Ухвала від 05.03.2012 по справі 0311/1921/2012

Справа № 0311/1921/2012

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 березня 2012 року Маневицький районний суд Волинської області в складі: головуючого - судді Невара О.В.,

при секретарі Долі О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії. В позовній заяві позивачем заявлено клопотання про поновлення строку для звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії, як пропущеного з поважних причин. Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що він є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, а також являється інвалідом ІІ групи. Інвалідність пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. Згідно вимог Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” йому, як інваліду ІІ групи, повинна виплачуватись державна пенсія в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком. Вважає, що відповідачем йому виплачується державна пенсія та додаткова пенсія в розмірах, що не відповідають вимогам вказаного Закону. Крім того, відповідно ст. 39 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” йому, як особі, яка проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, має проводитись доплата в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Позивач вважає, що строк звернення до суду ним пропущено з поважних причин, а тому він має право на перерахунок та виплату державної та додаткової пенсії за період з 1.11.2006 року по 31.12.2010 року та доплати до пенсії за період з 9.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, будучи завчасно у встановленому законом порядку повідомленим про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, проте його неявка не перешкоджає розгляду питання щодо поновлення строку для звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії.

Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі в судове засідання не з'явився, хоча завчасно у встановленому законом порядку відповідач повідомлявся про час та місце проведення судового розгляду, про причини неявки суд не повідомили, проте неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду питання про поновлення позивачу строку для звернення до суду з вказаним позовом.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення строку для звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.11.2006 року по 10.02.2011 року слід відмовити, а його адміністративний позов в цій частині залишити без розгляду з наступних підстав.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску звернення до суду поважними).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, -продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує в порядку письмового провадження чи в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання. Ухвала суду про відмову в поновленні чи продовженні пропущеного процесуального строку може бути оскаржена особами, які беруть участь у справі.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 направлено адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1 листопада 2006 року лише 10 серпня 2011 року. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано. Крім того, суд також бере до уваги, що стосовно не нарахованих пенсій ніякими нормативно-правовими актами, крім КАС України, не визначено строк звернення до суду, а тому суд вважає, що під час вирішення даного спору слід застосовувати шестимісячний строк звернення до суду.

Враховуючи викладене, суд вважає, що в судовому засіданні не знайшло підтвердження, що позивачем пропущено строк звернення до суду за період з 1.11.2006 року по 10.02.2011 року з поважних причин, оскільки пенсія виплачувалася за цей період позивачу щомісячно, тобто вказана виплата не носила разовий характер, а тому твердження позивача про пропуск строку звернення до суду за вказаний період з поважних причин є необґрунтованими. Крім того, суд бере до уваги, що позивачем направлено позов до суду лише 10 серпня 2011 року, будь-яких перешкод для звернення до суду з відповідним позовом у передбачений законом строк у позивача не було, а тому у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.11.2006 року по 10.02.2011 року слід відмовити, а поданий ним адміністративний позов в цій частині залишити без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 107 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку для звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.11.2006 року по 10.02.2011 року відмовити, а поданий ним адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.11.2006 року по 10.02.2011 року залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: