Справа № 2-а/0614/6096/11
15 березня 2012 року м. Малин
Суддя Малинського районного суду Житомирської області Міхненко С.Д. розглянув в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі про визнання дій неправомірними щодо застосування при здійсненні у 2011 році перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати ( доходу ) в середньому на одну особу в цілому по Україні , з якої сплачені страхові внески за 2007 рік який становить -1197,91 грн. , зобов'язати здійснити перерахунок пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати ( доходу ) в середньому на одну особу в цілому по Україні , з якої сплачені страхові внески за 2010 рік який становить -1982,63 та виплатити різницю між перерахованою та отриманою пенсією , яка утворилась з 01 березня 2011 року ,-
Позивач 20 червня 2011 року звернувся до суду з позовом, у якому просить суд визнати неправомірними дії відповідача щодо застосування при здійсненні у 2011 році перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати ( доходу ) в середньому на одну особу в цілому по Україні , з якої сплачені страхові внески за 2007 рік який становить -1197,91 грн. , зобов'язати здійснити перерахунок пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати ( доходу ) в середньому на одну особу в цілому по Україні , з якої сплачені страхові внески за 2010 рік який становить -1982,63 та виплатити різницю між перерахованою та отриманою пенсією , яка утворилась з 01 березня 2011 року .
Відповідач не подавав заперечень по суті позову
Дослідивши надані докази вважаю , що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач перебуває на обліку у відповідача, після призначення пенсії продовжував працювати, та у травні 2011 року звернувся до відповідача із заявою про здійснення її перерахунку, у зв'язку з чим було проведено перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2007 рік відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»№ 530 від 28 травня 2008 року, що на думку позивача суперечить нормам чинного законодавства.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»було внесено зміни до ст. ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та змінено порядок здійснення перерахунку пенсії.
Згідно внесених змін, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачала, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.
Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року зміни, внесені Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»були визнані такими, що не відповідають Конституції України.
Кабінетом Міністрів України 28 травня 2008 року прийнято Постанову № 530, пп. 3 п. 11 якої врегульовано питання проведення перерахунку пенсії та зазначено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Згідно п. 5 рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Отже, починаючи з 28 травня 2008 року діють два нормативно-правові акти: Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції, чинній до внесення змін Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», та Постанова Кабінету Міністрів України № 530, які регулюють спірні правовідносини.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»у редакції від 28 грудня 2007 року та постанова Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року передбачають, що при перерахунку пенсії враховувалися наступні показники: 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі; заробітна плата (доход), з якого була обчислена пенсія або за бажанням пенсіонера заробітна плата за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону (зокрема абз. 3 ч. 1 ст. 40); показник середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Зі змісту наведеного випливає, що під час перерахунку пенсії враховується та величина середньої заробітної плати (доходу), яка використовувалась під час призначення пенсії.
Правова позиція по даному питанню висловлена Вищим адміністративним судом України в ОСОБА_2 від 19.07.2011 року № 1049/11/13-11.
Таким чином, суд вважає, що підстави для задоволення позову відсутні.
Керуючись ст. ст. 2,159,160,167, 183-2 ,254 Кодексу адміністративного судочинства України , -
В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі про визнання дій неправомірними щодо застосування при здійсненні у 2011 році перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати ( доходу ) в середньому на одну особу в цілому по Україні , з якої сплачені страхові внески за 2007 рік який становить -1197,91 грн. , зобов'язати здійснити перерахунок пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати ( доходу ) в середньому на одну особу в цілому по Україні , з якої сплачені страхові внески за 2010 рік який становить -1982,63 та виплатити різницю між перерахованою та отриманою пенсією , яка утворилась з 01 березня 2011 року -відмовити за безпідставністю вимог.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
ОСОБА_3