Постанова від 17.10.2012 по справі 2а/0570/11466/2012

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/11466/2012

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волгіної Н.П., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби, звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про припинення підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця ОСОБА_1. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що всупереч приписам чинного законодавства відповідач протягом більше року не подає до органу державної податкової служби України податкову та фінансову звітність.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачеві за адресою, внесеною до ЄДРЮОФОП; поштове повідомлення повернулося до суду із відміткою про отримання.

Відповідач у десятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів, направлених відповідачеві за адресою, внесеною до ЄДРЮОФОП, - заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

За матеріалами справи відповідач пройшов передбачену чинним законодавством процедуру державної реєстрації, внаслідок чого набув правовий статус суб'єкта господарювання - фізичної особи - підприємця, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 10.08.2012 року, відповідно до якої відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Харцизької міської ради Донецької області, номер запису - 2 279 000 0000 006123. Юридична адреса відповідно до даних ЄДРЮОФОП від 10.08.2012 року - АДРЕСА_1 Долученими до позову довідками підтверджено, що як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідач знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби з 03.09.2010 року. Заборгованості зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) не має.

Відповідно до наданих суду матеріалів (а.с. 3), відповідач з 21.07.2011 року до ДПІ у м. Харцизьку Донецької області ДПС податкову звітність не подавав.

Суд при вирішенні справи бере до уваги, що як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідач в силу ч. 1 ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Водночас з цим, відповідач зобов'язаний дотримуватись також і приписів ч. 1 ст. 68 Конституції України, де вказано, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Обов'язки відповідача як платника податків, зборів (обов'язкових платежів) визначені ст. 16 Податкового кодексу України, відповідно до п.п. 16.1.3 якої відповідач зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу" Державна податкова інспекція у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби уповноважена здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

У відповідності до п. 61.1. ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і

своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення

розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно із п.п. 20.1.12. п. 20.1. ст. 20, п. 67.2 ст. 67 Податкового Кодексу України, органи державної податкової служби мають право, у тому числі у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Статтею 238 Господарського кодексу України визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Частиною 1 ст. 239 цього Кодексу віднесено скасування державної реєстрації та ліквідацію суб'єкта господарювання до видів адміністративно-господарських санкцій.

Відповідно до ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується, у тому числі, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Частиною 2 ст. 247 Господарського кодексу України визначено, що скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до ст. 59 цього Кодексу.

Як передбачено ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Отже, з урахуванням наведених норм, органи державної податкової служби у випадку неподання суб'єктом господарювання протягом року податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону мають право звернутись до суду із позовом щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Таким чином, оскільки судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не подає понад року органам державної податкової служби податкові декларації і інші документи фінансової звітності відповідно до закону, суд приходить до висновку про необхідність припинення підприємницької діяльності цієї фізичної особи.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, ст. 41, ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1).

Копію постанови направити державному реєстратору за місцезнаходженням фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Суддя Волгіна Н.П.