Постанова від 06.08.2012 по справі 0870/6386/12

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2012 року о/об 16год. 20 хв. Справа № 0870/6386/12

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Тєтєрєвої К.О., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (далі - позивач або ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач або ФОП ОСОБА_1) про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу.

Позов обґрунтований тим, що ФОП ОСОБА_1, подано до податкової інспекції заяву №698 від 28.05.2010 про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності починаючи з травня 2010 року за ставкою у розмірі 200 грн. 00 коп., щомісячно. Станом на 22.06.2012 з урахуванням переплат, відповідач має податковий борг з єдиного податку на підприємницьку діяльність фізичних осіб у розмірі 1200 грн. 00 коп.

19 липня 2012 року представник позивача через службу діловодства суду, подав клопотання в якому просить розглянути справу за відсутності представника ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя, на позовних вимогах наполягає.

Відповідач в судове засідання не з'явився про дату час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про причину не прибуття не повідомляв. Заперечення проти позовних вимог або заяву про визнання позову суду не надсилав.

За таких обстави суд приходить до висновку, що є можливим розглянути адміністративну справу без участі представників сторін на підставі матеріалів, які містяться в адміністративній справі.

Відповідно ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 21.06.2012 ОСОБА_1 17.05.2010 зареєстрована як фізична особа-підприємець за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

28 травня 2010 року ОСОБА_1 подала заяву (вх.№ 714296) до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя про право застосування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності починаючи з травня 2010 року. Згідно даної заяви видом діяльності відповідача є: торгівля.

Відповідно до ст.2 Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкти малого підприємництва-фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України (ст.2 Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»).

Внаслідок самостійної несплати відповідачем єдиного податку у останнього виникла заборгованість у сумі 1200 грн. 00 коп. Сума заборгованості підтверджується обліковою карткою (зворотній бік скорочена форма) - ФОП ОСОБА_1, наявною в матеріалах справи.

Пунктом 7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час винесення податкових повідомлень-рішень) визначений принцип рівності бюджетних інтересів. Установлено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.

Як визначено п.п.7.1.1 п.7.1 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або податкового боргу платника податку є будь-які власні кошти такого платника податку. Отже, грошовий платіж є єдиною формою сплати податкових зобов'язань і погашення податкового боргу.

Відповідно пп.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (пп.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Аналогічні норми містить і п.14.1.153. ст.14 Податкового кодексу України, згідно якого податкова вимога - це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно приписів п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що перша податкова вимога форми «Ф1» №1/1181 від 29 червня 2010 року направлена на адресу ОСОБА_1. У зв'язку з відмовою в отриманні відповідачем податкової вимоги її повернута до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя про що складено Акт № 1181 від 10.09.2010 про неможливість вручення податкової вимоги. Податкову вимогу № 1/1181 від 29.06.2010 розміщено на дошці податкових оголошень 10.09.2010.

Друга податкова вимога форми «Ф1» №2/199 від 13 жовтня 2010 року направлена на адресу ОСОБА_1. У зв'язку з відмовою в отриманні відповідачем податкової вимоги, її повернута до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя про що складено Акт № 1991 від 29.10.2010 про неможливість вручення податкової вимоги. Податкову вимогу №2/199 від 13 жовтня 2010 року розміщено на дошці податкових оголошень 29.10.2010.

Враховуючи те, що Фізична особа-підприємць ОСОБА_1 на час судового засідання має заборгованість по єдиному податку у сумі 1200 грн. 00 коп., яка у добровільному порядку - не сплачена, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби - задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 податковий борг по єдиному податку на підприємницьку діяльність фізичних осіб в розмірі 1200 грн. 00 коп., (одна тисяча двісті гривень, 00 копійок) на р/р 34216379700009, код платежу 18050200, отримувач Місцевий бюджет Шевченківського району, код отримувача 38025367, банк - ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.В. Горобцова