Ухвала від 12.11.2012 по справі 5023/4303/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

"12" листопада 2012 р.Справа № 5023/4303/12 вх. № 4303/12

ОКРЕМА УХВАЛА

Суддя Бринцев О.В.

розглянувши справу за позовом Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", м. Харків

до відповідача-1: Корпорації "Співдружність Комп", с. Комунар ,

відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд Альянс плюс", м. Київ ,

відповідача-3: Іноземне підприємство "Делекспо-Груп", м. Кременчук; 3-я особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Голій Людмила Ігорівна, м. Київ

3-я особа -2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Комунальне підприємство Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна, м. Київ.

про застосування наслідків недійсності нікчемних правочинів

ВСТАНОВИВ:

25.09.2012 р. позивач - ПАТ"УкрСиббанк" звернувся до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача-1: Корпорації "Співдружність Комп", відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд Альянс плюс", відповідача-3: Іноземне підприємство "Делекспо-Груп". У позовній заяві позивач просить суд застосувати наслідки недійсності нікчемного правочину до договору купівлі-продажу нежилих будівель від 28.07.2010 р., укладеного між Корпорацією "Співдружність КОМП" та Товариством з обмеженою відповідальністю "ГРАНД АЛЬЯНС ПЛЮС", посвідченого 28.07.2010 р. приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Голій Л.І., зареєстрованого в реєстрі за №1632, поновивши право власності на нерухомість: нежитлові будівлі загальною площею 4117,90 кв.м., до складу яких входять адміністративна будівля літ. "Т'"площею 288,10 кв.м., адміністративно-виробниче приміщення літ. "Я" площею 2293,10 кв.м., електроцех та склад літ. "Ш, Ш'"площею 1015,70 кв.м., склад ВДВ літ. "У'"площею 167,80 кв.м., склад вогнеупорів літ. "Ф"площею 66,0 кв.м., склад вогнеупорів літ."Х"площею 63,80 кв.м., споруда автовагів літ. "Щ"площею 15,90 кв.м., південна прохідна літ. "Ч"площею 207,5 кв.м., розташовані за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 21, за Корпорацією "Співдружність КОМП"(код ЕДРПОУ 30712903). Скасувати в державному реєстрі прав на нерухоме майно існуючий запис про реєстрацію права власності на нежитлові будівлі загальною площею 4117,90 кв.м., до складу яких входять адміністративна будівля літ. "Т'"площею 288,10 кв.м., адміністративно-виробниче приміщення літ. "Я"площею 2293,10 кв.м., електроцех та склад літ. "Ш, Ш'"площею 1015,70 кв.м., склад ВДВ літ. "У'"площею 167,80 кв.м., склад вогнеупорів літ. "Ф"площею 66,0 кв.м., склад вогнеупорів літ. "площею 63,80 кв.м., споруда автовагів літ. "Щ"площею 15,90 кв.м., південна прохідна літ. "Ч"площею 207,5 кв.м., розташовані за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 21, та поновити в державному реєстрі прав на нерухоме майно запис про реєстрацію права власності за Корпорацією "Співдружність КОМП"(код ЄДРПОУ 30712903). Стягнути з Корпорації "Співдружність КОМП" на користь АТ "УкрСиббанк" судові витрати в розмірі 1 073,00 (одна тисяча сімдесят три) гривні 00 копійок. В обґрунтування позовних вимог посилається на ст. 9, 12 Закону України "Про іпотеку", ст. 203, 215, 216 ЦК України.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 27.09.2012 р. було порушено провадження у справі, залучено до участі у справі в якості другої третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна та зобов"язано надати до суду: пояснення по суті спору з документами в обґрунтування своєї правової позиції у справі; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на жовтень 2012 року; довідку про те за ким і на якій підставі в Державному реєстрі прав на нерухоме майно станом на даний час зареєстровано право власності на нежитлові будівлі літ. "Т ', Я, Ш, Ш', У', Ф, Х, Щ, Ч", по вул. Дегтярівський, 21 в м. Києві; копію правовстановлюючих документів останнього власника; інвентарну справу на вказані об"єкти для огляду в судовому засіданні.

В судовому засіданні 29.10.2012р. друга третя особа ( Комунальне підприємство Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна ) правом на участь представника у судовому засіданні не скористалася, причину неявки не повідомила, витребуваних судом документів не надала. Про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про що свідчить відмітка про направлення ухвали про призначення справи до розгляду за адресою, вказаною у позовній заяві та повідомлення про вручення відповідного поштового відправлення, яка була вручена другій третій особі - 02.10.2012р.( т.І, а.с.72). Розгляд справи було відкладено у зв'язку із ненаданням учасниками судового процесу витребуваних судом доказів та нез"явлення представників сторін. При цьому другу третю особу та інших учасників судового процесу судом було вдруге зобов'язано надати необхідні для розгляду справи документи.

Станом на 12.11.2012р. друга третя особа витребуваних судом доказів не надала, пояснень причин невиконання вимог ухвал суду не подала, клопотань про відкладення розгляду справи та/або витребування необхідних документів не заявила. Відсутність цих документів створила істотні перешкоди у з"ясуванні дійсних обставин справи та значно ускладнила вирішення спору.

Такі обставини, а саме невиконання вимог Комунальним підприємством Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна ухвал господарського суду Харківської області від 27.09.2012 р., від 19.10.2012 р., є порушенням Закону.

Так зокрема, у відповідності до ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи. Сторони зобов'язані виконувати вказівки суду щодо вчинення процесуальних дій, необхідних для вирішення спору.

Право суду зобов'язувати і кореспондуючий йому обов'язок прокурора, сторони, інших підприємств, установ, організацій, державних та інших органів, їх посадових осіб виконувати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо, надати документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору) закріплений в ст. 65 ГПК України.

У відповідності до ст. 124 Конституції України, ст. 13 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" та ст. 4-5 ГПК України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену ГПК України та іншими законами України.

Згідно ст. 90 ГПК України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу. Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, в порядку та розмірі, передбачених частиною першою статті 119 цього Кодексу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4-5, 22, 29, 65, 86, 90 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Направити окрему ухвалу до Комунального підприємства Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна для проведення перевірки викладених в ній обставин та прийняття заходів на усунення недоліків в організації роботи при підготовці до участі в судовому засіданні.

2. Розглянути питання щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у невиконанні вимог ухвал суду.

3. Про вжиті заходи повідомити суд в місячний термін.

Суддя Бринцев О.В.

Попередній документ
27481775
Наступний документ
27481778
Інформація про рішення:
№ рішення: 27481777
№ справи: 5023/4303/12
Дата рішення: 12.11.2012
Дата публікації: 19.11.2012
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Харківської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші позадоговірні немайнові спори