Справа № 1512/14745/2012
"09" листопада 2012 р.
суддя Київського районного суду м. Одеси Куриленко О.М. дослідивши матеріали адмінстративного позову ОСОБА_1 до управління державної пенітенціарної служби в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії,
02.11.2012 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до управління державної пенітенціарної служби в Одеській області, в якому просить суд: зобов'язати державний департамент пенітенціарної служби України управління державної пенітенціарної служби в Одеській області видать правильний грошовий атестат; зобов'язати відповідача виплатити неплачену пенсію; виплатити моральну шкоду в розмірі 12 000 гривень; судові витрати покласти на відповідача.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вивчивши матеріали адміністративного позову та додатки до нього, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду на підставі ст. 100 КАС України, виходячи з наступного.
Нормами ч. 1 ст. 99 КАС України закріплено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернувся з адміністративним позовом до суду 02.11.2012 року.
З матеріалів справи вбачається, що правовідносини, що стали підставою для звернення позивача до адміністративного суду з позовом, виникли в день звільнення позивача на пенсію з державного департаменту України з питань виконання покарань тобто - 20.04.2000 року.
Таким чином, позивач звернувся до суду після закінчення шестимісячного строку, встановленого положеннями ч. 2 ст. 99 КАС України.
Також суд зазначає, що позивач в адміністративному позові не наводить причин поважності пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом та не просить суд поновити їй строк на звернення до суду з вказаним позовом.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
За таких обставин, адміністративний позов підлягає на підставі ст. 100 КАС України залишенню без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління державної пенітенціарної служби в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду надіслати особі, яка її подала, разом із адміністративним позовом та усіма доданими до нього матеріалами.
Розяснити особі, яка подала адміністративний позов, що після усунення підстав, з яких позов був залишено без розгляду, вона має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Одеси в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя:
Суддя : Куриленко О. М.