Справа № 2-722/12
Номер рядка звіту 47
"11" вересня 2012 р. Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого - судді Ольшевської Н.В.
при секретарі Комарової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Коростені
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про сплачення аліментів ,
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до відповідача, в якому зазначила, що відповідно до рішення суду від 15.06.2000 року відповідач сплачував аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В даний час дитина досягла повноліття та навчається на другому курсі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". Термін навчання стновить до 30.06.2014 року. Тому вона звернулась до суду з даним позовом та просить стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини його доходів щомісяця до 30.06.2014 року, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Також просить сятгнути з відповідача 107,30 грн. сплаченого судового збору.
Позивачка до суду не з"явилась, надала заяву про розгляд справи в її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.
Відповідач до суду не з"явився, причини неявки не повідомив, про день розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В даний час дитина досягла повноліття та навчається на другому курсі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". Термін навчання стновить до 30.06.2014 року.
Відповідно до ст.199 СК України, якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
А тому, з урахуванням вищевикладеного, позовні вимоги про стягнення з відповідача аліментів на утримання доньки в розмірі ? частини заробітку (доходу) щомісячно до закінчення навчання обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Також підлягає задоволенню вимога позивачки про стягнення на її користь з відповідача 107,30 грн. сплаченого судового збору, так як дана вимога підтверджується квитанцієювід 02.07.2012 року.
Керуючись ст. ст.11, 60, 213 - 218, 88, 367 ЦПК України, ст. ст. 84, 180, 182 Сімейного Кодексу України, суд
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про сплачення аліментів -задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, пенсіонера, проживаючого Коростень, К.Лібкнехта 4-а/66 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів щомісячно, починаючи з 06.06.2012 року і до закінчення навчання, тобто до 30.06.2014 року, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 107, 30 грн. судових витрат.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах місячного платежу.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: