Постанова від 16.02.2012 по справі 2-а-234/12

набрала чинності "___"_________20____р.

Справа № 2-а-234/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" лютого 2012 р. Чаплинський районний суд Херсонської області в складі: головуючого - судді Кузьменка А.Д.,

за участю секретаря Марчук О.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Чаплинка справу за адміністративним позовом

прокурора Чаплинського району Херсонської області до Чаплинського районного центру зайнятості про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, де зазначає, що 10 серпня 2011 року головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Херсонського обласного центру зайнятості складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 165-3 КУпАП відносно інспектора відділу кадрів ЗАТ «Чаплинський комбікормовий завод»ОСОБА_1, за результатами розгляду якого 12 серпня 2011 року заступником директора Чаплинського районного центру зайнятості ОСОБА_1 притягнута до адміністративної відповідальності у виді штрафу в сумі 136 гривень. Вважає, що вказана постанова є незаконною та підлягає скасуванню, оскільки суб'єктом правопорушення, передбаченого ст.165-3 КУпАП, є керівник підприємства як роботодавець, а не інспектор відділу кадрів.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позов підтримала у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача ОСОБА_3 позов не визнала і пояснила, що постанова про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 165-3 КУпАП інспектора відділу кадрів ЗАТ «Чаплинський комбікормовий завод»ОСОБА_1 є правомірною, оскільки відповідальність за порушення правил, забезпечення яких входить до його службових обов'язків, несе інспектор відділу кадрів, а не керівник підприємства.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти і відповідні їм правовідносини.

Судом установлено, що 10 серпня 2011 року головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення херсонського обласного центру зайнятості ОСОБА_4 складено протокол про адміністративне порушення за ч.1 ст. 165-3 КУпАП відносно інспектора відділу кадрів ЗАТ «Чаплинський комбікормовий завод»ОСОБА_1, за результатами розгляду якого 12 серпня 2011 року заступником директора Чаплинського районного центру останню притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу в сумі 136 гривень.

Відповідно до ст.ст. 35, 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»роботодавець зобов'язаний подавати виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку відомості про прийняття на роботу працівників і саме він несе відповідальність за несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом.

Суб'єктом правопорушення, передбаченого ст. 165-3 КУпАП , є посадові особи підприємства, установи, організації, а також фізичні особи, які використовують найману працю.

Інспектор відділу кадрів не є посадовою особою, а тому притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за цією статтею є неправомірним.

Керуючись ст.ст. 8, 9,11,94,102,104,159-163 КАС України, ст.165-3 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора задовольнити.

Скасувати постанову №02-11 від 12 серпня 2011 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 136 гривень.

Провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Повний текст постанови виготовлений 20 лютого 2012 року

Суддя