Постанова від 02.07.2012 по справі 401/2774/12

Справа № 401/2774/12

(2-а/401/392/12)

ПОСТАНОВА

іменем України

02.07.2012

Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Спаї В.В., розглянувши одноособово справу в порядку скороченого провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська про зобов'язання здійснення перерахунку пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, в його обґрунтування посилаючись на те, що перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська та отримує пенсію, та оскільки після призначення пенсії продовжує працювати та маючи 24 місяця страхового стажу після призначення пенсії звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», утім, тоді як перерахунок пенсії було зроблено із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік, що становить 1 197,91 грн. Зазначаючи у позові про те, що дії відповідача є незаконними, адже порушені приписи ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно зі змістом якої у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у робот, та перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, чим порушено права позивача, оскільки перерахунок пенсії було зроблено не з врахуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік, а з врахуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік, чим порушено права позивача та через що встановлена пенсія є меншою ніж та, розмір якої передбачений законом, та у зв'язку з чим, зважаючи на відмову відповідача від 20.09.2011 р. у здійсненні перерахунку пенсії, зазначене й стало приводом для цього звернення до суду.

Ухвалою було відкрито скорочене провадження; відповідач скористався правом надання заперечень проти позову та надав заперечення, в яких зазначив про правомірність своїх дій. У відповідності до приписів ст. 183І КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження.

Дослідивши докази, суд дійшов до висновку про наявність підстав для відмови в задоволенні позову з огляду на такі встановлені обставини.

Судом встановлено, що позивач перебуває на пенсії за віком з 02.05.2004 року, знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, та продовжує працювати. З 01.07.2010 р. у відповідності до ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»позивачу було проведено перерахунок пенсії по стажу і заробітку згідно наданої заяви від 12.07.2010 р.

Згідно з ч. 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу які зазначені у ч. 1 ст. 40 цього Закону.

Зазначена редакція Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” почала діяти після того, як рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 положення підпункту “б” підпункту 10 пункту 35 Розділу ІІ ЗУ “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України ”, які змінили показник середньої заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, також змінили порядок перерахунку пенсії особам, які після призначення пенсії продовжували працювати, були визнані такими, що не відповідають Конституції України. Таким чином у відповідності до відновленої (діючої) ч. 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону. Тобто, правила ч. 1 ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” при перерахунку пенсії застосовуються виключно з метою визначення періоду страхового стажу, за який може бути обчислена заробітна плата (доход). Частиною 1 ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року. Отже середня заробітна плата працівників, зайнятих в галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, використовується як складова для призначення пенсії відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, і є величиною постійною, не змінною при перерахунку пенсії, на відміну від інших показників, які використовуються при визначенні заробітної плати (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії. Також показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки застосовується лише для призначення пенсії, а не для її перерахунку.

Таким чином, аналізуючи вищенаведені обставини та положення законодавчих актів, приходжу до висновку, що відповідач здійснював перерахунок пенсії у відповідності до вимог закону, тому позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 6 -11, 71, 99, 183І КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська про зобов'язання здійснення перерахунку пенсії відмовити повністю.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку; строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було поданою. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя