31.10.2012
Дело №2011/4497/2012
8-а/2011/1292/2012
31.10.2012 року Дзержинський районний суд м. Харкова в складі
Головуючого: судді Омельченко К.О.
за участю секретаря Забіякі Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району Харківської міської ради про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними та стягнення допомоги до пенсії,
встановив:
Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району Харківської міської ради звернулося до суду з заявою про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами вищевказаної постанови суду у справі № 2-а-1503/2011, мотивуючи свої вимоги прийняттям Закону України №3491-V1 від 14.06.2011 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», Постановою Кабінету Міністрів України № 745 від 06.07.2011 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», Рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 по справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», тобто виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Представник заявника до суду не з'явився, надав заяву про слухання справи за його відсутності.
Позивач до суду не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно та належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району Харківської міської ради про перегляд рішення суду у зв'язку з нововиявленими обставинами задоволенню не підлягає, оскільки із заяви Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району Харківської міської ради вбачається, що вказана обставина виникла вже після ухвалення судового рішення судом першої інстанції.
Відповідно до вимог ч.2 п.1 ст. 245 КАСУ підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Відповідно до вимог ч.3 ст. 245 КАСУ перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи. Тобто викладені в заяві обставини не є нововиявленими.
На підставі викладеного, керуючись ст.252, 245, 253 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району Харківської міської ради про перегляд за нововиявленими обставинами по справі № 2-а-1503/11 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними та стягнення недоплаченої допомоги до пенсії-залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд міста Харкова шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя