Постанова від 02.11.2012 по справі 2а-1670/6562/12

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/6562/12

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Єресько Л.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби до Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно - будівельного управління " Міськрембуд №2 " про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

12 жовтня 2012 року Державна податкова інспекція у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби (надалі -позивач) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно - будівельного управління " Міськрембуд №2 " (надалі -ПКПСРБУ, відповідач) про стягнення податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб у сумі 7 498,51 грн.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на наявність у відповідача узгоджених сум заборгованості, які підлягають стягненню в загальному розмірі 7 498,51 грн. (в тому числі пеня -131,41 грн.).

22.10.2012 року відповідач отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення. Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що Полтавське комунальне підрядне спеціалізоване ремонтно- будівельне управління "Міськрембуд №2" (ідентифікаційний код 03332004) є юридичною особою, зареєстроване розпорядженням №20-р від 12.01.1993 року, про що зроблено запис в журналі обліку реєстрації за номером 442.

Згідно даних ДПІ у м.Полтаві Полтавської області ДПС відповідач має податковий борг з земельного податку з юридичних осіб в розмірі 7 498,51 грн.

Вказана податкова заборгованість виникла у зв'язку з наступними обставинами.

ПКПСРБУ «Міськрембуд № 2»21.01.2010 року до ДПІ в м. Полтаві було подано податковий розрахунок земельного податку № 870 від 21.01.2010 року, відповідно до якого сума земельного податку з юридичних осіб, яка підлягає сплаті за даними платника, становить 11 991,63 грн. (а.с.6-7).

Станом на момент подання позовної заяви до суду за даним розрахунком рахується заборгованість у розмірі 6 038,84 грн. (зменшено за рахунок переплати), що підтверджується витягом з облікової картки відповідача, наявним в матеріалах справи.

ПКПСРБУ «Міськрембуд № 2»28.01.2011 року до ДПІ в м. Полтаві було подано податкову декларацію з земельного податку № 4228 від 28.01.2011 року, відповідно до якого сума земельного податку з юридичних осіб, яка підлягає сплаті за даними платника, становить 717,95 грн. (а.с.8-9), що підтверджується витягом з облікової картки відповідача, наявним в матеріалах справи.

ПКПСРБУ «Міськрембуд № 2»26.01.2012 року до ДПІ в м. Полтаві було подано податкову декларацію з земельного податку № 9002366103 від 26.01.2012 року, відповідно до якого сума земельного податку з юридичних осіб, яка підлягає сплаті за даними платника, становить 717,95 грн. (а.с.18-19), що підтверджується витягом з облікової картки відповідача, наявним в матеріалах справи.

Станом на момент подання позову за даною декларацією за ПКПСРБУ «Міськрембуд № 2»рахується заборгованість у сумі 418,81 грн.

ДПІ у м. Полтаві 23.08.2011 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та червень 2011 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 6457-1505-03332004 від 23.08.2011 (а.с.11).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 29.08.2011 року № 0004691505 на суму 71,80 грн., яке отримано представником відповідача 29.08.2011 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.10).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

ДПІ у м. Полтаві 03.10.2011 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та липень 2011 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 7169-1505-03332004 від 03.10.2011 (а.с.13).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 10.10.2011 року № 0005201505 на суму 11,97 грн., яке отримано представником відповідача 10.10.2011 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.12).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

ДПІ у м. Полтаві 14.11.2011 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та вересень 2011 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 8707-1505-03332004 від 14.11.2011 (а.с.15).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 16.11.2011 року № 0005541505 на суму 23,94 грн., яке отримано представником відповідача 16.11.2011 року, про що свідчить підпис керівника на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.14).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

ДПІ у м. Полтаві 19.12.2011 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та жовтень 2011 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 9311-1505-03332004 від 19.12.2011 (а.с.17).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 21.12.2011 року № 0005941505 на суму 11,97 грн., яке отримано представником відповідача 21.12.2011 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.16).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

ДПІ у м. Полтаві 14.02.2012 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та грудень 2011 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 00729-1505-03332004 від 14.02.2012 (а.с. 21).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 20.02.2012 року № 0000281505 на суму 23,94 грн., яке отримано представником відповідача 20.02.2012 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.20).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

ДПІ у м. Полтаві 26.03.2012 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та січень 2012 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 424/15-5-03332004 від 26.03.2012 (а.с.23).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 30.03.2012 року № 0000831505 на суму 11,97 грн., яке отримано представником відповідача 30.03.2012 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.22).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

ДПІ у м. Полтаві 17.04.2012 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та лютий 2012 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 771-1505-03332004 від 17.04.2012 (а.с.25).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 24.04.2012 року № 0001211505 на суму 11,97 грн., яке отримано представником відповідача 24.04.2012 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.24).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

ДПІ у м. Полтаві 16.07.2012 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та травень 2012 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 1975-1505-03332004 від 16.07.2012 (а.с.27).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 20.07.2012 року № 0002021505 на суму 11,97 грн., яке отримано представником відповідача 20.07.2012 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.26).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

ДПІ у м. Полтаві 16.08.2012 року проведено перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку за червень 2010 року та червень 2012 року, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 2356-1505-03332004 від 16.08.2012 (а.с.29).

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення - рішення від 22.08.2012 року № 0002331505 на суму 11,97 грн., яке отримано представником відповідача 27.08.2012 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с.28).

Дане податкове повідомлення- рішення в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, є узгодженим.

Відповідно до підпункту 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Пунктом 129.4 Податкового кодексу України встановлено, що пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до зазначених норм ДПІ у м.Полтаві за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток нараховано пеню у розмірі 131,41 грн.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-ХІІ (в редакції, що діяла станом на дату виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №2535-ХІІ) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Статтею 14 Закону №2535-ХІІ регламентовано, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до абзацу 1 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції, що діяла станом на дату виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно зі статтею 17 Закону № 2535-ХІІ податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Аналогічні норми містяться в Податковому кодексі України від 02.12.2010, № 2755-VI.

Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Пунктом 56.11 ст. 56 ПК України передбачено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Таким чином, суми грошових зобов'язань, визначені у вказаних вище податкових деклараціях, вважаються узгодженими та підлягали сплаті у встановлений строк.

Відповідно до вимог пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплачена у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, сума грошового зобов'язання, не сплачена ПКПСРБУ "Міськрембуд №2" з земельного податку з юридичних осіб в розмірі 7 498,51 грн. (в тому числі пеня в розмірі 131,41 грн.), правомірно віднесено позивачем до податкового боргу товариства.

ДПІ у м.Полтаві, як органом який здійснює контроль за правильністю та своєчасністю сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), вживалися заходи по погашенню податкового боргу у встановленому законом порядку.

Так, ДПІ у м.Полтаві винесено першу податкову вимогу №1/1796 від 26.11.2002 року, яка вручена представникові відповідача 02.12.2002 року та другу податкову вимогу №2/97 від 24.01.2003 року, яка вручена представникові відповідача 24.01.2003 року (а.с.30-31).

Таким чином, оскільки податкова заборгованість ПКПСРБУ "Міськрембуд №2" з земельного податку з юридичних осіб до Державного бюджету не перерахована, що підтверджується наявним в матеріалах справи витягом з облікової картки відповідача, суд прийшов до висновку, що дана заборгованість підлягає стягненню в примусовому порядку.

Згідно підпунктів 20.1.18 та 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частин; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби до Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно - будівельного управління " Міськрембуд №2 " про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути із розрахункових рахунків Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно - будівельного управління " Міськрембуд №2 " (ідентифікаційний код 03332004) кошти на погашення податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб на р/р 33215811700002 код бюджетної класифікації 13050100 одержувач УДКС у місті Полтаві Полтавської області, ЗКПО 38019510, банк одержувача: ГУДКС України у Полтавській області МФО 831019 у розмірі 7 498,51 грн. (сім тисяч чотириста дев'яносто вісім гривень п'ятдесят одна копійка).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Оскарження постанови не зупиняє її виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.О. Єресько