Ухвала від 26.09.2012 по справі 2033/2а-4368/11

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2012 р.Справа № 2033/2а-4368/11

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Подобайло З.Г.

Суддів: Мельнікової Л.В. , Григорова А.М.

за участю секретаря судового засідання Співак О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Фрунзенського районного суду м. Харкова від 11.01.2012р. по справі № 2033/2а-4368/11

за позовом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради

до ОСОБА_3 , ОСОБА_1

про зобов'язання повернути надмірно виплачені кошти,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 11.01.2012р. позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної ради у м. Харкова до ОСОБА_3 та ОСОБА_1 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошті за призначеною державною допомогою задоволено частково.

Зобов'язано ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Харкова ( НОМЕР_1 ) повернути суму надміру виплаченої субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг у сумі 328,47 грн. на рахунок Управління праці та соціального захисту населення. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь держави судовій збір у розміри 3,40 грн. В іншій частині вимог відмовлено.

ОСОБА_1, не погоджується з вказаною постановою суду, в апеляційній скарзі вказує, що постанова винесена з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, прийнята з порушенням норм процесуального права просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду , прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши суддю доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, постанову суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того , що внаслідок надання відповідачем недостовірної інформації про наявність додаткових доходів у сестри відповідача Управління надмірно виплатило йому державні кошти у вигляді субсидії для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги на суму 328,25 грн.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива передбачені Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 р.) (далі Положення).

Згідно п.7 Положення субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

Пунктом 8 Положення передбачено, що розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату.

Відповідно п.12 Положення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - на основі річного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за попередній календарний рік з урахуванням коефіцієнта зростання середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки.

Якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) є громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, установою чи організацією або займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, або зареєстровані в службі зайнятості як такі, що шукають роботу, або не перебувають у трудових відносинах з підприємством, установою чи організацією, але мають право на отримання субсидії і подають довідки до відділів (управлінь) субсидій про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний доход, або місячний доход яких менший від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, в розрахунок субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива за кожний такий місяць включається місячний доход на рівні неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно п.13. Положення для призначення субсидій громадяни подають до відділів (управлінь) субсидій заяву, в якій декларується наявність чи відсутність у володінні прописаних осіб житлового приміщення (будинку), транспортного засобу, самохідної машини або механізму, та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами, склад прописаних у житловому приміщенні (будинку), доходи кожного з прописаних згідно з формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Для нарахування субсидій можуть використовуватися відомості про доходи та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на технічних носіях інформації, одержаних від органів соціального захисту населення, служб зайнятості населення, житлово-експлуатаційних та інших підприємств і організацій.

Відповідно до п.20 зазначеного вище Положення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_3 звертався до відділу субсидії Фрунзенської ради м. Харкова з заявами від 12.10.06р., 24.10.07р., 23.10.08р.про надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, в яких вказував про членів сімї, які проживають разом з ним та про їх доходи, про свою сестру ОСОБА_1 тощо.

ОСОБА_3 давав згоду на отримання будь - якої інформації, пов'язаної з ним та членами його сім'ї , підписував попередження про відповідальність за надання неточних чи неповних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї. Відповідачем кожен раз заповнялася декларації про його доходи та майновий стан, в яких зазначено про відсутність додаткового доходу у ОСОБА_1

Управлінням праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг згідно із Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050. зі змінами та доповненнями, ОСОБА_3, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, як уповноваженому власнику житла, на період: з 01.10.2006 по 31.10.2006 у сумі 136,82 грн., з 01.11.2006 по 31.03.2007 у сумі 1330,10 грн., -з 01.10.2007 по 31.10.2007 у сумі 136,52 грн., -з 01.11.2007 по 31.03.2008 у сумі 1221,15 грн., з 01.10.2008 по 30. 11.2008 у сумі 76,32 грн., з 01.12.2008 по 28.02.2009 у сумі 804,09 грн., з 01.03.2009 по 31.03.2009 у сумі 291,26 грн. Всього у сумі 3996,26 грн.

У зв'язку з надходженням до управління праці та соціального захисту населення інформації Фрунзенської податкової інспекції про наявність у громадян доходів в червні 2010 року державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення проведена перевірка достовірності та повноти інформації, наданої гр. ОСОБА_3, в ході якої встановлена наявність додаткового доходу у його сестри гр. ОСОБА_1, про який відповідач не повідомив управління та надавав довідки ЗАТ завод "Південкабель" про отримання заробітної плати за квітень - червень 2006 року у розмірі 221,42 грн., квітень - червень 2007 року у розмірі 632,60 грн., липень - вересень 2008 року у розмірі 910,00 грн.

ОСОБА_3 зроблено перерахунок призначеної субсидії у зв'язку з наданням недостовірної інформації про майновий стан та проведено розрахунок надміру виплачених коштів.

Відшкодуванню підлягають надміру виплачена субсидія у сумі 328,47 грн.

24.02.11р. ОСОБА_3 направлено повідомлення про необхідність повернення бюджетних коштів , яке одержано ним 26 березня 2011 року.

Зазначені кошти відповідачем на вимогу позивача не повернуто.

З наведеного вбачається, що відповідачу було виплачено субсидію на підставі документів, які містили недостовірні дані у відомості стосовно доходів (основного та додаткового) ОСОБА_1, яка проживає разом з ОСОБА_3, отже виплата відповідачу коштів в сумі 328,47 грн. є неправомірною та підлягає поверненню на рахунок Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної ради у м. Харкова.

Посилання ОСОБА_1 на те , що суми заробітної плати, які нараховані та вказані в довідках ЗАТ завод "Південкабель" , не отримані нею в зазначених розмірах до уваги судом не приймаються, оскільки відповідно до вимог Положення для призначення субсидій використовуватися відомості про доходи та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на технічних носіях інформації, одержаних від органів соціального захисту населення, служб зайнятості населення, житлово-експлуатаційних та інших підприємств і організацій.

Тобто , враховуючи наявність довідок про отримання ОСОБА_1 заробітної плати та відомостей про її нарахування за 2006-2008рр., Управлінням правомірно проведено перерахунок призначеної субсидії ОСОБА_3

Відповідно до ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Постанова суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позову не оскаржується.

Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції правомірно дійшов висновку, що вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню, а заперечення відповідача безпідставні і такі, що суперечать діючому законодавству та фактичним обставинам справи.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правомірність висновків суду першої інстанції.

Враховуючи вищезазначене, суд апеляційної інстанції погоджується повністю із висновком суду першої інстанції, так як обставини справи встановлені правильно, докази досліджені вірно, відповідно рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, тому судове рішення не підлягає скасуванню, апеляційна скарга не підлягає задоволенню

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову Фрунзенського районного суду м. Харкова від 11.01.2012р. по справі № 2033/2а-4368/11 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Подобайло З.Г.

Судді(підпис) (підпис) Мельнікова Л.В. Григоров А.М.

ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Подобайло З.Г.