Справа № 801/9285/2012
Іменем України
"25" жовтня 2012 р. м. Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді - Гагут Л.І.,
при секретарі - Вакал Н.А.,
за участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердянську клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку звернення до суду,
31.08.2012 р. ОСОБА_1 звернувся до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області з адміністративним позовом до виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області про визнання недійсною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення №472 від 18.07.2012 року. В позові зазначив, що адміністративною комісією при виконавчому комітеті Бердянської міської ради стосовно нього було винесено вищезазначену постанову №472 про притягнення його до відповідальності за скоєння правопорушення передбаченого ст.152 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. Про те, що відносно нього буде розглядатись адміністративна справа йому не було відомо, а про винесення постанови йому стало відомо лише 27.08.2012 року поштою. Оскільки його не повідомили про дату розгляду справи та результати розгляду справи належним чином, вважає що строк звернення до суду пропущено з поважних причин та просить його поновити.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні клопотання про поновлення строку звернення до суду підтримав, суду пояснив, що знайшов конверт з постановою у поштовому ящику лише 27.08.2012 року. Повідомлення, світлокопія якого міститься в матеріалах справи на а.с.17, підписував він.
Представник відповідача виконавчого комітету Бердянської міської ради, в судове засідання не з'явився, надав свої письмові заперечення проти позовних вимог, в яких зазначив, що в матеріалах адміністративної справи №2311/203868 міститься оригінал повідомлення про вручення 24.07.2012 р. позивачу постанови про накладення адмінстягнення. Також надав суду світлокопії зазначеного повідомлення та повідомлення про розгляд адміністративної справи (а.с.14-17).
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з порушенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причини пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно ч.3 ст.99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до положень ст.ст. 287, 288, 289 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом, протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Частиною 1 статті 100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляє ухвалу. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і вході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно п.9 ч.1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з порушенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
З тексту позовної заяви вбачається, що позивач, лише 27.08.2012 року отримав копію оскаржуваної постанови.
Однак з світлокопії повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що позивачем отримано постанову саме 24.07.2012 року. До того ж позивача було повідомлено про місце, день і час розгляду адміністративної справи, про що свідчить відповідне повідомлення в якому стоїть підпис саме позивача, на чому він наголосив в судовому засіданні (а.с.16,17).
Враховуючи, що доказів поважності причин пропуску позивачем строку для звернення до суду не надано, суд дійшов висновку про відсутність підстав для поновлення строку для звернення до суду, тому адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.99, 100, 102, 107, 155 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області про визнання недійсною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення №472 від 18.07.2012 року - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бердянський міськрайонний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня проголошення ухвали, а особами які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали суду, протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
ОСОБА_2