"30" жовтня 2012 р. Справа № 5016/1056/2012(12/36)
м. Миколаїв
за позовом: Публічного акціонерного товариства "Миколаївобленерго"
/54055, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 94/
до відповідача: Комунального підприємства "Спеціалізоване комунальне підприємство "Гуртожиток"
/54006, м. Миколаїв, вул. Маршала Василевського, 55-А/
про: врегулювання розбіжностей за договором
Суддя Васильєва Л.І.
Від позивача: Штокало О.В. дов. від 30.12.2011р.
Від відповідача: представник не з'явився
Позивач звернувся до господарського суду із позовною заявою ( з врахуванням уточнень), в якій просить зобов'язати відповідача укласти з позивачем додаткову угоду від 14.05.2012р. до договору про постачання електричної енергії № 44/3120 від 07.05.2007р. на умовах проекту, наданого ПАТ "Миколаївобленерго" з урахуванням протоколу узгодження розбіжностей від 11.06.2012р. та викласти колонку № 19 додатку № 2 до договору про постачання електричної енергії № 3120 від 07.05.2012р. в редакції: 95,7 % - гуртожиткам (які підпадають під визначення „населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи"), 4,3% - електроенергія, яка використовується в багатоквартирних будинках на технічні цілі(роботу ліфтів, насосів, тощо), як це передбачено пунктом 1.7. Постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497.
Відповідач заперечує проти умов договору, які вказані позивачем в колонці № 19 додатку № 2 до договору про постачання електричної енергії № 3120 від 07.05.2012р. та пропонує свою редакцію, яка передбачена пунктом 1.10. Постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497 - гуртожиткам (які підпадають під визначення „населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи"), що розташовані в будинках, обладнаних кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), 4,3% - електроенергія, яка використовується в багатоквартирних будинках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів, тощо).
Відповідач звернувся з клопотанням про відкладення розгляду справи в зв'язку з хворобою його представника. Клопотання судом відхилено, оскільки сплинув строк, встановлений статтею 69 Господарського процесуального кодексу України для вирішення спору(ухвалою господарського суду від 04.10.2012р. строк вирішення спору продовжений на 15 днів за клопотанням відповідача). Доказів хвороби представника відповідачем не надана, він не позбавлений права направити в судове засідання іншого представника.
Дослідивши надані сторонами докази та заслухавши доводи представників сторін у судових засіданнях, суд
встановив:
між позивачем та відповідачем склалися договірні правовідносини, які ґрунтуються на договорі №44/3120 від 07.05.2007 р. про постачання електричної енергії.
Оскільки відповідачем прийнято на баланс гуртожиток за адресою вул. Радужна, 34 м. Миколаїв, то 01.02.2012р. він звернувся з заявою щодо укладання договору про постачання електричної енергії за даним об'єктом.
18.05.2012р. відповідач отримав проект додаткової угоди від 14.05.2012р. до Договору про постачання електричної енергії №44/3120 від 07.05.2007р. з
додатками №2, 8, 11,13.
28.05.2012р. відповідач підписав додаткову угоду та додатки до неї з протоколом розбіжностей та супровідним листом від 24.05.2012р. року за вих. № 749.
В процесі досудового врегулювання договірного спору сторони узгодили всі розбіжності, крім колонки №19 додатку №2 до додаткової угоди від 14.05.2012р. стосовно тарифів за спожиту електроенергію, про що свідчить Протокол узгодження розбіжностей від 11.06.2012р.(а.с.31).
В колонці 19 додатку №2 позивачем запропоновано застосувати тарифні групи 1Х(95,7%) та V11(4,3%), як це передбачено Прейскурантом №09-01 Тарифи на електричну та теплову енергію, які затверджені Постановою Держкомцін СРСР від 22.02.1990 року № 182.
Пропозиція відповідача: (95,7%) - - гуртожиткам (які підпадають під визначення „населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи"), що розташовані в будинках, обладнаних кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості; 4,3 % - електроенергії, яка витрачається в багатоквартирних будинках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів тощо), як це передбачено пунктом 1.10. Постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497.
В процесі судового розгляду спору позивач погодився з доводами відповідача стосовно безпідставності застосування Прейскуранту №09-01 Тарифи на електричну та теплову енергію, які затверджені Постановою Держкомцін СРСР від 22.02.1990 року № 182, уточнив позовні вимоги та вважає, що колонку № 19 додатку №2 додаткової угоди від 14.05.2012р. до договору про постачання електричної енергії № 44/3120 від 07.05.2007р. необхідно викласти в редакції: 95,7 % - гуртожиткам (які підпадають під визначення „населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи"), 4,3% - електроенергія, яка використовується в багатоквартирних будинках на технічні цілі(роботу ліфтів, насосів, тощо), як це передбачено пунктом 1.7. Постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497.
Суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне:
У відповідності до статті 12 Закону України «Про електроенергетику»на національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики покладено завдання по забезпеченню проведення цінової та тарифної політики в електроенергетиці.
На виконання вказаної норми закону Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики прийнята постанова від 23.04.2012 № 497 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».
Отже, як позивач так і відповідач в своїх доводах правомірно посилаються на вказаний нормативний акт.
Разом з тим, позивач вважає, що у правовідносинах, які склались, необхідно застосовувати пункт 1.7, а відповідач наполягає на застосуванні пункту 1.10 постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».
Суд вважає правомірною позицію позивача з огляду на наступне:
Пункт 1.10 постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», на застосуванні якого наполягає відповідач, стосується гуртожитків, що розташовані в будинках, обладнаних кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.
Порядок застосування тарифів на електроенергію регулюється постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498 .
Пунктом 2.1.2. вказаного нормативного акту передбачено:
Населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, відпуск електричної енергії проводиться за тарифом, установленим для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами).
Для цілей цього Порядку до багатоквартирних будинків належать житлові будинки з трьома та більше квартирами (будинки багатоквартирні масової забудови, будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, будинки житлові готельного типу), а також спарені або зблоковані житлові будинки з трьома та більше квартирами, крім гуртожитків, готелів, туристичних баз, таборів, будинків відпочинку, відокремлених житлових будинків садибного типу (міських, позаміських, сільських), вілл, дач, будинків для персоналу лісового господарства, літніх будинків для тимчасового проживання, садових будинків.
Підтвердження факту відсутності газифікації природним газом багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування в зазначених будинках систем централізованого теплопостачання здійснюється на підставі акта, виданого державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - державна інспекція).
Державна інспекція звертається до відповідного органу місцевого самоврядування для отримання підтвердження факту відсутності газифікації природним газом та відсутності або нефункціонування систем централізованого теплопостачання в окремих багатоквартирних будинках.
Акт складається в довільній формі у чотирьох примірниках, один з яких надається відповідному ліцензіату, другий - відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, третій - органу місцевого самоврядування, а четвертий - залишається у державній інспекції. Копію акта державна інспекція надає територіальному підрозділу НКРЕ у відповідному регіоні.
Державна інспекція не рідше одного разу на рік звертається до відповідного органу місцевого самоврядування для отримання підтвердження факту відсутності газифікації природним газом та відсутності або нефункціонування систем централізованого теплопостачання в окремих багатоквартирних будинках, та у разі отримання інформації про газифікацію природним газом та/або функціонування систем централізованого теплопостачання в певних багатоквартирних будинках державна інспекція інформує ліцензіата про припинення дії попередньо виданого акта (або його частини).
Відповідний тариф для зазначеної категорії має застосовуватися з наступного розрахункового періоду після складання відповідного акта державною інспекцією.
В порушення вищевказаного Порядку відповідачем не надано належних та допустимих доказів того, що гуртожиток за адресою вул. Райдужна, 34 у м. Миколаєві не забезпечений газопостачанням та централізованим теплопостачанням.
Отже, підстави для застосування пункту 1.10 Постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню»відсутні.
За таких обставин колонку №19 додатку № 2 додаткової угоди від 14.05.2012р. до договору про постачання електричної енергії № 44/3120 від 07.05.2007р. необхідно викласти в редакції позивача, а саме: 95,7 % - гуртожиткам (які підпадають під визначення „населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи"), 4,3% - електроенергія, яка використовується в багатоквартирних будинках на технічні цілі(роботу ліфтів, насосів, тощо), як це передбачено пунктом 1.7. Постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82- 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Позов задовольнити.
Колонку № 19 додатку № 2 додаткової угоди від 14.05.2012р. до договору про постачання електричної енергії № 44/3120 від 07.05.2007р. вважати укладеною в редакції позивача: 95,7 % - гуртожиткам (які підпадають під визначення „населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи"), 4,3% - електроенергія, яка використовується в багатоквартирних будинках на технічні цілі(роботу ліфтів, насосів, тощо), як це передбачено пунктом 1.7. Постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497.
Стягнути з Комунального підприємства "Спеціалізоване комунальне підприємство "Гуртожиток"(54006, м. Миколаїв, вул. Маршала Василевського, 55-А, код 34437926) на користь Публічного акціонерного товариства "Миколаївобленерго (54055, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 94, код 23399393) судовий збір в сумі 1073 грн.
Видати наказ.
Рішення у відповідності зі ст.85 Господарського процесуального кодексу України набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення повністю або частково у порядку і строки встановлені ст.93 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Л.I. Васильєва
Повний текст рішення складено та підписано 05.11.2012р.