Справа № 1022/226/2012
8-а/1022/1/2012
"15" лютого 2012 р. Сквирський районний суд Київської області
в складі:головуючого судді- Машкіна В. В.
при секретарі - Щур Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сквира заяву Управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Сквирського районного суду Київської області від 09.09.2011 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі Київської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни,-
встановив:
У січні 2012 року заявник звернувся в суд із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Сквирського районного суду Київської області від 09.09.2011 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі Київської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни.
В обґрунтування своїх вимог, про перегляд постанови за нововиявленими обставинами, заявник зазначає, що 19 червня 2011 року набрав чинності Закон України від 14.06.2011 року № 3491-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
За прийнятим 26.12.2011 року рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності пункту 4 розділу VІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»), вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними).
Тому заявник зазначає, що з огляду на зміст резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 № 20-рп/2011, наявні підстави для скасування за нововиявленими обставинами постанови Сквирського районного суду Київської області від 09.09.2011 року у адміністративній справі № 2-а-5648/2011 року.
Сторони в судове засідання не з'явились, були належним чином повідомлені про час та дату судового розгляду, про причини неявки суд не повідомили, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 252 КАС України не перешкоджає розгляду заяви і перегляду судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про залишення без задоволення заяви Управління Пенсійного фонду України у Сквирському районі Київської області про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою Сквирського районного суду Київської області від 09.09.2011 року (справа № 2-а-5648/11 року) позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі Київської області про визнання дій відповідача неправомірними та зобов'язання зробити перерахунок державної соціальної допомоги, як дитині війни, було задоволено. Вказана постанова до суду апеляційної інстанції сторонами не оскаржувалась та набрала законної сили 20.09.2011 року.
Відповідно до ч.1 ст. 245 КАС України, постанова або ухвала суду, що набрала законної сили може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Згідно з ч.2 ст. 245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи, зокрема, встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи його окремого положення, застосованого судом при вирішенні оправи, якщо рішення суду ще не виконано.
В рішенні Конституційного Суду України № 1рп/99 від 09.02.1999 року у справі щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) прямо зазначено, що надання законам зворотної дії в часі являється способом регулювання суспільних відносин. У пункті 3 цього Рішення вказано, що надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам, які пом'якшують або скасовують відповідальність юридичних осіб може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або іншому нормативно-правовому акті.
Згідно ч.3 ст. 245 КАС України перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.
Таким чином, посилання заявника на те, що 19.06.2011 року набув чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено застосування ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, з 23.07.2011 року набрала чинності постанова Кабінетом Міністрів України № 745 від 06.07.2011 р., якою встановлено розміри виплат,що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету та вказані норми визнані рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року такими, що відповідають Конституції України, не можуть бути підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, оскільки вони не діяли на час розгляду справи та суд вирішив спір на основі чинного на час розгляду справи законодавства.
Також, у рішенні Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 № 20-рп/2011 не вирішувались питання про пом'якшення або скасування відповідальності, не встановлено неконституційності будь-яких законів та не зазначено про надання йому зворотної сили.
Інших передбачених законом підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами заявник не вказав і за матеріалами справи вони відсутні.
Крім того, суд не приймає до уваги посилання заявника на ст. 9 КАС України щодо застосування аналогії закону, оскільки на момент прийняття постанови були наявні чинні нормативно-правові акти, які регулювали відповідні суспільні відносини.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що вказані в заяві обставини не можуть бути визнані істотними обставинами в розумінні ст. 245 КАС України.
На підставі вищевказаного та керуючись ст. ст. 245,247,252,253 КАС України, -
постановив:
Заяву Управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Сквирського районного суду Київської області від 09.09.2011 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі Київської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни, - залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання її копії за правилами, встановленими статтями 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя:
ОСОБА_2