01 листопада 2012 року Справа № 2а/2370/4152/2012
Черкаський окружний адміністративний суд в складі колегії:
головуючого судді - Гриньковської Н.Ю.,
суддів Тимошенко В.П., Чубар Т.М.
при секретарі Педані О.В.
за участю представників сторін:
від позивача -ОСОБА_1
від відповідача -Поставничий Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом кандидата у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №194 ОСОБА_3 на виборах народних депутатів України 28.10.2012р. до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
30.10.2012 року до суду з адміністративним позовом звернулась кандидат у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №194 ОСОБА_3, в якому поставлено питання про визнання протиправною бездіяльність окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 стосовно неврахування доводів скарги довіреної особи позивача - ОСОБА_1. Також, позивач просила зобов'язати окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №711005 (адреса: вул. Вербовецького, 108 м.Черкаси, 18000).
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 31.10.2012р. в одне провадження для спільного розгляду було об'єднано позовні заяви від кандидата у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №194 ОСОБА_3 з приводу оскарження бездіяльності окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 стосовно порушень виборчого законодавства на виборчих дільницях: №710979 (справа №2а/2370/4176/2012), №711088 (справа №2а/2370/4173/2012), №711020 (справа №2а/2370/4199/2012), №710980 (справа №2а/2370/4190/2012), №711026 (справа №2а/2370/4159/2012), №711007 (справа №2а/2370/4157/2012), №711084 (справа №2а/2370/4191/2012), №710982 (справа №2а/2370/4182/2012), №711024 (справа №2а/2370/4200/2012).
Обґрунтовуючи вимоги позовних заяв позивач вказує, що Законом України «Про вибори народних депутатів України»від 17.11.2011р. №4061-VI (зі змінами та доповненнями) (далі -Закон України №4061-VI) встановлено порядок організації та порядок виборів народних депутатів України. Згідно п.4 ч.1 ст.12 вказаного Закону України №4061-VI одним із суб'єктів виборчого процесу є кандидат у народні депутати України, зареєстрований у встановленому законом порядку. Посилаючись на те, що відповідно до приписів ч.6 ст.108 Закону України №4061-VI рішення, дія, чи бездіяльність окружної виборчої комісії може бути оскаржено до суду, позивач стверджує про те, що під час безперервного засідання окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194, в ході підрахунку голосів виборців на звичайних виборчих дільницях: №711005 (адреса: вул. Вербовецького, 108 м.Черкаси, 18000), №710979 (адреса: вул.Б.Хмельницького, 116, м.Черкаси, 18000), №711088 (адреса: вул.Р.Люксембург, 181, м.Черкаси, 18002), №711020 (адреса: вул.Г.Дніпра, 13, м.Черкаси, 18016), №710980 (адреса: вул.Благовісна, 280, м.Черкаси, 18005), №711026 (адреса: вул.Хрещатик, 218, м.Черкаси, 18000), №711007 (адреса: вул.Вербовецького, 108, м.Черкаси, 18000), №711084 (адреса: вул.Бидгощська,3, м.Черкаси, 18000), №710982 (адреса: бул.Шевченка, 249, м.Черкаси, 18000), №711024 (адреса: вул.Гагаріна,91, м.Черкаси, 18021), довіреною особою кандидата у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №194 ОСОБА_3 на виборах народних депутатів України 28.10.2012р. -ОСОБА_1 було подано скарги до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 про порушення виборчого законодавства під час здійснення підрахунку голосів на вказаних виборчих дільницях. На думку позивача, виявлені порушення виборчого законодавства на виборчих дільницях: №711005, №710979, №711088, №711020, №710980, №711026, №711007, №711084, №710982, №711024 не дають можливості визначити правильність підрахунку голосів виборців на цих дільницях, і впливають на об'єктивність встановлення результатів виборів, про що подано відповідні скарги до окружної виборчої комісії №194. Проте, позивач зазначає, що відповідачем протиправно не було прийнято та розглянуто вказані скарги суб'єкта виборчого процесу, що зумовило звернення до суду із позовами. При цьому, позивач вказує на порушення ст.94 Закону України №4061-VI, якою встановлено порядок прийняття та розгляду окружною виборчою комісією документів дільничних виборчих комісій. На підставі викладеного позивач просить задовольнити адміністративний позов повністю.
Відповідач письмових заперечень суду не надав.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позивача, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 38 Конституції України, громадяни мають право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Суд зазначає, що основні засади, організація і порядок проведення виборів народних депутатів України регулює Законом України «Про вибори народних депутатів України»від 17.11.2011р. №4061-VI.
Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України №4061-VI суб'єктами виборчого процесу є серед інших - кандидати в депутати, зареєстровані у порядку, встановленому Законом.
Судом встановлено, що постановою Центральної виборчої комісії від 03.08.2012р. №147 «Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку само висування»ОСОБА_3 було зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №194, який утворено в межах Черкаської області.
Посвідченням №ДО-5710 підтверджується реєстрація ОСОБА_1 довіреною особою кандидата у народні депутати України ОСОБА_3.
Законом України №4061-VI передбачено, що виборчий процес - це здійснення суб'єктами виборчого процесу, визначеними у ст. 12 вказаного закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом. Частиною 5 цієї зазначеної норми закону як один із етапів виборчого процесу зазначено здійснення підрахунку голосів виборців та встановлення підсумків голосування.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 94 Закону України №4061-VI з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії. Дане засідання окружної виборчої комісії оформляється протоколом безперервного засідання, який підписується головою або головуючим на засіданні, а також секретарем виборчої комісії або членом виборчої комісії, який виконував на зазначеному засіданні обов'язки секретаря. До протоколу приєднуються (за наявності) окремі думки членів виборчої комісії, які брали участь у засіданні і не згодні з прийнятим окружною виборчою комісією рішенням.
На вищезазначеному засіданні окружної виборчої комісії голова окружної виборчої комісії приймає запечатані пакети з протоколами дільничних виборчих комісій, розпечатує їх та оголошує зміст протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, а також приймає запечатані пакети з іншими виборчими документами, передбаченими ч. 12 ст. 91 Закону України №4061-VI. Час прийняття окружною виборчою комісією протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, перелік прийнятих виборчих документів і занесені до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці відомості фіксуються у протоколі засідання окружної виборчої комісії (ч. 4 ст. 94 Закону України №4061-VI).
Згідно ч. 5 ст. 94 Закону України №4061-VI при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:
1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;
2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений";
3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.
Вирішення питань щодо розгляду заяв і скарг на рішення, дії або бездіяльність дільничних виборчих комісій і прийняття рішень з цих питань статтею 31 Закону України №4061-VI віднесено до компетенції окружної виборчої комісії.
Так, в ході судового розгляду справи представник позивача стверджував, що в процесі безперервного засідання окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 (Черкаська область) ним, як довіреною особою кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 - ОСОБА_1 було подано скарги про порушення виборчого законодавства під час здійснення підрахунку голосів на виборчих дільницях: №711005, №710979, №711088, №711020, №710980, №711026, №711007, №711084, №710982, №711024.
Матеріали справи свідчать, що обставинами, які зумовили звернення довіреної особи позивача зі скаргами до окружної виборчої комісії №194, слугували порушення допущені дільничними виборчими комісіями під час підрахунку голосів виборців на дільницях. При цьому, позивач зазначає, що ці порушення безпосередньо впливають на результати підрахунку голосів та результати виборів на окрузі. Зокрема, у скаргах вказувалось про порушення процедури підрахунку виборчих бюлетенів на виборчих дільницях.
Однак, як стверджує позивач, в порушення вимог ч.5 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»окружною виборчою комісією під час вирішення питання про прийняття виборчих документів від вказаних дільничних виборчих комісій та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів на виборчих дільницях: №711005, №710979, №711088, №711020, №710980, №711026, №711007, №711084, №710982, №711024 у одномандатному окрузі №194, не було розглянуто скарги на дії вчинені під час здійснення підрахунку голосів на цих дільницях.
На думку позивача, бездіяльність відповідача стосовно не розгляду скарг на порушення, що відбулись у виборчих дільницях під час підрахунку голосів виборців, не дає можливість визначити, чи правильно були підраховані голоси виборців під час голосування.
Представник відповідача ОСОБА_5 у судовому засіданні 31.10.2012р., який одночасно є юрисконсультом окружної виборчої комісії №194, заперечував проти позовних вимог, зазначаючи що окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 діяла у межах і в спосіб, передбачений чинним законодавством. При цьому, відповідач підтвердив, що 28-30 жовтня 2012р. починаючи з 22 години 28.10.2012р. в приміщенні окружної комісії було велике скупчення людей і кабінет «серверна», в якому знаходиться журнал реєстрації кореспонденції було заблоковано для доступу працівниками служби безпеки.
На запитання суду яким чином окружною виборчою комісією з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 врегульовано порядок прийняття, реєстрації та розгляду скарг під час прийняття виборчих документів від дільничних комісій, представник відповідача ОСОБА_5 зазначив, що комісією уповноважено ОСОБА_4 виконувати обов'язки стосовно ведення документації. Однак щодо доведення до відома всіх можливих зацікавлених осіб про те, що ведення документації доручено саме члену комісії ОСОБА_4, представник відповідача не надав доказів, пояснивши, що це відомо усім членам окружної виборчої комісії.
В той же час, в ході судового розгляду справи в якості представника відповідача суду надавав пояснення секретар окружної виборчої комісії №194 ОСОБА_2, який повідомив, що представник позивача (ОСОБА_1) намагався подати скарги стосовно порушень виборчого законодавства на дільницях, але пояснити суду скарги стосовно яких дільниць було подано, секретар не зміг. Обставини чому саме ним не прийнято вказані скарги представник відповідача обґрунтовує тим, що під час безперервного засідання окружної виборчої комісії кабінет канцелярії, де знаходиться журнал реєстрації документів, скарг та заяв, був зайнятий співробітниками служби безпеки, що унеможливлює прийом документів в звичайному режимі.
Так, згідно постанови Центральної виборчої комісії «Про заходи щодо забезпечення безпеки функціонування інформаційно-аналітичної системи «Вибори народних депутатів України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори»»№1450 від 12.10.2012р. з метою забезпечення безпеки функціонування інформаційно-аналітичної системи «Вибори народних депутатів України»Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори», відповідно до ст. 9 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», ст. 30 Закону України «Про вибори народних депутатів України», Закону України «Про Службу безпеки України», ст.ст. 2, 16 Закону України «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України», Порядку взаємодії органів виконавчої влади з питань захисту державних інформаційних ресурсів в інформаційних та телекомунікаційних системах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2002р. №1772, керуючись ст.ст. 11 - 13, 25 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», постановлено окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України 28.10.2012 року утворити робочу групу із забезпечення безпеки функціонування та перевірки стану захищеності програмно-технічного комплексу інформаційно-аналітичної системи «Вибори народних депутатів України»Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори», до складу якої включити за їх згодою співробітників Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та Служби безпеки України на підставі відповідних приписів, наданих керівниками цих державних органів або керівниками їх регіональних органів.
Згідно ч. 16 ст. 33 Закону України №4061-VI порядок прийняття та реєстрації заяв, скарг та інших документів, що надійшли до виборчої комісії встановлюється Центральною виборчою комісією.
Порядок розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України затверджений постановою Центральної виборчої комісії №133 від 31.07.2012р.
Відповідно до п. 5 означеного Порядку скарги, що подаються до окружних і дільничних виборчих комісій, приймаються та реєструються відповідно до Порядку ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії №350 від 15.09.2010р.
Згідно п. 5.2 Порядку ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії №350 від 15.09.2010р., документи та звернення, що надходять до виборчої комісії, мають право приймати голова комісії, заступник голови комісії, секретар або інший визначений комісією член комісії. Документи, заяви, скарги реєструються в день їх надходження в журналі реєстрації документів, заяв і скарг у виборчій комісії та комісії з референдуму.
Пунктом 7.1 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії №133 від 31.07.2012р., визначено що скарга, оформлена з додержанням вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України»та цього Порядку, розглядається відповідною виборчою комісією на своєму засіданні у дводенний строк з дня її подання.
При цьому під час розгляду по суті скарги щодо дії (бездіяльності) суб'єкта оскарження виборча комісія вирішує: 1) чи мала місце оскаржувана дія (бездіяльність) суб'єкта оскарження; 2) чи оскаржувана дія (бездіяльність) здійснювалась (вчинялась) суб'єктом оскарження на законних підставах; 3) які правові норми належить застосувати до цих правовідносин; 4) чи належить задовольнити кожну з вимог суб'єкта звернення, чи відмовити в їх задоволенні; 5) чи належить поновити порушені права чи законні інтереси суб'єкта звернення іншим способом; 6) які рішення слід зобов'язати прийняти чи які дії, що випливають із факту визнання оскаржених дій чи бездіяльності протиправними, вчинити.
