує виплати згідно зі ст. ст. 37,39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але у меншому розмірі, ніж визначено Законом.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.91р. громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах:
- у зоні гарантованого добровільного відселення - 40 процентів від мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 статті 39 цього Закону встановлено, що працюючим громадянам провадиться доплата, розмір якої у зоні гарантованого добровільного відселення становить дві мінімальні заробітні плати.
У відповідності до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при визначенні розміру виплат застосуванню підлягає саме ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року за № 836, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.
В 2010 році розмір виплат за вказаними статтями не зменшувався, а тому виплати необхідно проводити в межах визначених законом.
Доводи апелянта щодо правомірності його дій у зв'язку з відсутністю джерел фінансування на вказані виплати та необхідність їх встановлення бюджетним законодавством, є безпідставними, оскільки реалізація встановленого законом права не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Керуючись ст.ст.197,198,201,205,207,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "19" січня 2011 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Л.В. Кузьменко
судді: Л.О. Зарудяна С.С. Пасічник
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 с. В.Мошки,Овруцький район, Житомирська область,11121
3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації Житомирської області вул. Леніна,17,м. Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11106