Постанова від 28.10.2012 по справі 0503/7686/2012

Справа № 0503/7686/2012

2-а/0503/1243/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«24»жовтня 2012 р.

Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

Головуючого: судді Чудовського Д.О.,

при секретарі Томаровій А.П.,

за участю позивача ОСОБА_1

представників 1-го відповідача: ГУ ПФУ в Донецькій області - не з'явився,

представника 2-го відповідача: УПФУ м. Артемівська та

Артемівського району в Донецькій області: ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Артемівську справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та Управління Пенсійного Фонду України в м. Артемівську та Артемівському районі Донецької області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії і виплату компенсації,

ВСТАНОВИВ:

22.08.2012 року до Артемівського міськрайонного суду Донецької області звернувся позивач з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та Управління Пенсійного Фонду України в м. Артемівську та Артемівському районі Донецької області і просив визнати незаконними дії відповідачів, якими йому було відмовлено у переході на пенсію державного службовця з 21.03.2012 року та зобов'язати відповідачів провести перерахунок його пенсії з урахуванням переходу на пенсію державного службовця та виплатити йому грошову компенсацію за не отриманий за їх вини розмір пенсії з 21.03.2012 року по день прийняття рішення по справі.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і в обґрунтування позову зазначив, що він є підполковником міліції у запасі, прослужив в армії та органах внутрішніх справ 24 роки та 12 днів. З 16.04.1998 року, звільнившись з органів внутрішніх справ України, він отримує пільгову пенсію, однак має право перейти з 21.03.2012 року на пенсію державного службовця так як відповідно до довідки, що видана Головним управлінням юстиції в Одеській області його стаж державної служби склав 21 рік 3 місяці та 15 днів та крім цього останнім місцем роботи його була посада державного службовця -заступник начальника Миколаївського районного управління юстиції в Одеській області -начальник відділу державної виконавчої служби, з якого його було звільнено за п. 1 ст. 40 КЗпП України, у зв'язку із ліквідації організації. Позивач неодноразово звертався до відповідачів із заявами про призначення пенсії державного службовця -07.02.2012 р, 19.03.2012 р., 14.04.2012 р., 17.05.2012 р. Обґрунтовував позивач свої позовні вимоги статтею 35 З.У. «Про державну службу»відповідно до якої до стажу державної служби відноситься в тому числі час служби у органах внутрішніх справ.

У судовому засіданні 24.10.2012 року позивач подав зміни до свого адміністративного позову, відповідно до яких позовні вимоги позивач обґрунтовував вже не статтею 35 З.У. «Про державну службу», а Постановою КМУ № 283 від 03.05.1994 року «Про порядок обчислення стажу державної служби».

Представники 1-го відповідача не з'явились у судовому засіданні, надіслали на адресу суду свої заперечення, просили суд розглянути справу без участі їх представника. У своїх запереченнях 1-ий відповідач просив відмовити у задоволені позову, так як стаж роботи позивача на посадах державних службовців не відповідає мінімальному стажу встановленому З.У. «Про державну службу», оскільки посади, які обіймав позивач в органах внутрішніх справ у минулому не відноситься до категорій посад державних службовців та час проходження військової служби у Збройних силах не зараховується до стажу, який необхідний для призначення пенсії державних службовців.

Представники 2-го відповідача у судовому засіданні просили відмовити у задоволенні позову та надали суду письмові заперечення.

Представники 2-го відповідача зазначили, що підставою для відмови у задоволені позову є дві обставини. Перша, це те, що відповідач ні коли не звертався до 1-го та 2-го відповідачів із встановленою чинним законодавством формою заяви про призначення пенсії державного службовця та з усіма необхідними для призначення пенсії державного службовця документами, а тому на їх думку сам предмет оскарження відсутній. Представники 2-го відповідача визнали, що позивач декілька разів звертався до них із заявою в порядку передбаченому З.У. «Про звернення громадян», на що отримував відповідні відповіді, відповідно до вимог цього закону. Друга обставина, це те, що позивач дійсно не має права на отримання пенсії державного службовця у зв'язку з тим, що у нього недостатньо страхового стажу, що дає право на отримання пенсії державного службовця та він досяг пенсійного віку не перебуваючи на посаді державного службовця.

Вислухавши пояснення позивача, пояснення представників 2-го відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Позивач до адміністративного позову додав копії трьох заяв, які ним були подані до відповідачів. Згідно з заявою позивача від 07.02.2012 р., що адресована 1-му відповідачу і зареєстрована ним 08.02.2012 року, позивач просить провести письмовий розрахунок його майбутнього грошового утримання, розрахунок пенсії державного службовця та ставить у заяві питання щодо можливості отримання ним 10 місячних посадових окладів та на яке комунальне-побутове обслуговування він має право сподіватись. (а.с. 6).

1-ий відповідач листом за № 679-к-01 від 27.02.2012 року у відповідності до З.У. «Про звернення громадян» надав позивачу відповідь, згідно з якою для отримання відповіді йому необхідно звернутися до ГУ МВС України в Донецькій області. (а.с. 7).

Згідно із заявою від 19.03.2012 року, що адресована 2-му відповідачу та прокурору м. Артемівська Донецької області, позивач просить перевести його з пенсії керівного складу органів внутрішніх справ на щомісячне грошове довічне грошове утримання за його останньою посадою заступника районного управління юстиції -начальника відділу державної виконавчої служби. (а.с. 9). Таким чином, відповідно до змісту заяви поданої позивачем 19.03.2012 року, він просив 2-го відповідача не перевести з одного виду пенсії на інший та провести перерахунок пенсії ,а перевести його на щомісячне довічне грошове утримання.

22.02.2012 року за №2448/05 2-ий відповідач направив позивачу відповідь на його звернення. (а.с. 11).

14.04.2012 року позивач звернувся до 2-го відповідача із заявою в якій просив перевести його з пенсії керівного складу ОВС на щомісячне довічне грошове утримання (пенсію держслужбовця) та щодо надання згоди 2-гим відповідачем на переведення позивача з 21.03.2012 року на пенсію держслужбовця. (а.с. 13).

Листом за № 179(140)/К-08(14)-01-02-01 від 30.04.2012 року 2-ий відповідач надав відповідь на звернення позивача, в якій повідомив останнього про відсутність у нього права на пенсію державного службовця. (а.с. 14).

Відповідно до заяви від 17.05.2012 р. позивач просить 2-го відповідача провести письмовий розрахунок його поточної 80% грошового утримання (пенсії) та надати йому інформацію коли йому необхідно звернутися для переоформлення його минулої пенсії на пенсію держслужбовця. (а.с. 17).

Подання та оформлення документів для призначення, переведення з одного виду пенсії на інший встановлено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України N 22-1 від 25.11.2005 р. (на далі -Порядок).

Відповідно до п.3 Порядку, заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання (реєстрації), а при необхідності - його законним представником (батьки або опікун (піклувальник)) за місцем проживання (реєстрації) представника.

Згідно із п. 5 Порядку, днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.

Відповідно до абз. 2 п. 15 Порядку, при поновленні виплати раніше призначеної пенсії та переведенні з одного виду пенсії на інший до наявних документів особа додає:

а) документи про страховий стаж, за формою згідно з додатком 2, а у разі необхідності за формою згідно з додатком 3);

б) довідку про заробітну плату особи (додаток 1) за період страхового стажу до 01.07.2000, а починаючи з 01.07.2000 індивідуальні відомості про застраховану особу надаються відділом персоніфікованого обліку за формою згідно із додатком 2, а у разі необхідності за формою згідно з додатком 3;

в) документи про виникнення обставин, що впливають на розмір пенсії.

Згідно із п. 30 Порядку, документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, засвідчених у нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.

Згідно до абз. 1 п. 37 Порядку, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 4).

Відповідно до Додатку № 4 до Порядку, затверджена форма заяви про призначення/перерахунок пенсії.

Відповідно до підп. а п. 38 Порядку, при прийманні документів орган, що призначає пенсію перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж.

Як встановлено у судовому засіданні під час огляду письмових доказів, що є у матеріалах справи поданих позивачем, позивач не звертався до 1-го та 2-го відповідачів із заявою про призначення/перерахунок пенсії, що передбачена Додатком № 4 до Порядку.

Інших доказів, які б підтверджували звернення до відповідачів із заявою встановленої форми позивачем не подано.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, доводи 2-го відповідача, що позивач не звертався із заявою про призначення пенсії у встановленому законодавством порядку, а тому відповідачі не мали підстав і відмовити йому у переведенні його на інший вид пенсії приймаються судом і підтверджуються матеріалами адміністративної справи.

Відповідно до п. 36 Порядку, орган, що призначає пенсію, надає: роз'яснення підприємствам, установам, організаціям та особам з питань призначення та виплати пенсій; у разі необхідності - бланки документів; допомогу особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії.

Тому суд приходить до висновку, що заяви подані позивачем до відповідачів не є заявами про призначення/перерахунок пенсії, форма яких встановлена Порядком, а подавалися позивачем та розглядалися відповідачами у порядку передбаченому З.У. «Про звернення громадян».

За таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність предмету оскарження, так як жодне рішення щодо призначення або відмову у призначенні (переведенні на інший вид пенсії) відповідачами не приймались, тому вимоги позивача є необґрунтованими і не підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 69, 70, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, ст. 19 Конституції України, З.У. «Про звернення громадян», п.п. 3, 5, 15, 30, 36, 37 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та Управління Пенсійного Фонду України в м. Артемівську та Артемівському районі Донецької області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії та виплату компенсації, відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Судовий збір сплачений позивачем зарахувати до Державного бюджету України.

Повний текст постанови виготовлено 26.10.2012 р.

Головуючий суддя Д. О.Чудовський