Розглянувши скаргу по суті, виборча комісія може прийняти одне з таких рішень:
- про задоволення скарги повністю або частково;
- про відмову в задоволенні скарги (п. 10.5 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії № 133 від 31.07.2012р.).
Крім того, згідно ч.6 ст. 94 Закону України №4061-VI, рішення, передбачене частиною п'ятою цієї статті, приймається шляхом голосування усіх членів окружної виборчої комісії більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії.
Таким чином, за наявності на час розгляду окружною виборчою комісією документів дільничної виборчої комісії скарг про порушення вимог Закону України №4061-VI під час проведення голосування та підрахунку голосів на такій виборчій дільниці, або порушень під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що оформлені з додержанням вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України»та Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії №133 від 31.07.2012р., та надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі, має прийняти скаргу, зареєструвати її в день надходження в журналі реєстрації документів, заяв і скарг, розглянути подану скаргу на своєму засіданні у дводенний строк з дня її подання та прийняти рішення по суті скарги. При цьому рішення по суті скарги, що подана до окружної виборчої комісії під час розгляду документів дільничної виборчої комісії, має відповідати ч. 5 ст.94 Закону України №4061-VI.
Відповідно до частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Частина перша статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Отже, пояснення надані у судовому засіданні секретарем окружної виборчої комісії виборчого округу №194, який підтвердив обставини щодо звернення до нього суб'єкта виборчого процесу із скаргами на дії дільничних виборчих комісій, які не було прийнято, суд вважає належними доказами протиправності бездіяльності суб'єкта владних повноважень щодо неналежного здійснення прийняття та розгляду поданих скарг, копії яких містяться в матеріалах адміністративної справи, а саме, скарги по виборчих дільницях: №711005, №711026, №711007.
Між тим, оскільки в судовому засіданні представником позивача не було надано суду доказів наявності скарг стосовно порушень на виборчих дільницях: №710979, №711088, №711020, №710980, №711084, №710982, №711024, а також такі скарги не було надано на вимогу суду, то в цій частині суд вважає позовні вимоги недоведеними.
За вказаних обставин, системного аналізу положень Закону України «Про вибори народних депутатів України»від 17.11.2011р. №4061-VI та матеріалів справи, колегія судів дійшла висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача, яка виявилась у неприйнятті та не розгляді окружною виборчою комісією скарг стосовно допущених порушень на виборчих дільницях: №711005, №711026, №711007, підлягають задоволенню.
Разом з тим, щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях: №711005, №711026, №711007 - слід зазначити наступне.
Прийняття відповідного рішення згідно ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»є виключною компетенцією окружної виборчої комісії. Адміністративний суд, як орган судової влади, діє у відповідності з вимогами Конституції України в межах своїх повноважень та у передбачений законом спосіб і не наділений повноваженням вирішувати питання, які законодавством віднесені до компетенції інших органів.
Таким чином, позовні вимоги про зобов'язання відповідача -окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194, прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях не є належним способом захисту права, оскільки саме окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 є органом, якій самостійно приймає певні рішення, які в разі їх невідповідності закону можуть бути скасовані, або визнані нечинними в судовому порядку. При цьому, суд не може зобов'язати відповідача приймати конкретні рішення, оскільки це віднесено до виключної компетенції виборчої комісії, тобто є дискреційними повноваженнями відповідної окружної виборчої комісії.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, оцінюючи зібрані у справі докази, суд дійшов висновку, про наявність підстав для часткового задоволення позову.
На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 94, 159, 160, 162, 163, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 щодо неприйняття та нерозгляду скарг ОСОБА_1 - довіреної особи кандидата у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №194 ОСОБА_3 про порушення виборчого законодавства на виборчих дільницях: №711005, №711026, №711007.
Зобов'язати окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №194 прийняти, розглянути та за результатами розгляду скарг ОСОБА_1 -довіреної особи кандидата у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №194 ОСОБА_3 про порушення виборчого законодавства на виборчих дільницях: №711005, №711026, №711007 прийняти рішення відповідно до ч. 5 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»від 17.11.2011р. №4061-V.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 судові витрати в сумі 48 (сорок вісім) гривень 29 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строк, встановлений частиною 5 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Н.Ю. Гриньковська
Судді В.П. Тимошенко
Т.М. Чубар