Ухвала від 25.10.2012 по справі 2а/0545/7941/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

25 жовтня 2012 року К/9991/65122/12

Суддя Вищого адміністративного суду України Ситников О.Ф. перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 30 липня 2012 року, ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2012 року, ухвалу Сніжнянського міського суду Донецької області від 06 липня 2012 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Сніжне Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання виплатити щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Сніжнянського міського суду Донецької області від 06 липня 2012 року адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху.

Постановою Сніжнянського міського суду Донецької області від 30 липня 2012 року в задоволенні позову відмовлено.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2012 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 30 липня 2012 року залишено без руху.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2012 року постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 30 липня 2012 року залишено без змін.

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, ОСОБА_1, посилаючись порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій та прийняти нове рішення, яким направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.

У відповідності із статтею 13 КАС України особам, які беруть участь у справі, а також особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, забезпечується право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Вивчаючи касаційну скаргу та додані до неї матеріали встановлено, що ОСОБА_1 оскаржує постанову суду першої інстанції, яка ухвалена у скороченому провадженні.

Згідно із частиною 10 статті 183-2 КАС України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Також позивач оскаржує в касаційному порядку ухвалу Сніжнянського міського суду Донецької області від 06 липня 2012 року про залишення без руху адміністративного позову, яка не переглядалась в апеляційному порядку.

Відповідно до статті 211 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

За таких обставин згідно пункту 1 частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо справа не підлягає касаційному розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Крім того, ОСОБА_1 оскаржує в касаційному порядку ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2012 року, якою його апеляційну скаргу на постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 30 липня 2012 року залишено без руху.

Відповідно до положень пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають? необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове або неправильне застосування норм процесуального права при вирішенні справи та пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи.

Касаційна скарга та викладені в ній доводи є необґрунтованими та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд апеляційної інстанції неправильно застосував норми процесуального права.

Відповідно до частини 6 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про повернення касаційної скарги або про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається у суді касаційної інстанції.

За таких обставин та відповідно до приписів процесуального закону у відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою - слід відмовити, а додані до скарги матеріали повернути скаржнику.

Керуючись статтями 13, 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 30 липня 2012 року, ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2012 року, ухвалу Сніжнянського міського суду Донецької області від 06 липня 2012 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Сніжне Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання виплатити щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни -відмовити.

Матеріали касаційної скарги повернути скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.Ф. Ситников