вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про залишення позовної заяви без руху
11 жовтня 2012 р.Справа №2а-11307/12/0170/3
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Шкляр Т.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом
ОСОБА_2
до Залізничного відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим
про визнання протиправною та скасування постанови,
ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Залізничного відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим про визнання протиправною та скасування постанови.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною четвертою статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Позивач в позовній заяві зазначає про виконавче провадження в межах виконання рішення Центрального районного суду м. Сімферополя за № 2-223/11 від 14.07.11 р., проте не додає до позову вказаного рішення суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява вимогам особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Відповідно до ч. 1 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
З доданих до позовної заяви документів неможливо визначити обсяг адміністративної процесуальної правосуб'єктності позивача.
Згідно ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
Таким чином, для визначення обсягу адміністративної процесуальної правосуб'єктності позивача, перевірки правильності зазначення у позові поштової адреси позивача, позивачу на виконання вимог п. 1 ч. 1 ст. 107, ч.ч. 1, 2 ст. 48 КАС України слід надати суду копію паспорту із відміткою про реєстрацію місця проживання (перебування).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Відповідно до п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 106 КАС України заява має бути належним чином обґрунтована з доданням відповідних доказів, які можуть бути використані судом.
В позовній заяві позивач посилається на протиправність постанови від 03.04.2012 р. про розшук належного позивачу автомобільного транспорту, а саме а/т Nissan X-Trail, д/н НОМЕР_1, 2004 р.в., прийнятої в межах виконавчого провадження з примусового виконання рішення Центрального районного суду м. Сімферополя за № 2-223/11 від 14.07.2011 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" № 606 від 21.04.1999 р. примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України № 606 державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону.
Позивачем до позовної заяви не додано копії постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження; не додано копії виконавчого документа, на підставі якого було відкрито виконавче провадження; не додано постанови від 03.04.2012 р. про розшук належного позивачу автомобільного транспорту.
Позивач в позовній заяві посилається також на виконавчі листи № 2-223/11 від 14.07.11 р., № 2-33/11 від 14.10.11 р., № 2-1037 від 24.01.12 р., постанову від 03.04.12 р., проте не надає вказаних документів до матеріалів позовної заяви в обґрунтування заявлених позовних вимог, хоча в позовній заяві позивач посилається на ознайомлення представника з матеріалами виконавчого провадження 24.09.12 р.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази.
Позивачем не надано вищевказаних доказів.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу.
В п.1 прохальної частини позову позовні вимоги викладені позивачем наступним чином:
"Визнати протиправними постанову державного виконавця Залізничного відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим А.А. Сушко від про розшук автотранспорту, належного ОСОБА_2, а саме: а/т Nissan X-Trail, д/н НОМЕР_1, 2004 р.в.".
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження" у разі необхідності розшуку транспортного засобу боржника державний виконавець виносить постанову про такий розшук, яка є обов'язковою для виконання органами внутрішніх справ.
Згідно з додатком 16 до пункту 4.13.1 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 15 грудня 1999 р. N 74/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 грудня 1999 р. за N 865/4158, постанова про розшук майна боржника повинна містити дату постановлення, а також вказання того, при примусовому виконанні якого саме документа прийнята постанова.
При цьому позивач в п.1 прохальної частини позову не вказує чітко, яку саме постанову визнати протиправною, не зазначає дату оскаржуваної постанови.
Відповідно до ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду:
у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;
у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Відповідно до ч. 4 ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження" незвернення державного виконавця до суду у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, а також інші дії та бездіяльність державного виконавця, пов'язані з розшуком боржника або його майна, можуть бути оскаржені у десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.
З урахуванням викладено позивачу необхідно надати письмові пояснення щодо строку звернення до суду з заявленими позовними вимогами з наданням відповідних підтверджуючих доказів.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 24.10.12 р.
Керуючись ст. 108 КАС України, суд
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 24.10.12 усунути вказані недоліки
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-11307/12/0170/3 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Шкляр Т.О.