Ухвала від 16.10.2012 по справі К/9991/27996/11-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2012 року м. Київ К/9991/27996/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Бим М.Є.(доповідач), Харченка В.В., Чалого С.Я.

розглянувши в попередньому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою Державної інспекції з енергозбереження на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 липня 2010 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року у справі №2-а-286/10 за позовом Державної інспекції з енергозбереження до комунального виробничого підприємства "Краматорська тепломережа" про стягнення економічних санкцій за нераціональне використання паливо-енергетичних ресурсів, -

ВСТАНОВИЛА:

Державна інспекція з енергозбереження звернулась до суду з адміністративним позовом до КВП «Краматорська тепломережа»про стягнення економічних санкцій за нераціональне використання паливо -енергетичних ресурсів в сумі 18 823 грн. 04 коп., застосованих постановою від 23 вересня 2009 року №15-6/09-17-057 КП-46 ЕС.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13 липня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року, в задоволенні позову відмовлено.

В касаційній скарзі позивач просить скасувати зазначені судові рішення, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення про задоволення позову.

В запереченнях на касаційну скаргу відповідач просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а ухвалені у справі судові рішення, як законні та обґрунтовані, залишити без змін.

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Як встановлено судом, 23 вересня 2009 року позивачем проведено перевірку стану використання паливно-енергетичних ресурсів теплопостачальниками підприємствами, під час проведення якої виявлено факти перевищення фактичної питомої витрати електричної енергії та палива на відпуск теплової енергії над затвердженою в 2008 році, незабезпечення приладного обліку випущеної теплоенергії, також отримання зі сторонньої організації на власні потреби, встановлені розбіжності в складанні статистичної інформації щодо економічних показників роботи підприємства в деяких довідках та формах статистичної звітності; перевищення фактичних питомих витрат електричної енергії та палива на відпуск теплової енергії над затвердженим в 2008 році, про що складено Акт перевірки № 15-6/09-17-057 КП.

За результатами перевірки Територіальним управлінням винесено припис від 23 вересня 2009 року та постанову про застосування економічних санкцій від 24 вересня 2009 року №15-6/09-22-057 КП-46 ЕС.

Разом з цим, як вбачається з матеріалів справи, КВП «Краматорська тепломережа»скористалось своїм правом на оскарження постанови про застосування економічних санкцій.

Так, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 18 листопада 2009 року у справі №2а-18291/09/0570, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 квітня 2010 року, позов КВП «Краматорська тепломережа»- задоволено та скасовано постанову від 24 вересня 2009 року №15-6/09-22-057 КП-46 ЕС.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно ч.5 ст.254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Статтею 255 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Оскільки у справі №2а-18291/09/0570 було скасовано постанову про накладення економічних санкцій, тому колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про відсутність підстав для їх стягнення.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Згідно ч.3 ст. 2201 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Керуючись ст.ст. 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Державної інспекції з енергозбереження - відхилити.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 липня 2010 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, встановленими статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді: