ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
24 жовтня 2012 р. № 2а-8520/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.
при секретарі -Билень Н.С.,
за участю представника позивача Підгайна С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Червоноградського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів у сумі 431,75 грн -,
Червоноградський міський центр зайнятості звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів у сумі 431,75 грн .
Посилається на те, що відповідач, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості з 10.06.2010 року та одержуючи допомогу по безробіттю, всупереч вимог ч.2 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»при зверненні до позивача приховав відомості про працевлаштування, відповідно до якого в період з 27.05.2010 року до 01.00.2010 року працював у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Корпорація-Т». Даний факт був встановлений під час розслідування страхового випадку. Безпідставно виплачена сума допомоги по безробіттю підлягає стягненню з відповідача, оскільки в добровільному порядку він відмовляється її повернути.
Представник позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримав повністю, посилається на підстави викладені в позовній заяві.
Надіслані відповідачу судом рекомендованою кореспонденцією за адресою місця проживання копія ухвали про відкриття провадження та про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду , в якій запропоновано відповідачу подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову, разом із витягом про процесуальні права та обов'язки сторін, повернулися з відміткою поштового відділення на конверті «за закінченням терміну зберігання». У відповідності до ст.ст.33, 35 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач вважається таким, що його повідомлено про розгляд справи.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" від 1 березня 1991 року № 803-XII безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до п. 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою КМУ від 14 лютого 2007 р. №219, для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку для пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не зареєстрований як фізична особа- підприємець та займається видами діяльності, що визначені ч.3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення», і не отримує пенсію на пільгових умовах.
Встановлено, що Червоноградським міським центром зайнятості 10.06.2010 року ОСОБА_2 надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю на підставі поданої 10.06.2010 року заяви, в якій відповідач зазначив, що він не є підприємцем, трудовою діяльністю не займається, не працює за наймом на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності та не отримує пенсію.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач ОСОБА_2 за час перебування на обліку в Львівському міському центрі зайнятості як безробітний відповідно Закону України "Про зайнятість населення" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" за період з 10.06.2010 року по 30.11.2010 року одержав 431 грн. 75 коп. допомоги з безробіття та соціальні послуги.
Червоноградським міським центром зайнятості 06.04.2011 року за №881/05 було надіслано запит Голосіївському районному центру зайнятості про обгрунтованості виплати матеріального забезпечення громадянину ОСОБА_2
Голосіївським районним центром зайнятості було здійснено розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-ІІІ та виявлено, що ОСОБА_2 на момент звернення до центру зайнятості перебував у трудових відносинах з ТзОВ «Корпорація-Т», в період з 27.05.2010 року по 01.09.2010 року працював за сумісництвом неповний робочий день.
За наслідками перевірки Голосіївським районним центром зайнятості складено акт №421 від 20.07.2012 року.
Відповідно до частини 2 статті 36 Закону № 1533-ІІІ застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, а згідно частини 3 цієї ж статті сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи працевлаштованим у ТзОВ «Корпорація-Т»звертаючись 10.06.2010 року в Червоноградський міський центр зайнятості з заявою про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, вказав недостовірні відомості щодо себе.
За таких обставин відповідач не мав права на одержання статусу безробітного і отримання допомоги по безробіттю.
Відповідач в добровільному порядку не повернув кошти в сумі 431,75 грн., тому допомога по безробіттю у вказаній сумі підлягає стягненню з нього.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення.
На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_2 на користь Червоноградського міського центру зайнятості в сумі 431 грн (чотириста тридцять одна ) грн 75 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови виготовлено 30.10.2012 року
Суддя Гулкевич І.З.