Справа №2а-2474/08/1770
22 жовтня 2012 р. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В. В. за участю секретаря судового засідання Таргоній А.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
стягувача (позивача): ОСОБА_1,
боржника (відповідача): представник не з'явився,
третьої особи: представник не з'явився,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрацією у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державна податкова інспекція у Городоцькому районі Львівської області, про визнання протиправними рішень, що вчинені суб'єктом владних повноважень,
У квітні 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної податкової адміністрації у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державна податкова інспекція у Городоцькому районі Львівської області, про стягнення заробітної плати за роботу в надурочний час та виплату середнього заробітку за весь час затримки виплати всіх належних сум звільненому працівникові по день фактичного розрахунку, відшкодування моральної шкоди, зобов'язання вчинити дії.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 04.02.2009 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2010 року, позов задоволено частково. Зобов'язано ДПА у Львівській області в установленому законодавчими актами порядку нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошові кошти, як доплату за надурочні роботи за період з 14.06.2004 року по 21.03.2005 року та середню заробітну плату за весь час затримки виплати всіх належних сум звільненому працівникові по день фактичного розрахунку. В решті позовних вимог відмовлено.
05.11.2010 року Рівненським окружним адміністративним судом позивачу був виданий виконавчий лист (первинний).
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 06.10.2011 року визнано протиправними дії Державної податкової адміністрації у Львівській області, що вчинені нею на виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 04.02.2009 року у справі №2-а-2474/08/1770. Зобов'язано відповідача - Державну податкову адміністрацію у Львівській області в установленому законодавчими актами порядку, у відповідності до ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошові кошти, як доплату за надурочні роботи за період з 14 червня 2004 року по 21 березня 2005 року та середню заробітну плату за весь час затримки виплати всіх належних сум звільненому працівникові по день фактичного розрахунку, за виключенням вже виплаченої ОСОБА_1 компенсації в розмірі 18134 (вісімнадцять тисяч сто тридцять чотири) грн. 51 коп.
17.11.2011 року Рівненським окружним адміністративним судом позивачу був виданий виконавчий лист по даній адміністративній справі (вторинний, винесений в порядку судового контролю).
05.09.2012 року стягувач (позивач) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з заявою про виправлення помилки у вторинному виконавчому листі, винесеного в порядку судового контролю Рівненським окружним адміністративним судом по справі №2а-2474/08/1770. На обґрунтування поданої заяви зазначає, що виконавчий лист не відповідає вимогам Закону України "Про виконавче провадження" оскільки у ньому не вірно зазначено строк його пред'явлення до виконання, а також не зазначено ідентифікаційного номеру стягувача та коду ЄДРПОУ боржника.
У судовому засіданні стягувач подану ним заяву підтримав у повному обсязі та просив її задовольнити.
Представник боржника відповідача та представник Державної податкової інспекції у Городоцькому районі Львівської області на розгляд заяви про виправлення помилки у виконавчому листі не прибули, про день, час та місце судового розгляду повідомлялися належним чином.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду.
За таких обставин, розгляд заяви можливий за відсутності представників боржника та Державної податкової інспекції у Городоцькому районі Львівської області.
Заслухавши пояснення стягувача, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі належить задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
В свою чергу, згідно з ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Судом встановлено, що при оформлені виконавчого листа від 17.11.2011 року по справі №2а-2474/08/1770 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрацією у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державна податкова інспекція у Городоцькому районі Львівської області, про визнання протиправними рішень, що вчинені суб'єктом владних повноважень, були допущені помилки, а саме: невірно зазначено, що "Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання до 02 січня 2012 року", тоді як потрібно зазначити "Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання до 02 листопада 2012 року", а також не зазначено індивідуального ідентифікаційного номеру стягувача та ідентифікаційного коду боржника.
Відповідно до ч. 2 ст. 259 КАС України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Керуючись ст. ст. 160, 165, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі Рівненського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2011 року по справі №2а-2474/08/1770 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрацією у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державна податкова інспекція у Городоцькому районі Львівської області, про визнання протиправними рішень, що вчинені суб'єктом владних повноважень, - задовольнити.
Виправити, допущені помилки у виконавчому листі Рівненського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2011 року по справі №2а-2474/08/1770 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрацією у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державна податкова інспекція у Городоцькому районі Львівської області, про визнання протиправними рішень, що вчинені суб'єктом владних повноважень, шляхом внесення у нього наступних змін: заміни "Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання до 02 січня 2012 року" на "Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання до 02 листопада 2012 року", а також зазначити індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача - ОСОБА_1 - НОМЕР_1 та ідентифікаційний код боржника - Державної податкової адміністрацією у Львівській області - 01292039.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Щербаков В. В.