Постанова від 10.10.2012 по справі 2а/0570/12613/2012

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/12613/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Циганенка А.І.

при секретарі Зикун Ю.В.

з участю представника позивача Лигі І.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 4010,30 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

24 вересня 2012 року Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області (далі «позивач» або «УПФУ») звернулося до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі «відповідач» або «ФОП ОСОБА_2») про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску за період січень-грудень 2011 року. Правовою підставою стягнення позивач вважає норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Представник позивача просила стягнути з ФОП ОСОБА_2 заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 4010,30 грн.

Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про причини неприбуття суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не надавав.

Керуючись частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд визнав за можливе не відкладати розгляд справи і вирішити її на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Харцизької міської ради Донецької області 03.04.2006, номер запису про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 2 279 000 0000 002152, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

19 березня 2012 року відповідачем до Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області був поданий «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2011 рік».

В таблиці №2 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований податок)» відповідач власноручно повідомив, що він є платником єдиного податку і у 2011 році встановлений розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування становить 4010,30 гривень. За даними таблиці №2 єдиний внесок у встановленому розмірі не був сплачений відповідачем в період січень-грудень 2011 року.

19.03.2012 Управлінням Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області була винесена вимога про сплату боргу № Ф-105 (далі - вимога). Згідно вимоги УПФУ вимагав від відповідача сплатити заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 4010,30 гривень, яка утворилася станом на 19.03.2012.

19.03.2012 вказана вимога була отримана відповідачем, що підтверджується підписом відповідача на корінці вимоги. Відповідачем вимога № Ф-105 від 19.03.2012 не оскаржена.

При прийнятті постанови суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Позивач, управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області, є органом виконавчої влади, який у спірних правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010, «Положенням про Пенсійний фонд України», затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №384/2011.

Статтею 92 Конституції України встановлено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення, і виключно законами України встановлюються, зокрема, система оподаткування, податки і збори.

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон № 2464), яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку вказаного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Пунктом 2.1 «Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, серед основних завдань управління визначено збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Пунктом 2.3 вказаного Положення управлінню надано право, зокрема, стягувати несплачені суми єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів з їх платників.

Відповідно до пункту 3 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Частиною 2 статті 6 Закону №2464 встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Статтею 25 вказаного Закону встановлені заходи впливу та стягнення в разі своєчасно не сплачених сум страхових внесків.

Відповідно до частини 4 вказаної статті Закону №2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Абзацом 6 частини 4 статті 25 Закону № 2464 визначено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Суб'єктом владних повноважень на суму недоїмки, яка відображена в картці особового рахунку платника, правомірно виставлено вимогу про сплату боргу.

Виходячи з вимог законодавства, несплачені суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підлягають стягненню з відповідача.

З урахуванням встановлених обставин у справі суд дійшов висновку, що позовні Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 4010,30 гривень підлягають задоволенню.

Питання розподілу судових витрат вирішити у відповідності до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 2, 8-12, 17-20, 69-72, 86, 94, 128, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік в сумі 4010 (чотири тисячі десять) гривень 30 копійок.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 10 жовтня 2012 року.

Постанова в повному обсязі складена 12 жовтня 2012 року.

Постанова набирає законної сили за правилами, встановленими статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Циганенко А.І.