Ухвала від 06.04.2012 по справі 1326/3050/2012

1326/3050/2012

2/1326/2190/2012

УХВАЛА

"06" квітня 2012 р.,

Суддя Франківського районного суду м. Львова Козюренко Р.С., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Львівської міської ради, Франківської районної адміністрації, Львівського комунального підприємства "Сонячне" про скасування рішення сесії Львівської міської ради №23 від 23.01.2012 року,-

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду із позовною заявою до відповідачів Львівської міської ради, Франківської районної адміністрації, Львівського комунального підприємства "Сонячне" про скасування рішення сесії Львівської міської ради №23 від 23.01.2012 року.

Компетенція судів щодо розгляду цивільних справ визначена ст.15 ЦПК України, згідно якої в порядку цивільного судочинства розглядаються справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до ст.2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав , свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.

В силу ст.3 КАСУ, справа адміністративної юрисдикції-це переданий на вирішення адмінсуду публічно-правовий спір,у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт,який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, предметом адміністративного позову є матеріально-правова вимога позивача, яка випливає із спірних матеріальних публічно-правових відносин.

Відповідно до ст.17 ч.1п.1 КАСУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Крім того, як зазначено у рішенні Конституційного Суду України від 01.04.2010р. №2-6/2010, положення п.1 ч.1 ст.17 КАСУ стосовно поширення компетенції адміністративних судів на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.

З матеріалів справи вбачається, що предметом позову є скасування рішення Львівської міської ради та проведення перерозподілу користування приміщеннями, даний спір є публічно-правовим та повинен розглядатись в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки, позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, слід відмовити у відкритті провадження по даній справі.

З наведених міркувань та керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради, Франківської районної адміністрації, Львівського комунального підприємства "Сонячне" про скасування рішення сесії Львівської міської ради №23 від 23.01.2012 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Суддя: Козюренко Р.С.