Рішення від 08.11.2012 по справі 5/5005/7505/2012

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

08.11.12р. Справа № 5/5005/7505/2012

За позовом: Прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Управління Державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, м. Черкаси

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма "Авіас", м. Дніпропетровськ

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Черкаська об'єднана державна фінансова інспекція, м. Черкаси

Про стягнення 22 285,86 грн.

Суддя: Крижний О.М.

Представники:

Від прокуратури: Овчар Т.В., посвідчення №001421 від 27.08.2012 року, старший прокурор відділу

Від позивача: не з'явився

Від відповідача: не з'явився

Від третьої особи: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор міста Черкаси в інтересах держави в особі Управління Державної служби охорони при управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області звернувся до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельної фірми "Авіас" про стягнення коштів в сумі 22 285,86 грн., набутих відповідачем без достатньої правової підстави.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем положень Закону України „Про здійснення держаних закупівель", оскільки сторонами було укладено додаткові угоди до договору про закупівлю товарів за державні кошти №349/649 від 12.04.2011 року, якими суттєво змінили умови даного договору, у зв'язку з чим умови договору стали різнитися зі змістом пропозиції конкурсних торгів. У зв'язку з тим, що додаткові угоди до договору №349/649 від 12.04.2011 року укладені без додержання встановленого Законом України „Про здійснення держаних закупівель", прокурор вважає ці додаткові угоди не укладеними, а кошти у сумі 22 285,86 грн. набуті Товариством з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельної фірми "Авіас" без достатньої правової підстави, а тому підлягають поверненню позивачу.

Представник позивача у судові засідання не з'являвся. 25.09.2012 року від Управління Державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області надійшли пояснення, згідно яких позивач по суті позовних вимог пояснив наступне. Додаткові угоди до договору №349/649 від 12.04.2011 року були підписані за наявності об'єктивних причин, у зв'язку зі зміною на ринку вартості одиниці паливно-мастильних матеріалів. За даними експертного висновку Черкаської торгово-промислової палати від 13.01.2012 року №0-24, ціни на одиницю ПММ за договором на поставку ТОВ ВТФ "Авіас" відповідають середнім показникам ринкової вартості по Черкаській області. ТОВ ВТФ "Авіас" без укладання додаткових угод відмовлялось від поставок ПММ, що призвело б до відсутності забезпечення спеціальних автомобілів ПММ та, як результат, - невиконання УДСО при УМВС України в Черкаській області покладених державою обов'язків з охорони державного та іншого майна. Оскарження дій ТОВ ВТФ "Авіас" в судовому порядку, призначення повторних торгів не вирішило б проблему забезпечення ПММ, до того ж при проведенні закупівлі пропозиції б надходили виходячи з цін на ринку ПММ. Як зазначено в акті ревізії Державної фінансової інспекції в Черкаській області "Загалом, внаслідок допущених порушень, які виявлено ревізією, Управлінню завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 26 794,37 грн., які в ході ревізії відшкодовано на суму 4 508,51 грн., по інших порушеннях відсутній механізм усунення."

16.10.2012 року від позивача надійшло клопотання, у якому повідомляє про неможливість прибуття представника Управління Державної служби охорони при управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області у судове засідання, у зв'язку з чим просить розглядати справу за наявними в матеріалах справи документами без участі представника позивача.

Представники відповідача та третьої особи у судове засідання не з'явилися, про день, час та місце судового засідання повідомлені належним чином, що підтверджується поштивими повідомлення про вручення поштового відправлення (ухвали суду), яке отримане відповідачем 24.10.2012 року, а третьою особою - 26.10.1212 року.

Відзивів на позов та інших письмових пояснень Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельної фірма "Авіас" до суду не надало, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами (ст. 75 Господарського процесуального кодексу України).

19.10.2012 року від та Черкаської об'єднаної державної фінансової інспекції надані пояснення, згідно яких позовні вимоги прокурора м. Черкаси підтримує у повному обсязі, вважає їх обґрунтовані та такими, що підлягають задоволенню. Розгляд справи просить проводити буз участі представника ДФІ в Черкаській області.

Розгляд справи був відкладений з 26.09.2012 року на 17.10.2012 року, з 17.10.2012 року на 08.11.2012 року.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.10.2012 року строк розгляду справи продовжено на 15 днів до 12.11.2012 року.

У судовому засіданні 08.11.2012 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Протоколом комітету конкурсних торгів Управління Державної служби охорони при управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області №6 від 28.01.2011 року вирішено провести процедуру відкритих торгів закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких (бензину АИ-92, АИ-95, палива дизельного, масел білих) (код 23.20.І). Строк поставки січень-грудень 2011 року.

Згідно Протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів №20 від 23.03.2011 року найбільш вигіднішими визнано пропозиції за лотом №2 - пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма "Авіас" у сумі 1 252 722,00 грн., яке набрало 85 балів. Так, згідно пропозиції конкурсних торгів вказаного учасника за лотом № 2 ціна за одиницю продукції становила (без ПДВ): бензин А-92 7,875 грн./л, бензин А-95 - 8,208 грн./л, дизельне пальне - 7,708 грн./л., загальна сума цінової пропозиції за лотом № 2 без урахування ПДВ склала 1043935,00 грн. та 1252722,00 грн. з ПДВ.

23.03.2011 комітетом з конкурсних торгів прийнято рішення про акцепт пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції) TOB ВТФ „Авіас" за лотом № 2.

12.04.2011 року між Товариством з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма "Авіас" (Продавець) та Управлінням Державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (Замовник) було укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти №349/649.

Відповідно до п. 1.1 договору Продавець приймає на себе зобов'язання передати Замовнику у власність продукти нафтоперероблення рідкі (код ДКПП 23.20.1) -(далі - товар), а Замовник зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар, а саме Бензин А-92 у кількості 69400л. за ціною (без ПДВ) 7,875 грн/літр на суму 546 525,00 грн., Бензин А-95 у кількості 58720л. за ціною (без ПДВ) 8,208 грн/літр на суму 481 993,333 грн., Дизельне паливо у кількості 2000л. за ціною (без ПДВ) 7,708 грн/літр на суму 15 416,666 грн., всього на суму без ПДВ 1 043 935,00 грн., ПДВ 20% - 208 787,00 грн., всього з ПДВ -1 252 722,00 грн.

Право власності на товар виникає у Замовника з моменту фактичного отримання Товару Замовником відповідно до умов цього договору (п.1.2 договору).

Відповідно до п.1.3 договору продаж товару здійснюється відповідно до Закону України „Про здійснення держаних закупівель" №2289-VI від 01.06.2010 року. Відпуск товару з АЗС здійснюється за довірчими документами (скетч-карти) на отримання товару відповідно „Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами" затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1442 від 20.12.1997 (п. 1.4 договору).

Обсяги закупівлі товарів можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків (п.1.5 договору).

Згідно з п.2.1 договору товар вважається переданим Продавцем і прийнятий Замовником по кількості і якості з моменту фактичного отримання товару згідно умов договору.

Відповідно до п.3.1 договору ціна цього договору становить: 1 252 722,00 грн. Ціна цього договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін (п.3.2 договору).

Цей договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та його скріплення печатками сторін. Строк дії цього договору починає свій перебіг у момент, визначений у п.10.1 договору та діє до 31 грудня 2011 року (п.п.10.1, 10.2 договору).

Додатковою угодою від 13.01.2012 року сторони продовжили строк дії договору до 30.04.2012 року.

Додатковими угодами від 15.04.2011 року, від 20.04.2011 року, від 26.04.2011 року, від 02.05.2011 року, від 25.05.2011 року, від 15.05.2011 року, від 27.09.2011 року сторони змінювали п.1.1 договору про закупівлю товарів за державні кошти №349/649 від 12.04.2011 року.

Так, Додатковою угодою від 15.04.2011 року сторони виклали пункт 1.1 розділу „Предмет договору" в наступній редакції: Продавець приймає на себе зобов'язання передати Замовнику у власність продукти нафтоперероблення рідкі (код ДКПП 23.20.1) -(далі - товар), а Замовник зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар, а саме Бензин А-92 у кількості 68665л. за ціною (без ПДВ) 7,959 грн/літр на суму 546 525,00 грн., Бензин А-95 у кількості 58715л. за ціною (без ПДВ) 8,209 грн/літр на суму 481 993,333 грн., Дизельне паливо у кількості 1935л. за ціною (без ПДВ) 7,959 грн/літр на суму 15 416,666 грн., всього на суму без ПДВ 1 043 935,00 грн., ПДВ 20% - 208 787,00 грн., всього з ПДВ -1 252 722,00 грн.

Додатковою угодою від 20.04.2011 року сторони виклали пункт 1.1 розділу „Предмет договору" в наступній редакції: Продавець приймає на себе зобов'язання передати Замовнику у власність продукти нафтоперероблення рідкі (код ДКПП 23.20.1) -(далі - товар), а Замовник зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар, а саме Бензин А-92 у кількості 67605л. за ціною (без ПДВ) 8,084 грн/літр на суму 546 525,00 грн., Бензин А-95 у кількості 57535л. за ціною (без ПДВ) 8,334 грн/літр на суму 481 993,333 грн., Дизельне паливо у кількості 1905л. за ціною (без ПДВ) 8,084 грн/літр на суму 15 416,666 грн., всього на суму без ПДВ 1 043 935,00 грн., ПДВ 20% - 208 787,00 грн., всього з ПДВ -1 252 722,00 грн.

У додатковій угоді від 26.04.2011 року п.1.1 договору сторони виклали Додатковою угодою від 15.04.2011 року сторони виклали пункт 1.1 розділу „Предмет договору" в наступній редакції: Продавець приймає на себе зобов'язання передати Замовнику у власність продукти нафтоперероблення рідкі (код ДКПП 23.20.1) -(далі - товар), а Замовник зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар, а саме Бензин А-92 у кількості 68665л. за ціною (без ПДВ) 7,959 грн/літр на суму 546 525,00 грн., Бензин А-95 у кількості 58715л. за ціною (без ПДВ) 8,209 грн/літр на суму 481 993,333 грн., Дизельне паливо у кількості 1935л. за ціною (без ПДВ) 7,959 грн/літр на суму 15 416,666 грн., всього на суму без ПДВ 1 043 935,00 грн., ПДВ 20% - 208 787,00 грн., всього з ПДВ -1 252 722,00 грн.

Згідно додаткової угоди від 02.05.2011 року пункт 1.1 викладено в наступній редакції: Продавець приймає на себе зобов'язання передати Замовнику у власність продукти нафтоперероблення рідкі (код ДКПП 23.20.1) -(далі - товар), а Замовник зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар, а саме Бензин А-92 у кількості 66920л. за ціною (без ПДВ) 8,167 грн/літр на суму 546 525,00 грн., Бензин А-95 у кількості 57265л. за ціною (без ПДВ) 8,417 грн/літр на суму 481 993,333 грн., Дизельне паливо у кількості 1890л. за ціною (без ПДВ) 8,167 грн/літр на суму 15 416,666 грн., всього на суму без ПДВ 1 043 935,00 грн., ПДВ 20% - 208 787,00 грн., всього з ПДВ -1 252 722,00 грн.

За додатковою угодою від 25.05.2011 року пункт 1.1 викладено в наступній редакції: Продавець приймає на себе зобов'язання передати Замовнику у власність продукти нафтоперероблення рідкі (код ДКПП 23.20.1) -(далі - товар), а Замовник зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар, а саме Бензин А-92 у кількості 66920л. за ціною (без ПДВ) 8,167 грн/літр на суму 546 525,00 грн., Бензин А-95 у кількості 57705л. за ціною (без ПДВ) 8,500 грн/літр на суму 481 993,333 грн., Дизельне паливо у кількості 118950л. за ціною (без ПДВ) 8,125 грн/літр на суму 15 416,666 грн., всього на суму без ПДВ 1 043 935,00 грн., ПДВ 20% - 208 787,00 грн., всього з ПДВ -1 252 722,00 грн.

У додатковій угоді від 26.04.2011 року п.1.1 договору сторони виклали Додатковою угодою від 15.04.2011 року сторони виклали пункт 1.1 розділу „Предмет договору" в наступній редакції: Продавець приймає на себе зобов'язання передати Замовнику у власність продукти нафтоперероблення рідкі (код ДКПП 23.20.1) -(далі - товар), а Замовник зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар, а саме Бензин А-92 у кількості 68920л. за ціною (без ПДВ) 8,167 грн/літр на суму 546 525,00 грн., Бензин А-95 у кількості 56705л. за ціною (без ПДВ) 8,500 грн/літр на суму 481 993,333 грн., Дизельне паливо у кількості 1890л. за ціною (без ПДВ) 8,167 грн/літр на суму 15 416,666 грн., всього на суму без ПДВ 1 043 935,00 грн., ПДВ 20% - 208 787,00 грн., всього з ПДВ -1 252 722,00 грн.

Додатковою угодою від 27.09.2011 року сторони виклали пункт 1.1 розділу „Предмет договору" в наступній редакції: Продавець приймає на себе зобов'язання передати Замовнику у власність продукти нафтоперероблення рідкі (код ДКПП 23.20.1) -(далі - товар), а Замовник зобов'язується сплатити і прийняти вказаний товар, а саме Бензин А-92 у кількості 66920л. за ціною (без ПДВ) 8,250 грн/літр на суму 552 090,000 грн., Бензин А-95 у кількості 56705л. за ціною (без ПДВ) 8,500 грн/літр на суму 481 993,333 грн., Дизельне паливо у кількості 11895л. за ціною (без ПДВ) 8,125 грн/літр на суму 15 416,666 грн., всього на суму без ПДВ 1 049 499,999 грн., ПДВ 20% - 209 899,999 грн., всього з ПДВ -1 259 399,998 грн.

Таким чином, додатковими угодами від 15.04.2011 року, від 20.04.2011 року, від 26.04.2011 року, від 02.05.2011 року, від 25.05.2011 року, від 15.05.2011 року сторонами змінювався кількість поставленого товару та ціна за одиницю товару, а додатковою угодою від 27.09.2011 року змінено взагалі ціну договору.

Черкаською об'єднаною державною фінансовою інспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Управління Державної служби охорони при управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області за період з 01.07.2009 року по 31.10.2011 року, про що складено Акт від 25.01.2012 року.

За результатами проведеної ревізії встановлено порушення вимог Закону України „Про здійснення державних закупівель" під час проведення закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких на 2011 рік комітетом з конкурсних торгів управління Державної служби охорони при управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області.

Встановлено, що протягом періоду з 12.04.2011 року по 31.05.2011 року Управлінням Державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області проведено оплату за товар, поставлений відповідачем за цінами, що перевищують ціну по договору (п.1.1 договору №349/649) та ціну акцептової пропозиції, що призвело до зайвого витрачання коштів позивача на загальну суму 22 285,86 грн.

У Акті ревізії зазначено, що в порушення ст. 40 Закону №2289 Управлінням Державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області підписано додаткові угоди до договору від 12.04.2011 року №349/649, укладеному за результатами торгів.

Акт ревізії фінансово-господарської діяльності Управління Державної служби охорони при управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області за період з 01.07.2009 по 31.10.2011 від 25.01.2012 року №01-23/02 не оскаржувався та не скасований.

Прокурор м. Черкаси посилається на недодержання сторонами процедури укладення додаткових угод, у зв'язку з відповідачем безпідставно отримані грошові кошти у розмірі 22 285,86 грн., що і є причиною спору.

Відповідно до ч. 5 ст. 40 Закону України „Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010 № 2289-VI у редакції станом на 02.04.2011 (в редакції на момент укладення договору та додаткових угод до нього) умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю продукції) переможця процедури закупівлі та не повинні змінюватися після підписання договору про закупівлю до повного виконання зобов'язань сторонами, крім випадків зменшення обсягів закупівлі залежно від реального фінансування видатків та узгодженого зменшення сторонами договору ціни договору про закупівлю.

Вказане положення чинного законодавство у наведеній редакції продовжувало діяти до 02.10.2011 року, а саме до часу коли набув законної сили Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" № 3681-VI від 08.07.2011 року, згідно якого ст.40 Закону України „Про здійснення державних закупівель" викладено у новій редакції, у тому числі, законодавець дозволив змінювати істотні умови договору про закупівлю, зокрема дозволено зміна ціни за одиницю товару не більш як на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі, та відбудеться не раніше трьох місяців з дня його укладення

Таким чином, у період до 02.10.2011 чинне законодавство містило імперативну норму з приводу заборони зміни умов договору після його підписання і до повного виконання.

Спірні додаткові угоди укладені до набрання чинності Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" № 3681-VI від 08.07.2011 року, а тому змінювати умови договору обраним сторонами способом не дозволялося.

Відповідно до положень ч. 7 ст. 180 Господарського кодексу України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів. Згідно ч. 2 ст. 181 Господарського кодексу України господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Ціна у господарському договорі визначається у порядку, встановленому цим кодексом, іншими законами, актами Кабінету Міністрів України. Відповідно до п. 8 ст. 181 Господарського кодексу України у разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся).

