Справа № 2001/4915/2012
14.11.2012 року суддя Балаклійського районного суду Харківської області Муленко Л.М., розглянувши матеріали, що надійшли з ДПІ у Балаклійському районі Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1, головного бухгалтера КП БРР «БТМ», індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення № 17/22-0-29 серії АА №072721 від 09.10.2012 року вбачається, що при проведенні виїзної планової документальної перевірки КП БРР «Балаклійські теплові мережі» щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом податків та зборів, дотримання валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 по 30.06.2012року встановлено порушення головним бухгалтером КП БРР «БТМ»ОСОБА_1 порядку ведення податкового обліку, яке виразилось у невідображенні, недонарахуванні та неперерахуванні податку на прибуток та ПДВ за вказаний період.
Дії ОСОБА_1 за даним фактом кваліфіковані за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, як порушення посадовою особою підприємства встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
За текстом зазначеного протоколу, встановлені порушення ґрунтуються виключно на висновках Акту перевірки за № 717/22-047/34328904 від 09.10.2012 року.
Наслідком складання ДПІ акту від 09.10.2012 року стало винесення податкових повідомлень -рішеннь №0000482301 від 30.08.2012 року, 0000492301 від 30.10.2012 року, №0000502301 від 30.10.2012 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні зазначеного правопорушення не визнав. Зазначив що підприємством подані заперечення від 18.10.2012 року щодо проведення перевірки, які поверхньо були розглянути ДПІ.
05.11.2012 року КП БРР «БТМ»до ДПС в Харківській області направило скаргу на вказані податкові повідомлення-рішення, які згідно штампу вхідної кореспонденції отримані ДПС 06.11.2012 року. Тобто на час розгляду адміністративної справи в суді , процедура оскарження висновків акту перевірки триває.
Згідно ст. 245 КУпАп завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.278 КпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
За положеннями Податкового кодексу України, чинного на день складання акта -перевірки від 09.10.2012 року та винесених на його підставі податкових повідомленнях-рішеннях визначено наступне:
- відповідно до ст.55.1. Податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.
За змістом ст.56.1, 56.2 Рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
56.15. Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.
Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
З огляду на те, по у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні посилання ДПІ на інші докази, крім акту перевірки, приходжу до висновку, що направлення його до суду є передчасним, оскільки триває процедура його оскарження.
Враховуючи вищезазначене неможливо підтвердити або спростувати інкриміновані ОСОБА_1 порушення податкового законодавства з підстав, викладених лише в акті перевірки. Тому виходячи з принципів достатності та допустимості доказів, суд приходить до висновку про необхідність направлення адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 до ДПІ у Балаклійському районі Харківської області для належного його оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.163-1, 245, 251, 278,283- КУпАП, ст.55,56 Податкового кодексу України-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП повернути до ДПІ у Балаклійському районі Харківській області для належного його оформлення та проведення додаткової перевірки, а саме - до прийняття відповідного рішення ДПС у Харківській області по результатам розгляду скарги КП БРР «БТМ» від 05.11.2012 року.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Муленко