Постанова від 29.10.2012 по справі 2а/1270/8099/2012

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/8099/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді - Ковальової Т.І.

при секретарі судового засідання - Ворошило О.Є.

за участю:

представника позивача - Саліхової В.Б.

представника відповідача - Можайської Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення коштів за податковим боргом, -

18 жовтня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення коштів за податковим боргом.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області є юридичною особою і внесено до Єдиного реєстру підприємств і організацій України по коду 20160970, має самостійний баланс та розрахункові рахунки. Підприємство взято на податковий облік до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області 03.07.1991 року за № 24.

У відповідача мається накопичена податкова заборгованість з податку на додану вартість за період з 30.06.2012 року по 30.09.2012 року у загальній сумі 108780,00 грн. яка розрахована самим платником в податкових деклараціях по податку на додану вартість.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд стягнути з рахунків у банках, які обслуговують Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області, заборгованість з податку на додану вартість в сумі 108780,00 грн. до місцевого бюджету м. Первомайська.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги частково, а саме на суму 101780,00 грн. та пояснив, що відповідачем частково сплачена заборгованість в сумі 7000,00 грн. Просив суд, у разі задоволення адміністративного позову, розстрочити податковий борг в сумі 101780,00 грн. з 01.01.2013 року по 31.12.2017 року відповідно до графіку.

Представник позивача в судовому засіданні проти клопотання позивача про розстрочення податкового боргу в сумі 101780,00 не заперечував.

Заслухавши пояснення представника позивача, представник відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову з огляду на наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом встановлено, що Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області є юридичною особою і внесено до Єдиного реєстру підприємств і організацій України по коду 20160970, має самостійний баланс та розрахункові рахунки. Підприємство взято на податковий облік до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області 03.07.1991 року за № 24 (а.с.5-8).

Відповідач є платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100349932 (а.с.11).

У відповідача мається податкова заборгованість з податку на додану вартість за період з 30.06.2012 року по 30.09.2012 року у загальній сумі 101780,00 грн. яка розрахована самим платником в податкових деклараціях по податку на додану вартість, а саме :

- № 9034217602 від 18.06.2012 року - 29344,00 грн. (граничний термін сплати - 30.06.2012 року);

- № 9039470738 від 10.07.2012 року - 22160,00 грн. (граничний термін сплати - 30.07.2012 року);

- № 9048650943 від 14.08.2012 року - 29458,00 грн. (граничний термін сплати - 30.08.2012 року);

- № 9055259490 від 13.09.2012 року - 27818, 00 грн. (граничний термін сплати - 30.09.2012 року) (а.с.12-17).

Відповідно до виписок по рахунку позивачем було сплачено податок на додану вартість 26.06.2012 року за травень 2012 року у сумі 2000,00 грн. та 31.08.2012 року за липень 2012 року у сумі 5000,00 грн. (а.с.33,34).

Таким чином сума податкового боргу Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області становить 101780,00 грн.

Боржнику направлено дві податкові вимоги : № 1\52 від 15.10.2001 року та друга податкова вимога № 2/29 від 28.03.2002 року були вручені платнику податків згідно вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.00 № 2181 - ІІІ. Тобто 60 днів з моменту надіслання минуло, відповідачем вищезазначені вимоги не оскаржені, не скасовані та є такими, що підлягають виконанню (а.с.9,10).

Згідно п.п. 14.1.156 п.14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.2 ст. 57 Податкового кодексу України у разі, коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.

У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня

надіслання такому платнику податкової вимоги.

Боржнику направлено дві податкові вимоги : № 1\52 від 15.10.2001 року та друга податкова вимога № 2/29 від 28.03.2002 року були вручені платнику податків згідно вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.00 № 2181 - ІІІ. Тобто 60 днів з моменту надіслання минуло, відповідачем вищезазначені вимоги не оскаржені, не скасовані та є такими, що підлягають виконанню (а.с.9,10).

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).

Сума податкового боргу відповідачем добровільно не сплачена.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

З урахуванням клопотання відповідача та відсутністю заперечень позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення Первомайському комунальному автотранспортному підприємству Первомайської міської ради Луганської області сплати заборгованості з податку на додану вартість в сумі 101780,00 грн. строком на шістдесят місяців шляхом сплати податкового боргу щомісячно по 1696,33 грн. починаючи з січня 2013 року по жовтень 2017 року включно, по 1696,43 грн. в листопаді та грудні 2017 року.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити частково.

Стягнути з Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області кошти з рахунків у банках, які обслуговують платника податків заборгованість з податку на додану вартість в сумі 101780,00 грн. (сто одна тисяча сімсот вісімдесят гривень) до місцевого бюджету м. Первомайська на рр № 33212811700054, отримувач ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, ОКПО 37736894, код БК 13050100.

В іншій частині позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.

Розстрочити Первомайському комунальному автотранспортному підприємству Первомайської міської ради Луганської області сплату заборгованості з податку на додану вартість в сумі 101780,00 грн. строком на шістдесят місяців шляхом сплати податкового боргу щомісячно по 1696,33 грн. починаючи з січня 2013 року по жовтень 2017 року включно, щомісячно по 1696,43 грн. починаючи з листопада 2017 року по грудень 2017 року включно.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 02 листопада 2012 року.

Суддя Т.І. Ковальова