Справа № 1570/6565/2012
01 листопада 2012 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Тарасишина О.М., вивчивши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Іллічівськ про скасування вимоги № Ф-238 від 06.03.2012 року, визнання дій протиправними та встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень),-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Іллічівськ про скасування вимоги № Ф-238 від 06.03.2012 року, визнання дій протиправними та встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень).
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України (ч. 1 ст. 107 КАС України).
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ч.1 ст. 107 КАС України встановлено, що позивачем пропущено строк звернення з адміністративним позовом до суду.
Згідно з ч.5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
У позовній заяві позивач просить скасувати вимогу про сплату боргу Управління пенсійного фонду України у м. Іллічівськ № Ф-238 від 06.03.2012 року.
Виходячи із з'ясованих судом обставин та наведеного законодавства вбачається, що позивач звернувся до суду з порушенням місячного строку звернення до адміністративного суду з даними позовними вимогами, оскільки згідно поштового штампу на конверті позивач відправив позов 27.10.2012 року, який згідно вхід. № 6360/2012 від 31.10.2012 року надійшов до Одеського окружного адміністративного суду 31.10.2012 року.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Виходячи з вищезазначеного, суд дійшов висновку, що перебіг процесуального строку почався з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, а саме, з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Згідно позовної заяви, позивач дізнався або повинен був дізнатись про порушення своїх прав ще 04.05.2012р., оскільки, як зазначає сам позивач у позові 04.05.2012 року він отримав копію оскаржуваної вимоги № Ф-238 від 06.03.2012 року.
Позовна заява, через канцелярію суду, що була направлена позивачем 27.10.2012 року, надійшла до суду 31.10.2012 року, відтак строк позовної давності звернення з адміністративним позовом до суду сплинув.
Згідно зі ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Також, суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, -продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
До позовної заяви позивач не додав клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Слід зауважити, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, певних процесуальних дій.
Відповідно до п. 9 ч.1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи вищезазначене, вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними не має.
Роз'яснити позивачу, що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, він має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99, ст. ст. 100, 107, ст. 155 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Іллічівськ про скасування вимоги № Ф-238 від 06.03.2012 року, визнання дій протиправними та встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) -залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо рішення було прийняте у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії такого рішення.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.М. Тарасишина
ст. 100