ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відкриття провадження в адміністративній справі
"01" листопада 2012 р. № 2а-9378/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич Андрій Зіновійович, перевіривши матеріали адміністративного позову
ОСОБА_1 кандидата в народні депутати по 123 одномандатному виборчому округу
до Окружної виборчої комісії №123
про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії,-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява, в якій позивач просить: визнати неправомірними дії відповідача по ненаданню позивачу для ознайомлення списків виборців, які прийняли участь в голосуванні на всіх дільницях виборчого округу №123 і списки виборців, що голосували за місцем перебування, з підтверджуючими доказами, та підписанні протоколу про підсумки голосування в окрузі; зобов'язати відповідача надати можливість ознайомитись із списком виборців, які прийняли участь в голосуванні на всіх дільницях одномандатного виборчого округу №123, та списків виборців, що голосували за місцем перебування, з підтверджуючими доказами; зобов'язати здійснити перерахунок голосів виборців на одномандатному виборчому окрузі №123 та зобов'язати Центральну виборчу комісію до вирішення скарги не встановлювати результатів иборів депутатів у одномандатному виборчому окрузі.
Згідно ч.4 ст.172 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів; територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду. Позовна заява відповідає вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України. Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.
Відповідно до ч.1 ст.24 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Враховуючи те, що відповідачем по справі є виборча комісія, справа розглядатиметься колегіально у складі трьох суддів.
Суд, з урахуванням характеру справи та поданих доказів, не вбачає необхідності проведення попереднього судового засідання.
Керуючись ст.ст. 17-19, 24, 107, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-
1. Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 кандидата в народні депутати по 123 одномандатному виборчому округу до Окружної виборчої комісії №123 про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії.
2. Справа розглядатиметься колегіально у складі трьох суддів під головуванням судді Ланкевича А.З.
3. Надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі особам, які беруть участь у справі та копії позовної заяви з доданими до неї документами -відповідачу.
4. Запропонувати відповідачу надати письмові заперечення проти позову в разі заперечення такого та зобов'язати надати до дня судового засідання всі наявні матеріали з приводу даного позову.
5. Повідомити комісію вищого рівня про надходження позовної заяви.
6. Учасникам процесу при поданні до суду письмових доказів, представити їх копії у відповідній кількості.
7. Відповідно до вимог ст.107 КАС України, сторонам повідомляється інформація про їхні процесуальні права та обов'язки, передбачені ст.ст.40, 49, 51, 54, 59 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Ланкевич А. З.