Постанова від 16.10.2012 по справі 0308/14941/12

Справа № 0308/14941/12

Номер провадження: 0308/14941/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2012 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого -судді Грушицького А.І.,

за участю секретаря Лихач О.М.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Кревського Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Торчинського селищного голови про визнання факту бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулася в суд з адміністративним позовом до Торчинського селищного голови про зобов'язання вчинити дії. Заяву мотивує тим, що відповідачем було надано в оренду позивачу земельну ділянку на території ринку в смт. Торчин для обслуговування торгового кіоску. Рішенням Торчинської селищної ради від 22 січня 2008 року відмінено рішення про передачу земельних ділянок в оренду підприємцям, в тому числі позивачу. Для продовження оренди позивач звернулася із заявою до Торчинського селищного голови ОСОБА_4, який листом відмовив позивачу в оформленні договору оренди. Просила суд зобов'язати відповідача оформити з позивачем договір оренди земельної ділянки на території ринку та винести питання на сесію селищної ради для прийняття відповідного рішення за процедурою.

В судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги та просить визнати факт бездіяльності відповідача щодо розгляду звернення позивача та зобов'язати відповідача передати заяву позивача на розгляд сесії Торчинської селищної ради.

Представник відповідача позов не визнав. Пояснив, що звернення, які надходили від позивача, розглядалися відповідно до Закону України «Про звернення громадян», відповіді на них надавались у встановлений строк. Просить суд відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що у позові слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що на підставі рішення Торчинської селищної ради № 7/34 від 26 грудня 2006 року між позивачем та Торчинською селищною радою 19 січня 2007 року укладено договір оренди землі, згідно якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 9 кв.м. для обслуговування торгового кіоску, яка знаходиться в АДРЕСА_1

Згідно рішення Торчинської селищної ради № 16/7 від 22 січня 2008 року у зв'язку з надходженням клопотання від управління з контролю за використанням та охороною земель у Волинській області про приведення у відповідність із законодавством прийнятих рішень з №15/30 по №15/48 «Про передачу земельних ділянок в оренду підприємцям»відмінено вищевказані рішення, в тому числі щодо земельної ділянки, яку орендувала ОСОБА_3

18 липня 2012 року позивач звернулася з письмовою заявою до відповідача про продовження договору оренди землі під торговим кіоском по вул. Незалежності в смт. Торчин. Вказана заява адресована особисто селищному голові, а не селищній раді.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про звернення громадян»органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до

повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

У матеріалах справи наявна відповідь відповідача № 351 від 17 серпня 2012 року про результати розгляду звернення позивача від 18 липня 2012 року, якою надано роз'яснення, що передача земельних ділянок здійснюється за результатами проведення земельних торгів. Враховуючи вищевикладене, позовна вимога щодо бездіяльності позивача з приводу розгляду звернення є безпідставною.

Крім того, ст. 123 ЗК України встановляє чіткий порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування. Згідно ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" селищний голова не наділений повноваженнями щодо оформлення договору оренди земельної ділянки без попереднього дозволу селищної ради.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позов є безпідставним та до задоволення не підлягає.

Керуючись ст. ст. 8-11, 86, 94, 159-163 КАС України, на підставі ст. 19 Конституції України, ст.ст. 123, 124 Земельного Кодексу України, ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 33 Закону України «Про оренду землі», суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Торчинського селищного голови про визнання факту бездіяльності та зобов'язання вчинити дії відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційну скаргу може бути подано до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя