дата документу :
Справа №/1005/10378/2012р.
3/1005/4421/2012
МН № 0806/125000001/12
02 листопада 2012р. Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області, ОСОБА_1, розглянувши, за участю прокурора Тарасюка Ю.В., представника Київської обласної митниці ОСОБА_2, адміністративну справу, яка надійшла від Київської обласної митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина США, ОСОБА_3 Валлавбай, 02.03.1954р. народження, уродженця Індії, м.Ананд, мешканця США, штат Нью-Джерсі, м.Хасбрук, ОСОБА_4, буд.308, працюючого директором туристичної компанії фірми в Індії, м.Ананд,
за ст. 471 МК України,
встановив:
28.09.2012 року, о 12 год. 00 хв., в залі «Приліт»терміналу «В» ДМА „Бориспіль”, під час проведення митного контролю пасажирів, які прилетіли з США, м. Нью-Йорк, до України, рейсом № 132, у громадянина ОСОБА_3 Валлавбай, який обрав проходження митного контролю по каналу, позначеному символами зеленого коридору («зелений коридор»), тим самим заявивши, що переміщувані ним через митний кордон товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо вивезення за межі території України, після перетину ним «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», були виявлені не заявлені 30 шт. таблеток лікарського засобу з написом на блістері на англійській мові «CLONAM-1 CLONAZEPAM»(діюча речовина -клоназепам), вартість не визначена, що знаходились у дорожній валізі пасажира, і які є товарами, обмеженими до переміщення через митний кордон України відповідно до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів”, затвердженого Постановою КМУ №770 від 06.05.2000р. та Постанови КМУ № 436 від 21.05.2012р. «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України», і потребують дозволу на право ввезення (вивезення) при переміщенні їх через митний кордон України, якого ОСОБА_3 Валлавбай при проходженні митного контролю при собі не мав.
Своїми діями, що виразились у порушенні порядку проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю, не заявивши під час проходження митного контролю в такій зоні митного контролю, про наявність психотропних речовин, обмежених до переміщення через митний кордон України ОСОБА_3 Валлавбай, скоїв правопорушення, передбачене ст.471 МК України.
В суд правопорушник не з”явився. При опитуванні, під час складання протоколу, зазначив, що ліки він придбав за рецептом лікаря в Індії для власного вживання, а не задекларував, оскільки не знав про необхідність їх декларування.
ОСОБА_5 ОСОБА_3 Валлавбай в порушенні митних правил підтверджується даними протоколу про порушення митних правил, описів предметів, доповідних записок, висновку експерта № 13.3-303 від 10.10.2012 року, за яким, в складі таблеток «CLONAM-1 CLONAZEPAM»виявлено клоназепам, що згідно Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого вищевказаною Постановою віднесений до психотропних речовин (Таблиця ІІІ Список № 2).
Враховуючи характер скоєного, особу правопорушника,
Керуючись ст. 471 МК України,
постановив:
ОСОБА_3 Валлавбай визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.471 МК України та накласти на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. та конфіскації вилучених 30 шт. таблеток лікарського засобу з написом на блістері на англійській мові «CLONAM-1 CLONAZEPAM»(діюча речовина -клоназепам), вартість не визначена, звернувши в рахунок сплати штрафу грошові кошти в розмірі 1700 грн., вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0806/125000001/12 від 28.09.2012р., в дохід Держави.
Постанова може бути оскарженою особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у справі до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення, опротестована прокурором протягом 10 днів з дня її винесення, набуває чинності після закінчення строку на її оскарження та пред»явленою до виконання протягом 3-х місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя О.О.Мельник
Постанова набуває чинності _____ ___________ _________р.