Ухвала від 09.11.2012 по справі 2а/2570/3501/2012

09.11.12 № 2а/2570/3501/2012

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

09 листопада 2012 р. м. Чернігів

Чернігівського окружного адміністративного суду Соломко І.І. перевіривши матеріали адміністративного позову Макишинської сільської ради Городнянського району Чернігівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

07.11.2012 року Макишинською сільською радою Городнянського району Чернігівської області подано адміністративний позов до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення недоотриманої суми орендної плати в розмірі 8244,52 грн. відповідно до договору оренди нежитлового приміщення від 01.02.2005 року, яке належить до комунальної власності.

Частина 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України чітко вказує, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та Законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Щодо предмету заявленого у справі позову, то такий не дає підстав для висновку, що спірні правовідносини носять публічно-правовий характер, оскільки наведені у позовній заяві позовні вимоги випливають із договірних правовідносин, що виникли на підставі договору оренди нежитлового приміщення від 01.02.2005 року.

Надаючи правову оцінку змісту правовідносин між позивачем та відповідачем у справі, суд вважає, що такі не є управлінськими. Так, позивач посилається на те, що відповідачем орендна плата за користування нежитловим приміщенням згідно договору оренди в повному обсязі не сплачуються, що призвело до заборгованості.

Із вказаного вбачається, що спірні правовідносини пов'язані із захистом позивачем своїх цивільних прав, а тому такі правовідносини за своїм змістом носять ознаки цивільно - правових.

Таким чином, спір між позивачем та відповідачем у справі не є публічно - правовим в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, а тому не підлягає розгляду у встановленому вказаним Кодексом порядку.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки заяву позивача не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, враховуючи, що нормами Кодексу адміністративного судочинства України врегульований порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких у відповідності до чинного законодавства не віднесено до підсудності інших судів.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011року № 3674, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням); 5) закриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 109, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Макишинської сільської ради Городнянського району Чернігівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.

2. Повернути з Державного бюджету (р/р 31216206784002 в ГУДКС України в Чернігівській області, МФО 853592, код 38054398) на Макишинської сільської ради Городнянського району Чернігівської області (р/р 35416003001739 в ГУДКС України в Чернігівській області, МФО 853592, код 04415181) судові витрати в розмірі 107,30 грн.

3. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.

Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя підпис І.І. Соломко