ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
12 жовтня 2012 р. № 2а-7663/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.
за участю секретаря - Прокопчук О.С.
за участю:
представника прокуратури Кріпака С.А.
представника відповідача Моти Р.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника Львівського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області до Військової частини 4114 про зобов»язання до вчинення дій, -
Заступник Львівського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері звернувся з позовом, поданим в інтересах держави в особі державної екологічної інспекції у Львівській області, в якому просить зобов»язати відповідача отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
В позовній заяві посилається на те, що за результатами проведеної позивачем перевірки відповідача з питань дотримання останнім вимог природоохоронного законодавства, складено Акт від 23 січня 2012 року. Відповідно до висновків вказаного Акту, пояснює позивач, встановлено, що викиди забрюднюючих речовин установа здійснює без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади. Стаціонарні джерела викидів-акумуляторна, 6 газових котлів, не здійснюється систематичний контроль якості стічної води, яку установа скидає до системи міської каналізації за період 2009-23.01.2012 р. (проектом ліміту на скидстічної води передбачений контроль якості- 1 раз в квартал), у зв'язку з чим відповідачем порушено ст.ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», п.20 додатку Постанови КМУ №465 від 25.03.99 р «Про затвердження правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами», п.п. 3..5.1, 7.3 «Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації Львова». А відтак, просить задоволити позовні вимоги.
В судовому засіданні представник прокуратури підтримав позовні вимоги повністю,надав пояснення, аналогічні викладені у позові.
Представник відповідача позовні вимоги визнав повністю.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
З акту перевірки від 23.01.2012 року вбачається, що позивачем проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства, в результаті якої виявлено, що у відповідача відсутній дозвіл на викиди забрюднюючих речовин в атмосферне повітря.
Абзацами 1, 5, 6, 7 ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»встановлено, що для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров'я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я. Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря видаються за умови: неперевищення протягом терміну їх дії встановлених нормативів екологічної безпеки; неперевищення нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел; дотримання вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин. Порядок проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунтків 1, 2, 3 Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від №302 від 13 березня 2002 року, цей Порядок встановлює єдиний механізм проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам-підприємцям експлуатувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну. Дозвіл видається суб'єкту господарювання - власнику стаціонарного джерела викиду, з якого надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші. Дозвіл видається безоплатно територіальними органами Мінприроди за погодженням з установами державної санітарно-епідеміологічної служби на термін не менш як п'ять років.
Частиною 1 ст. 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання (ч.3 ст.72 КАС України).
В судовому засіданні представник відповідача визнав, що позовні вимоги є обгрунтованими, пояснював, що він звертався до уповноважених органів за отримання дозволу, однак такий йому не виданий на даний час.
За змістом ч.3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про підставність і обґрунтованість позовних вимог позивача, а відтак такі підлягають до задоволення.
На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача, який є суб'єктом владних повноважень, жодні судові витрати до відшкодування не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовільнити повністю.
Зобов»язати військову частину 4114 отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 17 жовтня 2012 року.
Суддя Гулкевич І.З.