Постанова від 12.10.2012 по справі 2а-9894/10/2/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 жовтня 2012 р. Справа №2а-9894/10/2/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.,

при секретарі Проніні Є.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя до Підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2"в особі Пересувної механізованої колони 51

про стягнення заборгованості в сумі 4977,68 грн.,

за участю представників:

від позивача - не з'явився

від відповідача - не з'явився

Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АРК (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до Підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2"в особі Пересувної механізованої колони 51 (далі відповідач) про стягнення суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад 2009 року в розмірі 4977,68 грн.

Ухвалою суду від 30.09.10 року зупинено провадження у справі № 2а-9894/10/2/0170 до набрання законної сили судовим рішенням Господарського суду АР Крим у справі № 2-17/2123-2010 про банкрутство Підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2".

У судове засідання, яке відбулось 12.10.12 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 12.10.2012 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, у зв'язку з неможливістю явки.

Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, враховуючи клопотання позивача, належне повідомлення відповідача про час, дату та місце розгляду справи, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АРК.

Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (в редакції, яка діяла на момент виникнення заборгованості зі сплати страхових внесків, далі Закон).

Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.

Ст. 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до п.2 ст. 5 Закону виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.

Страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду (п. 6 ст. 20 Закону).

Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. (п. 2 ст. 106 Закону).

Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.

Відповідно до розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, поданих відповідачем позивачу в порядку звітності, за відповідачем утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків за листопад 2009 року в сумі 4977,68 грн.

Стаття 106 Закону передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

В порядку ст. 106 Закону позивачем на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату боргу від 11.01.2010р. № Ю 16 С, яка отримана останнім 13.01.2010 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Частиною 3 статті 106 Закону України встановлено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою.

За таких обставин, станом на день розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад 2009 року в сумі 4977,68 грн.

Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.

Судом встановлено, що ухвалою Господарського суду АР Крим від 25.05.2009 року відносно боржника Підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2" введено судову процедуру банкротства - санацію.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, яка діяла на момент прийняття відповідачем рішень про застосування фінансових санкцій) кредитор це юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів). Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство та вимоги яких не забезпечені заставою майна боржника. До конкурсних кредиторів відносяться також кредитори, вимоги яких до боржника виникли внаслідок правонаступництва за умови виникнення таких вимог до порушення провадження у справі про банкрутство. Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

З порушенням провадження у справі про банкрутство не пов'язується завершення підприємницької діяльності боржника, він має право укладати договори та вчиняти інші правочини, у зв'язку з чим у нього виникають права та обов'язки, виконання яких забезпечується на загальних засадах.

Матеріали справи свідчать про те, що строк виконання зобов'язань зі сплати страхових внесків настав у відповідача після порушення справи про банкрутство та введення судової процедури банкротства - санації, тому ці зобов'язання зі сплати страхових внесків є поточними, в наслідок чого позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2" (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Трубаченко, 23-а, ЄДРПОУ 01195492) в особі Пересувної механізованої колони 51 (95048, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Трубаченко, 23-а; р/р 26009047032201, ЄДРПОУ 16323811 у ВАТ «Сведбанк» МФО 300164 ) на користь Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим (95026, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Гагаріна, 14-а, р/р 25606010045501 у КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України» м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 16323811) 4977,68 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.