ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
10 жовтня 2012 року м. Київ № 2а-12230/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби
доОСОБА_1
про стягнення коштів за податковим боргом,
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 12 873,29 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що у відповідача утворилась заборгованість у зазначеному розмірі по земельному податку фізичних осіб, яка на день звернення до суду відповідачем не сплачена. Заходи по погашенню податкового боргу щодо боржника вичерпано і не призвели до погашення боргу, що стало підставою для звернення до суду із даним позовом.
Як вбачається з матеріалів справи податковий борг виник у зв'язку з несплатою зобов'язань визначених в податкових повідомленнях-рішеннях:
- №0004831703 від 08.04.2009 року в розмірі 2 458,61 грн.;
- №0006261703 від 08.04.2010 року в розмірі 5 207,34 грн.;
- №0006751703 від 29.08.2011 року в розмірі 5 207,34 грн.
Таким чином, сума узгодженого податкового боргу по земельному податку фізичних осіб становить -12 873,29 грн.
Відповідно до п.5, п.6 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Слід зазначити, що відповідно до п.п.15.2.1 п.15.2 ст.15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(в редакції, що діяла на час виникнення на думку позивача заборгованості) (далі по тексту -Закон № 2181) у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Дане положення кореспондується з положеннями п.102.4 ст.102 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, у якому зазначається, що у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Як вбачається з матеріалів справи, граничним терміном звернення до суду податкового органу про стягнення заборгованості по сплаті земельного податку з фізичних осіб, що виникла у зв'язку з несплатою зобов'язання визначеного в податковому повідомленні-рішенні №0004831703 від 08.04.2009 року (вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення) є 23.07.2012 року.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, податкова інспекція звернулась з адміністративним позовом лише 06 вересня2012 року, тобто з пропуском строку, встановленого п.15.2.1 п.15.2 ст.15 Закону №2181 в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості, п.102.4 ст.102 Податкового кодексу України.
Разом з тим, в своїй позовній заяві, надісланої до суду 06 вересня 2012 року, позивач не навів жодних доводів на підтвердження наявності поважних причин пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом, а саме, існування обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду, доказів, які б свідчили про існування таких обставин позивачем не додано.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (ч.1 ст.100 КАС України).
З огляду на встановлений на підставі викладених в позовній заяві доводів та доданих до нього матеріалів і з врахуванням положень законодавства, яким регулюються спірні правовідносини, доведений факт невчасного звернення податкового органу до суду із даним позовом, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог про стягнення заборгованості на суму 2 458,61 грн., а саме: з земельного податку з фізичних осіб на підставі податкового повідомлення-рішення №0004831703 від 08.04.2009 року у розмірі 2 458,61 грн.
Керуючись ст.ст.99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Залишити без розгляду позовну заяву Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва Державної податкової служби до ОСОБА_1 в частині вимог про стягнення заборгованості на суму 2 458,61 грн., а саме: з земельного податку з фізичних осіб на підставі податкового повідомлення-рішення №0004831703 від 08.04.2009 року у розмірі 2 458,61 грн.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя Т.О. Скочок