18 жовтня 2012 року об 09 год. 09 хв. Справа № 2а-10645/10/0870
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Корольові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби
до Приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення 140532 грн. 50 коп. податкової заборгованості,
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (надалі - позивач або ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач або ПП ОСОБА_1.) про стягнення 140532 грн. 50 коп. податкової заборгованості: 91042 грн. 73 коп. - по податку на додану вартість; 49489 грн. 77 коп. - по податку з доходів фізичних осіб.
Позивач в адміністративному позові зазначив, що податковий борг відповідача по податку на додану вартість у сумі 91042 грн. 73 коп. та по податку з доходів фізичних осіб у сумі 49489 грн. 77 коп. виник внаслідок несплати податкових зобов'язань, як самостійно визначених відповідачем у податкових деклараціях, так і визначених податковим органом податковими повідомленнями-рішеннями, а також пені. Просить стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 податковий борг у сумі 140532 грн. 50 коп.
Представником позивача подано до суду заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження та підтримання позову у повному обсязі.
Представником відповідача надано до суду письмові заперечення, де зазначено, що відповідачем у судовому порядку оскаржуються податкові повідомлення-рішення №0000981702/0, №0000971702/0 від 03.06.2010, саме на яких ґрунтуються позовні вимоги податкового органу. До заперечень додано копію постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 14.10.2012 по справі №2а-4930/10/0870 та копію апеляційної скарги на зазначену постанову. Тому вважає податкові зобов'язання визначені податковими повідомленнями-рішеннями такими, що є неузгодженими. Також, зазначено, що відповідач не отримував акт №399/17-1/121-2085518662 від 17.03.2010 та акт №400/17-1/121-2085518662 від 17.03.2010, податкові повідомлення-рішення №0004081701/0 від 23.03.2010, №0004091701/0 від 23.03.2010, №0004101701/0 від 23.03.2010, №0004111701/0 від 23.03.2010. Просить відмовити в позові.
У судове засідання призначене на 18.10.2012 відповідач та його представник не прибули. Про день, час і місце судового розгляду відповідач повідомлявся належним чином, причини неприбуття до суду не повідомив.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч.4, ч.6 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Відповідач зареєстрований за адресою: 69091, АДРЕСА_1; має ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1. ПП ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку в ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя з 09.08.2002.
І. За приписами п.2.1, п.2.2 ст.2 Закону України «Про податок на додану вартість» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) платником податку є: будь-яка особа, яка: а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку; б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку; в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті. Будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.
Згідно Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 03.03.2007 №100025908 ПП ОСОБА_1 є платником податку на додану вартість (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1).
1. Як з'ясовано судом, ПП ОСОБА_1 подано до ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Податкову декларацію з податку на додану вартість за 03 місяць 2010 року (вх.№34944 від 19.04.2010), якою платником податку самостійно визначено податкові зобов'язання у сумі 25 грн. 00 коп.
Вказана декларація визнана позивачем податковою звітністю, а внесені до неї ПП ОСОБА_1 відомості взято на облік зобов'язань.
Крім того, ПП ОСОБА_1 подано до ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Податкову декларацію з податку на додану вартість за 02 місяць 2010 року (вх.№21194 від 22.03.2010), якою платником податку самостійно визначено податкові зобов'язання у сумі 58 грн. 00 коп.
Вказана декларація визнана позивачем податковою звітністю, а внесені до неї ПП ОСОБА_1 відомості взято на облік зобов'язань.
У пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Отже, внесені ПП ОСОБА_1 до Податкових декларацій з податку на додану вартість податкові зобов'язання є узгодженими і підлягають сплаті.
2. За результатами невиїзної документальної перевірки з питання повноти і своєчасності сплати до бюджетів, державних цільових фондів, податків і зборів (обов'язкових платежів), встановлених законом ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя 17.03.2010 складено Акт №399/17-1/121-2085518662. В акті зазначено про порушення відповідачем п.7.7.1 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість.
За результатами розгляду Акту перевірки №399/17-1/121-2085518662 від 17.03.2010 ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя прийняті відносно ПП ОСОБА_1 податкові повідомлення-рішення: №0004081701/0 від 23.03.2010, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 95 грн.00 коп. (в т.ч. 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 95 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції); №0004091701/0 від 23.03.2010, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 14 грн. 20 коп. (в т.ч. 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 14 грн. 20 коп. - штрафні (фінансові) санкції); №0004101701/0 від 23.03.2010, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 05 грн. 00 коп. (в т.ч. 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 05 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції).
Сторонами по справі не надано до суду доказів скасування/відміни податкових повідомлень-рішень: №0004081701/0, №0004091701/0, №0004101701/0 прийнятих 23.03.2010 відносно ПП ОСОБА_1
Згідно з пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цим законом визнається сумою податкового боргу платника податків. Отже, вказані вище суми податкових зобов'язань ПП ОСОБА_1 є узгодженими і підлягають сплаті.
3. Також, позивачем проведено планову документальну перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 за період з 01.04.2008 по 30.09.2009 за результатами якої 22.04.2010 складено Акт №26/17-02/НОМЕР_1. В акті, зокрема, зазначено про виявлення порушень ст.1, пп.7.4.1, пп.7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» на загальну суму 60496 грн. 00 коп.; п.1.32 ст.1, п.5.1 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
За результатами розгляду Акту перевірки №26/17-02/НОМЕР_1 від 22.04.2010 ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя прийняті відносно ПП ОСОБА_1 податкове повідомлення-рішення №0000971702/0 від 03.06.2010, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 90744 грн.00 коп. (в т.ч. 60496 грн. 00 коп. - за основним платежем, 30248 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції).
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 14.10.2010 в адміністративній справі №2а-4930/10/0870 у задоволенні позовних вимог ПП ОСОБА_1 щодо визнання нечинним податкового повідомлення-рішення №0000971702/0 від 03.06.2010 - відмовлено. Вказане судове рішення 20.03.2012 набрало законної сили.
Згідно з пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цим законом визнається сумою податкового боргу платника податків. Отже, вказані вище суми податкових зобов'язань ПП ОСОБА_1 є узгодженими і підлягають сплаті.
Як зазначено у пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до пп.16.1.2 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
За приписами пп.16.4.1 п.16.4 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Через несплату ПП ОСОБА_1 узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість як самостійно визначених у податкових деклараціях так і визначених податковим органом ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя нараховано 73 грн. 61 коп. пені.
У п.3.6 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої 18.07.2005 наказом Державна податкова адміністрація України №276, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за №843/11123, зазначено, що форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано облікову картку ПП ОСОБА_1 (зворотній бік, скорочена форма) з податку на додану вартість, згідно якої за відповідачем (з урахуванням самостійно сплачених сум податку) обліковується борг у розмірі 91042 грн. 73 коп. Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання, помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить. Відповідач не надав до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, податковий борг ПП ОСОБА_1 з податку на додану вартість у розмірі 91042 грн. 73 коп. є доведеним і підлягає сплаті.
ІІ. Відповідно до ст.1 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 №13-92 «Про прибутковий податок з громадян» (який діяв на час виникнення податкових відносин) платниками прибуткового податку (суб'єктами оподаткування) в Україні є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (надалі - громадяни) як ті, що мають, так i ті, що не мають постійного місця проживання в Україні. До громадян, що мають постійне місце проживання в Україні, належать громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Україні у цілому не менше 183 днів у календарному році.
Згідно приписів ст.2 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 №13-92 «Про прибутковий податок з громадян» об'єктом оподаткування у громадян, які мають постійне місце проживання в Україні, є сукупний оподатковуваний доход за календарний рік (що складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів), одержаний з різних джерел, як на території України, так i за її межами. Об'єктом оподаткування у громадян, які не мають постійного місця проживання в Україні, є доход, одержаний з джерел в Україні. При визначенні сукупного оподатковуваного доходу враховуються доходи, одержані як в натуральній формі, так i в грошовій (національній або іноземній валюті).
1. Відповідачу на підставі перерахунку податку за 2009 рік визначено податкове зобов'язання з податків на доходи фізичних осіб у розмірі 1039 грн. 91 коп.
2. Розрахунком авансових платежів прибуткового податку на 2010 рік відповідачу нараховано прибутковий податок у сумі 750 грн. 00 коп. Податковим повідомленням №0001171704/0 від 15.02.2010 відповідачу визначено суми податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 750 грн. 00 коп.
3. За результатами невиїзної документальної перевірки з питання повноти і своєчасності сплати до бюджетів, державних цільових фондів, податків і зборів (обов'язкових платежів), встановлених законом ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя 17.03.2010 складено Акт №400/17-1/121-2085518662. В акті зазначено про порушення відповідачем п.14.3 ст.14 Декрету Кабінету Міністрів №13-92 від 26.12.1992 «Про прибутковий податок з громадян», несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання по прибутковому податку.
За результатами розгляду Акту перевірки №400/17-1/121-2085518662 від 17.03.2010 ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя прийнято відносно ПП ОСОБА_1 податкове повідомлення-рішення №0004111701/0 від 23.03.2010, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 351 грн. 20 коп. (в т.ч. 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 351 грн. 20 коп. - штрафні (фінансові) санкції.
4. Також, позивачем проведено планову документальну перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 за період з 01.04.2008 по 30.09.2009 за результатами якої 22.04.2010 складено Акт №26/17-02/НОМЕР_1. Як зазначено в акті перевіркою встановлено порушення IV Розділу Декрету Кабінету Міністрів №13-92 від 26.12.1992 «Про прибутковий податок з громадян» заниження податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 47921 грн. 65 коп.; п.1 ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», абз.5 п.6 ст.128 Господарського кодексу України за неведення книги обліку доходів та витрат.
За результатами розгляду Акту перевірки №26/17-02/НОМЕР_1 від 22.04.2010 ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя прийняті відносно ПП ОСОБА_1 податкове повідомлення-рішення №0000981702/0 від 03.06.2010, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 47921 грн. 65 коп. (в т.ч. 47921 грн. 65 коп. - за основним платежем, 00 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції).
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 14.10.2010 в адміністративній справі №2а-4930/10/0870 у задоволенні позовних вимог ПП ОСОБА_1 щодо визнання нечинним податкового повідомлення-рішення №0000981702/0 від 03.06.2010 - відмовлено. Вказане судове рішення 20.03.2012 набрало законної сили.
Згідно з пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цим законом визнається сумою податкового боргу платника податків. Отже, вказані вище суми податкових зобов'язань ПП ОСОБА_1 є узгодженими і підлягають сплаті.
Через несплату ПП ОСОБА_1 узгоджених податкових зобов'язань по податку з доходів фізичних осіб визначених податковим органом ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя відповідно до приписів пп.16.1.2 п.16.1, пп.16.4.1 п.16.4 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховано 166 грн. 38 коп. пені.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано облікову картку ПП ОСОБА_1 (зворотній бік, скорочена форма) по податку з доходів фізичних осіб, згідно якої за відповідачем (з урахуванням самостійно сплачених сум податку) обліковується борг у розмірі 49489 грн. 77 коп. Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання, помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить. Відповідач не надав до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, податковий борг ПП ОСОБА_1 по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 49489 грн. 77 коп. є доведеним і підлягає сплаті.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23.12.2010 № 2857-VI установлено, що податки і збори (обов'язкові платежі), які справлялися до 1 січня 2011 року та не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні і місцеві податки та збори, включаючи розстрочені і відстрочені суми грошових зобов'язань, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувалися станом на 31 грудня 2010 року, і суми, донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами (обов'язковими платежами), сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, або стягуються у порядку, встановленому Податковим кодексом України, та зараховуються до: загального фонду державного бюджету - в частині податків і зборів (обов'язкових платежів), які зараховувалися до державного бюджету; загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів - у частині податків і зборів (обов'язкових платежів), які зараховувалися відповідно до загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів.
Оскільки суми податку на додану вартість та податку з доходів фізичних осіб, які становлять предмет спору, нараховувались відповідачем та податковим органом у 2010 році, до набрання чинності Податковим кодексом України, то їх стягнення здійснюється з урахуванням ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік».
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зазначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цим законом визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Аналогічні норми містить і пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, згідно якого податкова вимога - це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до приписів п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Позивачем надано до суду першу податкову вимогу №1/1686 від 19.11.2008, другу податкову вимогу №2/18 від 13.01.2009 та Рішення №62 від 27.02.2009 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.
Будь-яких доказів у підтвердження не підписання відповідачем документів за якими стягується заборгованість до суду не надано.
Відповідачем не надано до суду доказів оскарження дій позивача та його посадових осіб щодо визначення податкових зобов'язань відповідачу, а також інших рішень суб'єкта владних повноважень, окрім податкових повідомлень-рішень №0000971702/0, №0000981702/0 від 03.06.2010.
Посилання у письмових запереченнях представника відповідача на те, що в актах №399/17-1/121-2085518662, №400/17-1/121-2085518662 від 17.03.2010 в графах отримання цих актів стоять підписи, нібито зроблені ОСОБА_1, а 22.04.2010 відповідачем складаються акти №2/1702-2085518662, №3/1702-2085518662 про відмови від підпису актів перевірки №399/17-1/121-2085518662, №400/17-1/121-2085518662 від 17.03.2010 ОСОБА_1 судом до уваги не приймаються, оскільки акти №2/1702-2085518662, №3/1702-2085518662 від 22.04.2010 стосуються іншої перевірки, оформленої актом перевірки №26/1702-2085518662 від 22.02.2010, про що зазначено в актах №2/1702-2085518662, №3/1702-2085518662 від 22.04.2010.
Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що відповідач має заборгованість у розмірі 140532 грн. 50 коп.: 91042 грн. 73 коп. - по податку на додану вартість; 49489 грн. 77 коп. - по податку з доходів фізичних осіб, яка відповідачем не сплачена. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (69091, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь:
- місцевого бюджету Орджонікідзевського району м.Запоріжжя 49489 грн. 77 коп. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, перерахувавши на р/р 33215801700007, код платежу 11010200, код отримувача 34677145, МФО 813015, банк отримувача ГУДКС у Запорізькій області;
- Державного бюджету Орджонікідзевського району м.Запоріжжя 91042 грн. 73 коп. заборгованості по податку на додану вартість, перерахувавши на р/р 31118029700007, код платежу 14010100, код отримувача 34677145, МФО 813015, банк отримувача ГУДКС у Запорізькій області.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст. 167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст. 167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 18.10.2012.
Суддя (підпис) О.О. Прасов