Законом України „Про здійснення державних закупівель" фактично встановлений особливий, чітко регламентований, порядок укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, та особливий порядок визначення умов таких договорів, у тому числі і його ціни. Так, вказаним законом встановлено, що однією із процедур державних закупівель є відкриті торги, у рамках яких замовник під час затвердження документації конкурсних торгів і визначає основні умови, які обов'язково будуть включені до договору про закупівлю, (ст. 22 Закону України „Про здійснення державних закупівель"), учасники подають пропозиції конкурсних торгів (фактично у розумінні Цивільного кодексу України здійснюється оферта), після проведення розгляду та оцінки пропозицій учасників конкурсних торгів (ст. 28 Закону України „Про здійснення державних закупівель") замовником визначається переможець торгів, пропозиція якого є найбільш економічно вигідною і його пропозиція акцептується замовником (стаття 31 Закону України „Про здійснення державних закупівель"), після чого між замовником та учасником-переможцем відбувається укладення договору на умовах, які не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю продукції) переможця процедури закупівлі та не повинні змінюватися після підписання договору про закупівлю до повного виконання зобов'язань сторонами (ст. 40 Закону України „Про здійснення державних закупівель" у редакції, що діяла на момент підписання договору та спірних додаткових угод до нього).

Таким чином, УДСО при УМВС України в Черкаській області та TOB ВТФ „Авіас" під час укладення додаткових угод до договору № 349/649 від 12.04.2011, по-перше, порушили вимоги ч. 5 ст. 40 Закону України „Про здійснення державних закупівель" (в редакції, яка діяла до 02.10.2011 року), допустивши зміну умов договору після його підписання і до повного виконання, а, по-друге, змінивши умову договору (ціну за одиницю товару) сторони фактично допустили укладення договору про закупівлю товарів на нових умовах, і укладення такого договору відбулося без встановленого Законом України „Про здійснення державних закупівель" порядку.

Прокурор зазначає, що внаслідок укладення спірних додаткових угод, якими змінено ціну за одиницю товару, УДСО при УМВС України в Черкаській області, в період з 12.04.2011 по 31.10.2011 сплачено коштів на 22285,86 грн. (розрахунок здійснено посадовими особами Черкаської об'єднаної державної інспекції) більше, ніж якщо б УДСО при УМВС України в Черкаській області здійснило оплату за аналогічну кількість поставлених продуктів нафтоперероблення рідких на умовах визначених договором № 349/649 від 12.04.2011 року.

Порядок повернення безпідставно набутого майна регулюються статтею 1212 Цивільного кодексу України (глава 83).

Відповідно до частини першої статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Відповідно до ст. 387 Цивільного кодексу України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, розрахунки між сторонами відбувалися за цінами, визначеними у додаткових угодах до договору про закупівлю товарів за державні кошти №349/649 від 12.04.2011 року.

Суд зазначає, що оскільки зміна умов договору відбулася всупереч вимогам чинного законодавства, то додаткові угоди до договору не можуть розглядатися судом як правова підстава отримання відповідачем коштів. При вирішенні спору в межах предмету судового розгляду суд має правові підстави для прийняття до уваги виключно Договору в редакції від 12.04.2011 року і з вказаними у ньому істотними умовами. Таким чином, оскільки оплата за продукцію відбулася з перевищенням ціни (істотної умови договору), вказаної у договорі в редакції від 12.04.2011 року, різниця між вказаною ціною та розміром дійсно сплачених коштів є майном, що набуте відповідачем без достатньої правової підстави, а тому підлягає поверненню.

Відповідно до ч.1 ст.1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Отримання відповідачем коштів без достатніх правових підстав, всупереч вимогам чинного законодавства, є порушенням прав позивача на володіння, користування та розпорядження вказаними коштами.

За викладеного, є обґрунтованими та підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача надмірно сплачених коштів у розмірі 22 285,86 грн.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача у розмірі 1 609,50 грн.

Керуючись ст.ст.1, 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма "Авіас" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 15А, ідентифікаційний код 32560942) на користь Управління Державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Хоменка, 3/1, ідентифікаційний код 08597055) безпідставно отримані грошові кошти у розмірі 22 285,86 грн.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма "Авіас" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 15А, ідентифікаційний код 32560942) в доход Державного бюджету України в особі Управління Державної Казначейської Служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 7, рахунок 31214206783005 в Відділенні банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 37989269, МФО 805012, КБКД 22030001, ідентифікаційний код суду 03499891, пункт 2.1. з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору) судовий збір у розмірі 1 609,50 грн.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя О.М. Крижний

Повне рішення складено -13.11.2012 року