Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
06 вересня 2012 р. Справа № 2а/0570/11594/2012
суддя Донецького окружного адміністративного суду Дворников М.С., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області про визнання недійсним та скасування рішення № 266 від 08.05.2012 року,-
Позивач, фізична особа - підприємець ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного Фонду України в в м. Селидове Донецької області про визнання недійсним та скасування рішення № 266 від 08.05.2012 року.
Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви, зокрема, додаються документ про сплату судового збору.
Згідно з частиною 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до вимог підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання адміністративного позову майнового характеру, відповідно яких судовий збір повинен складати 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового необхідно враховувати наступне.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Таким чином, позовна вимога позивача про визнання недійсним та скасування рішення № 266 від 08.05.2012 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені є майновою, отже, за подання до суду зазначеної заяви позивач повинен сплатити судовий збір в розмірі, встановленому за подання адміністративного позову майнового характеру, а саме: 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як вбачається з матеріалів справи, звертаючись до адміністративного суду з вказаними вимогами, позивач сплатив судовий збір у сумі - 78,01 грн.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Разом з тим, у відповідності до вимог ст. 2 Закону України «Про судовий збір», судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлений у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Рішеннями про застосування штрафних санкцій та нарахування пені, що оскаржує позивач, йому було визначено штраф у загальному розмірі - 178,54 грн.
Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір у сумі - 107,30 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, -
1. Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області про визнання недійсним та скасування рішення № 266 від 08.05.2012 року - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк до 21 вересня 2012 року для усунення недоліків позовної заяви, шляхом сплати судового збору у повному обсязі.
3. Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дворников М.С.